وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: با, جلال, مقامی, در, سینما, کلاسیک, آقاجلال و مستررابرت,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با جلال مقامی در سینما کلاسیک
نویسنده پیام
در انتظار تایید

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:آذر ۱۳۹۵
گوینده موردعلاقه
دلنوشته من
شماره کاربری : 295
ارسال: #30
RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک
در همین چند قسمت پخش شده افسانه شینگن واقعا هر آدمیکه چیزی از شینگن قدیمی یادش مونده باشه کاملا متوجه فاصله فاحش دوبله امروز با دوبله قدیم میشود.نه بهرام زند صدایش صلابت 20 سال پیش را دارد و نه دیگران. صدای شهروز ملک آرایی را که شنیدم منقلب شدم. اینکه اقای مقامی گله کرده اند که بعضی از همکارانش رل های ایشان را گفته اند و یا فیلمهایی که ایشان دوبله کردند را مجددا دوبله میکنند گله بجا و منطقی ای هست. اما با کمال احترام به این استاد بزرگ و پیشکسوت دوبلاژ ایران باید بگویم نباید مصداق این ضرب المثل شویم که مرگ خوب است اما برای همسایه.
قبل از اینکه بخواهم بگویم موضوع از چه قرار است بخوبی از رابطه این سایت با این استاد کهنه کار دوبله مطلع هستم و میدانم به نوعی ایشان پدرخوانده این سایت محسوب میگردند و بواسطه همکاریهای ایشان شما به منابع دست نخورده ای دست یافتید. قصدم خدائی نکرده توهین به ایشان نیست. نباید به این واسطه چشمانمان را روی حقیقت ببندیم و اگر احیانا اثری در دوبله پیدا کردیم که استاد در آن ندرخشیدند از ایشان انتقاد نکنیم. قصد ایجاد حاشیه هم ندارم. اگر جایی دیدید توهین کردم این پست را حذف کنید. اما انتظارم اینست که باید حرف حق را شنید و مخالف و موافق را تحمل کرد. انتقاد مقدمه پیشرفت است.

موضوع از این قرار است که دو هفته پیش شبکه فول اچ دی تماشا که الحق هر شب ساعت 20 کیف ما را کوک میکند به مدت دو شب دو فیلم با گویندگی آقای جلال مقامی پخش کرد که من قبلا آنها را ندیده بودم. جایی هم به اسامی گویندگانش تا حالا اشاره نشده بود و حتی در همین سایت هم در تاپیک معرفی کامل گویندگان این دو فیلم را که اتفاقا از آثار خوبی هم هستند جزو سوابق آقای مقامی و حتی والی زاده آورده نشده است.
دوشنبه  دو هفته پیش ساعت 20 فیلم ظهر شانگهای از شبکه تماشا پخش شد و سه شنبه در ادامه آن فیلم شوالیه های شانگهای با بازی زوج جکی جان و اوون ویلسون پخش شد. هر دو فیلم ارزش دیدن داشتند . در ظهر شانگهای مطابق معمول سعید مظفری بجای جکی چان گویندگی کرده است و جلال مقامی هم بجای ویلسون که اتفاقا چون ویلسون ظاهری تقریبا شبیه رابرت رد فورد داشت چقدر صدای آقای مقامی به ایشان میخورد. بعد از اتمام فیلم آنوس شوالیه های شانگهای پخش شد. این فیلم در واقع ادامه ظهر شانگهای بود. (و از آنجا که در اغلب مواقع قسمت های بعدی یک اثر سینمایی موفقیتهای قسمت اول را کسب نمیکند شوالیه های شانگهای هم از این قاعده مستثنی نبود بویژه که اتفاق عجیبی هم در دوبله آن رخ میدهد)  اما روز بعد هنگام پخش شوالیه های شانگهای یکی از عجایب دوبله اتفاق می افتد. جلال مقامی بجای جکی چان !!!!! و منوچهر والیزاده بجای ویلسون.
هنوز از تعجب اونروز بیرون نیومدم. از آقای مقامی بعید بود. چطور ایشان خودشان جکی چان را برداشتند و نقش ویلسون را که اتفاقا خیلی به صدای خودشان میخورد را دادند به منوچهر والیزاده. همه میدانیم که یکی از مناسبترین صداها برای جکی چان صدای سعید مظفریست. همانطور که استاد از گویندگی چنگیز جلیلوند بجای رابرت رد فورد در فیلم جاسوس بازی گله مندند آیا بنظر شما نباید از گویندگی ایشان بجای جکی چان گله کرد؟ کمی منطقی باشیم. چیزی که عوض داره گله نداره. از وقتی این دو فیلم را دیدم این موضوع ته دلم مانده بود. استاد جلال مقامی مایه فخر دوبله ایران هستند اما بعضی از واقعیتها را باید پذیرفت . به عکسهای زیر نگاه کنید قضاوت با خودتون :

[تصویر: 1483552784941.jpg]

فیلم ظهر شانگهای : جلال مقامی بجای اوون ویلسون و سعید مظفری بجای جکی چان  (انتخابهای بسیار مناسب و بجا)

[تصویر: 1483552785012.jpg]

فیلم شوالیه های شانگهای : جلال مقامی بجای جکی چان و منوچهر والی زاده بجای اوون ویلسون (انتخابهای نامناسب و نابجا)

۱۵-۱۰-۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۳۱-۱-۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ عصر
RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۸-۲-۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ عصر
RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - کاربر حذف شده6 - ۱۵-۱۰-۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد