وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: اخبار, خبرهای, اختصاصی, بروز, در, خصوص, دوبله,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار دوبله ... (خبرهای اختصاصی و بروز در خصوص دوبله)
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #18
RE: اخبار دوبله ... (خبرهای اختصاصی و بروز در خصوص دوبله)
[تصویر: 1455637533761.jpg]

تهران- ایرنا- مستند پرتره روزگار بهروز در مورد زندگی بهروز رضوی دوبلور و گوینده رادیو امروز ( سه شنبه/ 27 بهمن) در شبکه مستند سیما رونمایی شد.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار حوزه صداوسیمای ایرنا، امیر تاجیک در این مراسم که با حضور بهروز رضوی و ابوالفضل توکلی کارگردان این مستند برگزار شد گفت: در تمام رسانه های دنیا دو عنصر مهم قدرت رسانه را در صحنه بین المللی تعیین می کند.
این دو عنصر منابع انسانی و آرشیو است؛ صداوسیما ستاره های زیادی دارد که معرفی نشده اند یا کمتر شناخته شده هستند.
وی ادامه داد: ثبت صداهای شنیدنی صداوسیما از اولویت های شبکه بوده است که ما این کار را با پرتره بهروز رضوی آغاز کردیم و مستند بعدی در مورد جلال مقامی است.
تاجیک یادآور شد: بهروز رضوی حق بزرگی بر گردن مستندسازان دارد زیرا گفتار متن بسیاری از مستندها را گفته است.
یعد از وی رضوی با تقدیر از ساخت این مستند گفت: از ابتدا که کار گویندگی را آغاز کردم به مستند علاقه داشتم زیرا صداقتی را در آن احساس کردم و در نتیجه مستند را به بقیه کارها ترجیح دادم. 

وی افزود: ساخت مستند در مورد افراد حرکت خوبی است و تا آدم ها زنده هستند باید شناسایی شوند..خوشحالم که در زمان زنده بودنم این فیلم در مورد من ساخته شد و خودم می توانم این فیلم را ببینم.
توکلی که این مستند را ساخته است نیز در این نشست گفت: در حال ساخت مجموعه ای به نام سیمرغ برای شبکه مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی بودیم که به تصاویری از استاد رضوی با مرحوم اخوان ثالث شاعر معاصر و بنام ایرانی برخوردیم و فکر کردیم مستندی در این مورد بسازیم.

کارگردان روزگار بهروز افزود: موضوع ساخت مستند را با مدیر شبکه مطرح کردیم و ایشان پذیرفتند.
این مستند که در 47 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی ابوالفضل توکلی ساخته شده است، بعد از رونمایی برای خبرنگاران، همچنین جلال مقامی گوینده پیشکسوت و شماری دیگر از علاقمندان حاضر به نمایش درآمد.
این مستند جمعه جاری (اول اسفند) ساعت 14 برای اولین بار از شبکه مستند پخش و جمعه آینده (هفتم اسفند) ساعت 22:30 بازپخش می شود.
اختصاصی توسط سایت سینما کلاسیک:
[تصویر: 1455637534135.jpg]

وای .... این پروژکتورها  به چه چهره هایی رخ تابانده اند (این جمله ایست که در این مستند بهروز رضوی در بازگشت مجددش به استودیوی شماره 19 و 20 - جائیکه برای اولین بار گویندگی را در انجا آغاز نمود - بیان می کند.

ابوالفضل توکلی به سفارش رسانه ملی اولین مستند سفارشی خود را از زندگینامه هنرمندان آماده پخش نمود. یک مستند دیدنی از بهروز رضوی که صاحب یک صدای با صلابت و استوار است. صدایی خاطره ساز و پر طنین . جوانتر که بودم گاهی صدای او را با صدای مهران دوستی اشتباه می گرفتم. بهروز رضوی برادر عاطفه رضوی است. او ساکن کرج است و به همین دلیل استان البرزیها همچنان از صدای او در رادیو البرز بهره مند هستند. روایت های او در قصه های شب همچنان شنیدنیست.

کار صدا و سیما در خصوص ساخت مستند پرتره هنرمندان قابل ستایش است. اما از آن مهمتر کار ابوالفضل توکلی قابل تحسین است. او برای ساخت مستندهای خودش وقت زیادی را به روی سوژه اصلی خود می گذارد و بدلیل آنکه این مستندها توسط صدا و سیما ساخته می شود عوامل مستند از امکانات خوبی بهره می برند. دسترسی به آرشیو و فیلمبرداری از مکانهایی که اکنون در اختیار صدا و سیما می باشد می تواند به  جذابیتهای مستند  کمک بزرگی نماید. 
[تصویر: 1455637533852.jpg]

توکلی برای ساخت مستندهای خود همراه با هنرمندی که قرار است زندگینامه او را بتصویر بکشد دوربین خود را به تمام مکانهایی که سابقا محل کار آن هنرمند بوده است، می برد و خاطرات سالهای دور را برایش زنده می کند. او در اولین قدم مستند خود را درباره بهروز رضوی اکنون آماده پخش دارد. توکلی برای اینکه زمان را از دست ندهد همزمان با تدوین و مونتاژ این مستند کار فیلمبرداری مستند دومین چهره را از دو ماه پیش کلید می زند. همانطور که در متن خبر ایرنا خواندید جلال مقامی دومین چهره مستند اوست. (قبلا در خبر مربوط به تجلیل از گویندگان در جشنواره فیلم فجر خدمت دوستان این موضوع را عرض نموده بودم و اینکه او با نصب یک میکروفن بی سیم تمام گقتگوهای اقای مقامی را برای بهره برداری در مستند خود ضبظ می نماید.)

سه شنبه و چهار شنبه هفته گذشته کار فیلمبرداری دومین مستند ابوالفضل توکلی در خصوص زندگینامه جلال مقامی به اتمام می رسد. آنها روز چهارشنبه (21 بهمن ) به استودیوی دوبلاژ صدا و سیما می روند. جائیکه بهرام زند و اکبر منانی در کنار چهره های جوانتری مانند صمصامی و مومیوند و .... در حال دوبله فیلم بودند. مکانیکه بسیاری از گویندگان بزرگ ساعتهایی طولانی در انجا عمر خود را سپری نمودند. من گزارش کاملی از این مستند را آماده نموده ام و منتظر هستم که اگر اقای توکلی اجازه دهند آنرا در سایت منتشر نمایم. اقای توکلی در بخش پایانی این مستند دست به ابتکار بسیار زیبایی زده اند که در نوع خود برای اولین بار اجرا می گردد که گزارش بنده موجب لو رفتن آن می گردد لذا بدون رضایت ایشان ترجیح میدهم آنرا ارسال ننمایم.

برای دیدن آنوس مستند روزگار بهروز می توانید لینک زیرا را اجرا نمائید. در هر حال منتظر پخش این مستند در روز جمعه ساعت 14 از شبکه مستند می مانیم.
http://www.motv.ir/new/195/روزگار-بهروز

[تصویر: 1455637533963.jpg]

۲۷-۱۱-۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: احبار دوبله ... - زاپاتا - ۲۸-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۴۴ عصر
RE: احبار دوبله ... - رهگذر بی نشان - ۲۸-۹-۱۳۹۴, ۰۱:۴۲ عصر
گفت گو با استاد پرویز بهرام - پدرام - ۱۱-۱۰-۱۳۹۴, ۱۲:۵۵ عصر
RE: اخبار دوبله ... (خبرهای اختصاصی و بروز در خصوص دوبله) - برو بیکر - ۲۷-۱۱-۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی