وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با ایرج رضایی در سینما کلاسیک
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #26
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک
مشاهدات شخصی از مراسم رونمایی مستند زاده مهر

روز سه شنبه 20 دقیقه قبل از شروع مراسم به اتفاق جناب مقامی به فرهنگسرای ابن سینا رسیدیم. قبل از هر چیز به یکی از مسئولین فرهنگسرا یادآوری نمودیم که در خبر مربوط به این مراسم در سایت فرهنگسرا اشتباها از تصویر استاد منوچهر اسماعیلی بجای تصویر استاد ایرج رضایی استفاده شده است که بلافاصله گفتند تصحیح می شود.

مراسم با پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن آغاز گردید. جناب ابوالفضل توکلی (کارگردان مستند زاده مهر) با حضور در پشت میکروفن ابتدا از استاد ایرج رضایی و سپس از جناب غفوری ریاست محترم شبکه مستند و همچنین جناب ناصری مدیر گروه تولید رسانه ملی دعوت نمودند تا به روی صحنه تشریف بیاورند. مراسم با سخنان کوتاه اما دلنشین استاد ایرج رضایی آغاز گردید.

ایرج رضایی مملو از احساس بود و  صحبتهایش  آکنده از بغض بود. بغضی که دوبار او را وادار به گریستن نمود و متعاقب آن قطع شدن کلامش را همراه داشت. تشویقهای حضار باعث میگردید تا او نفسی تازه کند و باز سخن بگوید. با عشق فراوان از دلتنگی خود برای اتاقهای دوبله سخن می گفت. او گفت 55 سال در اتاقهایی که فقط 10 درصد اکسیژن داشتند با عشق زندگی کردیم و من هنوز دلتنگ همان اتاقهای تاریک و نفسگیر هستم.

ایرج رضایی از شبکه مستند بعنوان شبکه حقیقت یاد نمود و از اینکه این شبکه باعث گردید تا او دیده شود بسیار خشنود بود. او همچنین بخاطر عدم حضور همکارانش در این مراسم سخت گلایه نمود . خلاصه ای از صحبتهای جناب رضایی و ریاست شبکه مستند و مدیر تولید در خبرگزاریها آمده است که در پست قبلی عینا خبر مربوط به این مراسم را از خبرگزاری مهر ارسال نمودم. با گذشت ده روز از مراسم سایتهای بیشتری آنرا پوشش دادند اما هیچک از سایتها به گله های استاد از همکارانش و بغض و گریه های او اشاره نکردند. اما آنچه در خبر خبرگزاریها نیامده است را من بطور خلاصه  که حاصل مشاهدات شخصی خودم است را برای شما ارسال می کنم:

1 - قبل از شروع مراسم خانم شایسته تاجبخش نزد استاد آمدند و با ایشان خوش و بش نمودند و ایرج رضایی نیز با تکه کلام روزهایی که با ایشان کار میکردند همچنان جویای وضعیت زندگی ایشان بودند. همچنین جناب رضایی به اتفاق اعضای خانواده خود (همسر ، دو فرزند پسر و عروس و نوه شان) در مراسم حضور داشتند.

2 - چهار نفر از اعضای انجمن سینما کلاسیک در این مراسم حضور داشتند. در این مراسم بر خلاف مراسم قبلی هیچگونه فراخوانی از سوی سایت مبنی بر حضور اعضا صادر نگردیده بود و حضور اعضا جنبه شخصی داشت.

3 - پس از اتمام سخنرانیها هدایایی به رسم یادبود به جناب ایرج رضایی اهدا گردید. همچنین مدیریت فرهنگسرای ابن سینا از زیر مجموعه های شهرداری منطقه دو نیز هدیه جداگانه ای  استاد تقدیم نمودند.

4 - با توجه به موقعیت حضور در سالن و نزدیک بودنم به جناب رضایی بارها مشاهده نمودم که ایشان با دیدن سکانسهایی از فیلم بشدت منقلب می شدند و می گریستند. گریستنی که بدلیل تاریک بودن سالن هنگام نمایش فیلم،  فقط جناب مقامی که کنار ایشان نشسته بودند و بنده که پشت سرشان بودم متوجه گردیدیم.

5 - حضور جناب مصطفی زاده در مراسم برای من بسیار جالب بود. ایشان یکی از بازیگران سریال محبوب بنده در دوران کودکی ام بودند. مصطفی زاده بازیگر نقش سریال سفرهای دور و دراز هامی و کامی بودند . سریالی که بسیار مورد علاقه کودکان دهه پنجاه بود. گذر عمر بر چهره ایشان باورپذیری این موضوع را بسیار سخت می کرد. پدر ایشان بنیانگزار استودیو ساند فیلم بودند. سکانسهایی از مستند زاده مهر در این استودیو فیلمبرداری گردید و جناب رضایی از اینکه آقای مصطفی زاده  شغل پدرش را دنبال نموده است و چراغ استودیو را روشن نگه داشته است ابراز خشنودی کردند.

6 - پایان مراسم نیز همزمان گردید با حضور حضار و برخی از گویندگان به روی صحنه و گرفتن عکسهای یادگاری و نهایتا مصاحبه های اختصاصی از سوی خبرگزاریها از ایرج رضایی و جلال مقامی.

7 - در پایان مراسم جناب رضایی ما را صدا زدند و مانند روزیکه در گوراب (روستای محل تولدشان) نصیحت نمودند در خصوص نوآوری و پرداختن به تمام جوانب سینما در سایت راهنمایی و نصیحت فرمودند. و بنده و دوستان نیز برای ایشان توضیح دادیم که آنچه برای ما از حوزه سینما جذاب است فقط دوبله است. و ایشان هم ادامه دادند که دوبله تمام شد .... مُرد. همانطور که از پیام صوتی جناب ایرج رضایی در روز عید فطر خطاب به اعضای سایت برداشت میگردد ایشان تصور می کنند با توجه به نام سایت که سینما کلاسیک است ما به تمام جوانب سینمای کلاسیک می پردازیم که در حاشیه مراسم برای ایشان کاملا توضیح دادیم که محوریت اصلی سایت بر دوبله و صداهای ماندگار است.

8 - تیتراژ پایانی مستند زاده مهر همراه بود با تشکری ویژه از سایت انجمن سینما کلاسیک که جناب توکلی لطف نموده بودند و بطور شاخص به این موضوع در تیتراژ پرداخته بودند. همچنین نام سه نفر از اعضای سایت نیز که در ساخت این مستند با ایشان همکاری داشتند در تیتراژ پایانی سریال به چشم می خورد که جای بسی خرسندی بود.

9 - دسته گلهای زیادی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در حین برگزاری مراسم به روی صحنه آورده شد. در پایان مراسم فرزند ایرج رضایی یکی از دسته گلها را به جناب مقامی تقدیم نمودند.

10 - در پایان مراسم و خلوت شدن محیط فرهنگسرا از جناب رضایی پرسیدم که آیا بهتر نبود سکانسی را هم به واحد دوبلاژ سازمان اختصاص می دادید؟ جائیکه سالهای زیادی از عمرتان را در آن سپری نمودید؟ سرشان را با علامت تاسف تکان دادند و گفتند آقای توکلی پیشنهاد دادند اما من قبول نکردم. پرسیدم چرا؟ و ایشان گفتند مگر فیلم جلال را ندیدی؟ وقتی دیدم جلال به واحد دوبلاژ می رود و بعضی از همکاران به احترام او حتی بخودشان زحمت بلند شدن از روی صندلی را ندادند خیلی به من برخورد. بهمین خاطر حاضر نشدم به واحد دوبلاژ بروم.

11 - هنگام خداحافظی با جناب رضایی ، ایشان چند بار اصرار نمودند که با توجه به نزدیکی زادگاه ایشان به کرج حتما با جناب مقامی نزدشان برویم  تا خاطرات سالهای دورشان را برایمان بازگو کنند.و در آخرین لحظه باز به بنده گفتند دست جلال رو بگیر و بیارش پیش من . در پایان هم با لحنی مهربانانه گفتند: دوستون دارم ....

مراسم به اتمام می رسد ...... هنگام خداحافظی از یکدیگر یادی کردیم از دوستانیکه در مراسم قبلی حضور داشتند و شور و شعفی که در آن مراسم بود. از حضور بزرگانی چون منوچهر والی زاده و بهروز رضوی گرفته تا سایر گویندگانی مانند شروین قطعه ای و افشین زینوری ........... تا دوستانی چون ناصر و منصور و رهگذر عزیز و لوهارپر و ...................

و در جمعبندی نهایی به این نتیجه رسیدم که هم مراسم و هم فیلم قابل مقایسه با مراسم و فیلم جناب مقامی نبود. طبق اعلام شبکه مستند پرتره جناب ایرج رضایی در روز دوشنبه (شب عید غدیر) ساعت 22 پخش خواهد گردید.

تصاویر زیر عینا از سایت خبرگزاری مهر عاریه گرفته شده است. یکسری از تصاویر اختصاصی ، همراه با کلیپهایی دیدنی از پشت صحنه فیلم و تعریف خاطرات جذاب جناب رضایی  و مقامی که متاسفانه بر خلاف انتظار من در مستند قرار داده نشد را در فرصتی مناسب ارسال خواهم نمود.

[تصویر: 1474228548381.jpg]  [تصویر: 1474228548462.jpg]

[تصویر: 1474228548553.jpg]  [تصویر: 1474228548644.jpg]

[تصویر: 1474228548715.jpg]  [تصویر: 1474228548796.jpg]

[تصویر: 1474228548877.jpg]  [تصویر: 1474228548948.jpg]

امضای برو بیکر :

خوبی که از حد بگذرد                   نادان خیال بَد کند ........

۲۸-۶-۱۳۹۵ ۱۱:۳۲ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۱۸-۳-۱۳۹۵, ۰۳:۳۱ عصر
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۲۳-۳-۱۳۹۵, ۰۶:۳۸ عصر
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۲-۴-۱۳۹۵, ۰۵:۲۹ عصر
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۳-۵-۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ صبح
RE: با ایرج رضایی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۸-۶-۱۳۹۵ ۱۱:۳۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما