انجمن سینما کلاسیک
با جلال مقامی در سینما کلاسیک - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن سینما کلاسیک (http://cinemaclassic.ir)
+-- انجمن: سالن دوبلاژ ایران (/Forum-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%98-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گویندگان و دوبلورها (/Forum-%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: با جلال مقامی در سینما کلاسیک (/Thread-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9)

صفحه‌ها: 1 2

با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۷-۱-۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ صبح

[تصویر: 1460670059531.jpg]

با سلام خدمت عاشقان و علاقمندان به دوبله
بعد از مصاحبه اختصاصی سایت سینما کلاسیک با استاد جلال مقامی که با یاری شما عزیزان و همت منصور و پدرام و اسپونز در آبانماه سال گذشته برگزار گردید تمام تلاش ما بر این شد تا با ارتباط مستقیم با گویندگان بزرگ عرصه دوبله بتوانیم بدون واسطه اطلاعات موثق و بزرگی را از این عزیزان کسب نمائیم. پس از موفیت آمیز بودن این ارتباط با جناب مقامی رابطه سایت ما با ایشان فراتر از یک رابطه کاری در عرصه دوبله گردید. ارتباط دوستانه ما با ایشان باعث شد تا استاد ما را به خانواده بزرگ دوبلاژ ایران معرفی نمایند و ما ایشان را پدر معنوی سایت خود خطاب نمائیم. بنابراین ما اینگونه ارتباطات را گسترش دادیم تا به جناب منوچهر والی زاده رسیدیم.

اکنون اغلب بزرگان دوبله، سایت ما را می شناسند. با کاربران ما دورادور آشنا هستند و می دانند در اینجا علاقمندانی هستند که در حال جمع آوری اطلاعات تاریخ دوبلاژ ایران هستند. هر بار که از استاد منوچهر والی زاده به یمن باز کردن گره ای از ابهامات تشکر می کنیم ایشان با خلوص نیت می گویند این ما هستیم که باید از شما تشکر کنیم. شما در حال انجام کاری هستید که خیلی پیش تر ما باید انجام می دادیم.

بنابراین تصمیم گرفتیم برای هر یک از این بزرگانی (که متاسفانه تعدادشان به اندازه انگشتان دو دست بیشتر نیست) تاپیک مستقلی ایجاد نمائیم و اطلاعات ناب آنان را در همان تاپیک و بنام خودشان درج نمائیم. شاید دوستان خودشان ندانند اما این بزرگان اکنون با اغلب کاربران فعال سایت آشنا هستند. می دانند که ایرج به ایرج ناظریان علاقمند است. تصویر کاووس دوستدار برایشان یادآور سعید است و ....

بنابراین در اولین قدم این تاپیک را استارت می زنیم و آن را تقدیم می کنم به کارشناسان بخش دوبله سایت. به سعید و محمد و ایرج و زینال که با پستهایشان به دانشنامه های سایت اعتبار بخشیدند. و همچنین رابرت میچم عزیز. و به جیسون بورن عزیز که بخاطر عشق به استاد هرگز در طول ساخت کلیپ احساس خستگی نکردند (این پیام خودشان بود به جناب مقامی ) و بزودی نتیجه زحمت خود را خواهند دید (کمتر از سه هفته دیگر). به منصور که استاد هربار پستهایش را می خواند سه بار پشت سر هم می گوید زنده باد. و به پدرام که استاد هربار نام فیلم یا گوینده ای را فراموش می کنند می گویند از پدرام بپرس ......

و تقدیم به اسپونز و .....  تمام اعضای جمع و جور سایتمون که با حضورشان خانواده کوچک و گرمی در فضای مجازی تشکیل داده اند. برای شروع طبق قولی که به محمد عزیز و سایر دوستان داده بودم چند عکس بسیار قدیمی و خاطره انگیز را از آلبوم استاد خدمت تمام اعضا و میهمانان سایت ارسال می کنم. این عکسها برای اولین بار منتشر می شوند و نشر آن در سایتها بدون آرم سایت سینما کلاسیک ممنوع می باشد.

این رویه در آینده برای بانو رفعت هاشم پور و منوچهر والی زاده و بهرام زند و چنگیز جلیلوند و سعید مظفری و ........  تمام بزرگانی که با گشاده رویی دست یاری به ما می دهند ادامه خواهد داشت و ما هر روز ارتباط خود را با آنان گسترش می دهیم. همچنین با توجه به حفظ ارتباط دوستان می توانند سوالات تخصصی خود را که می تواند به رفع ابهامات آنها کمک کند را در همین نوع تاپیکها مطرح نمایند. انشالله بزودی عکسهای اختصاصی جناب منوچهر والی زاده را به محض دریافت در اختیار شما قرار می دهیم.
[تصویر: 1460670059642.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۷-۱-۱۳۹۵ ۰۱:۴۰ صبح

تصاویر را به چند بخش تقسیم می کنم. ابتدا تصاویر قدیمی و انفرادی ایشان و سپس تصاویر شخصی با همکارانشان و نهایتا تصاویر حوزه کاری:

سال 1337 - استاد جلال مقامی هنگام اجرای تئاتر در دبیرستان

[تصویر: 1460670397181.jpg]

[تصویر: 1460670783041.jpg]

جلال مقامی در استودیو مولن روژ سال 1343 :

[تصویر: 1460671167891.jpg]

[تصویر: 1460671168022.jpg]

[تصویر: 1460671168173.jpg]

[تصویر: 1460671634621.jpg]

[تصویر: 146067163472.jpg]

[تصویر: 146067163483.jpg]

[تصویر: 146067163494.jpg]

.

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۷-۱-۱۳۹۵ ۰۲:۰۳ صبح

استاد جلال مقامی و عبدالله بوتیمار - جناب مقامی دوستی بسیار نزدیکی با بوتیمار داشتند

[تصویر: 1460672260041.jpg]

دریاچه تار - سفر دسته جمعی جلال مقامی و تهامی و بوتیمار و جلیلوند و ثابت فر  در این عکس جلیلوند عکاس است:
به ترتیب از راست به چپ : تهامی - بوتیمار - مقامی

[تصویر: 1460672260142.jpg]

دو نفر ایستاده از راست به چپ بوتیمار و ثابت فر و نشسته مقامی و جلیلوند. در این عکس تهامی عکاس است

[تصویر: 146067279561.jpg]

راست به چپ: مقامی و بوتیمار و ثابت فر. جلیلوند هم چوب بدست است.

[تصویر: 146067279572.jpg]

از راست به چپ : مقامی - بوتیمار و تهامی

[تصویر: 1460672795793.jpg]

استادیوم داوودیه

[تصویر: 1460673683621.jpg]

یک عکس استثنایی:
صدای آسمانی در سرزمین آسمانی (بیاد استاد احمد رسول زاده)
استاد جلال مقامی و زنده یاد احمد رسول زاده و محمود قنبری در سرزمین وحی.

[تصویر: 1460673683712.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۸-۱-۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ صبح

شاید این قدیمیترین عکس استاد باشد. جلال مقامی و برادرش در نوجوانی

[تصویر: 146075505151.jpg]
جلال مقامی و فیلم آلونک

[تصویر: 1460755051662.jpg]

[تصویر: 146075505183.jpg]

[تصویر: 1460755051924.jpg]

[تصویر: 1460755051995.jpg]
هنگام دوبله سریال پلیس امداد در سال 1373

[تصویر: 1460755052056.jpg]

عباس نباتی - جلال مقامی - 

[تصویر: 14607550523410.jpg]

آزمون از علاقمندان به دوبله در سال 1389
جلال مقامی - غلامعلی افشاریه - ناصر طهماسب

[تصویر: 146075505228.jpg]

آزمون از علاقمندان به دوبله در سال 1389
​مریم شیرزاد - جلال مقامی - غلامعلی افشاریه - ناصر طهماسب

[تصویر: 1460755052289.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۲۹-۱-۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ صبح

آخرین سری تصاویر استاد جلال مقامی که از روی آرشیوهای پشت صحنه دوبله استاد استخراج شده است. البته سه الی چهار تصویر دیگر هم هستند که تا فردا به همین پست الحاق می گردد. بعد از این پستهای این تاپیک اختصاص می یابد به خبرهای مربوط به مستند زندگینامه استاد جلال مقامی که کار تدوین و مونتاژ آن به پایان رسیده است و جای تمام دوستان بسیار خالی ، نسخه پیش نمایش آنرا روز پنج شنبه به اتفاق استاد برای اولین بار دیدیم و موجب شد (بنا به دلایلی ) احساس غرور نمایم. قطعا وقتی خبرهای آنرا خدمت دوستان ارسال کنم همه دوستان احساس غرور خواهند کرد. بویژه جیسون بورن عزیز. برای روز رونمایی از این مستند برنامه های ویژه ای خواهیم داشت. امیدوارم دوستانیکه در شهرستانها هستند شرایط حضور داشته باشند. زیرا استاد از تمام اعضا برای حضور در این مراسم پیشاپیش دعوت نمودند. آنروز بنا به دلایلی که خدمتتان عرض خواهم کرد برای ما یک روز بسیار بزرگ و مهمی خواهد بود.

جشنواره فیلم کودک - اصفهان - دوبله همزمان - سال 1374

[تصویر: 1460755998011.jpg]

[تصویر: 1460755998122.jpg]

بانو رفعت هاشم پور و منوچهر نوذری و مریم شیرزاد در دوبله فیلمی به مدیریت سعید شرافت

[تصویر: 1460755998223.jpg]

بانو رفعت هاشم پور و امیر محمد صمصامی در دوبله قصه های جزیره - سال 1375

[تصویر: 1460755998324.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - محمد - ۳۱-۱-۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ صبح

[تصویر: 1461012078911.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۳۱-۱-۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ عصر

[تصویر: 1461020817111.jpg]

قدردانی معاون سرمایه انسانی از نیم قرن زحمات جلال مقامی هنرمند دو بلور پیشکسوت ایران

در حال جستجو در سایت صدا و سیما بودم که این خبر هم نظرم را جلب کرد و هم متعجبم کرد. اینکه معاون سرمایه انسانی صدا و سیما در سکوت خبری فقط از یکی از دوبلورها قدردانی می کند بنظر شما تعجب آور نیست. خیلی دوست دارم بدانم هدفشان چه بوده و در این مجلس خودمانی چه گذشته است. امیدوارم جناب بروبیکر رمز گشایی کنندتصویر: images/Pictures/68.gifمتن خبر که از سایت صدا و سیما استخراج نموده ام به شرح زیر است:

به گزارش روابط عمومی معاونت سرمایه انسانی دکتر جعفری در این دیدار که روز چهارشنبه 12 اسفند برگزار شد . ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای این دو بلور پیشکسوت تصریح کردند : مقامی یکی از هنرمندان فعال و توانمند رسانه ملی هستند که کارهای هنری ایشان در ذهن و یاد مردم شریف ایران و همکاران رسانه ملی باقی خواهد مانده است.
معاون سرمایه انسانی در این دیدار به پیام رئیس رسانه ملی در توجه و قدردانی از جلال مقامی در نیم قرن خدمت به رسانه ملی اشاره کردند و بیان نمودند: 
که صدا و چهره جلال مقامی برای همه ما یاد آور فیلم ها و سریال های جذاب و برنامه خاطره انگیز«دیدنی-ها» است. 

مقامی در این دیدار با تشکر از زحمات و توجه معاون سرمایه انسانی، به شروع فعالیتش از سن 17 سالگی در دنیای هنر و بازی در اولین فیلم در سن 22 سالگی اشاره کرد و گفت : بیش از نیم قرن ، در حوزه های رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی از جمله مجری گری در برنامه دیدنی ها و ... فعالیت داشته ام . 
جلال مقامی متولد سال 1320 از گویندگان ، مدیر دوبلاژ و از مجریان قدیمی تلویزیون است. 

از مشهورترین آثار مقامی می توان به گویندگی اشعار در آثاری چون « لورنس عربستان به جای عمر شریف» « شکوه علفزار» « ارتش سری» « پورآرو» « شرلوک هرمز» و « هشدار برای کبری 11» به جای حمید اشاره کرد. 
شایان ذکر است اخیرا این هنرمند ارزنده بر اثر بروز بیماری دچار مشکل شده است . اما براثر درمان های موثر ---- این روزها حالشان خوب است و صدایشان تا حدود زیادی به صحت و سلامت برگشته است.

پ ن : شما نمی دانید حمید کدامیک از هنرپیشه های هشدار برای کبری 11 است!!!!؟؟؟؟ ضمنا کسی میداند جناب مقامی در کدامیک از فیلمهایی که در خبر آمده است شعر خوانده است ؟ زیرا در خبر آمده به گویندگی اشعار در آثاری چون .......

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۱-۲-۱۳۹۵ ۰۴:۳۸ عصر

(۳۱-۱-۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ عصر)'شهرزاد' نوشته شده توسط:  در حال جستجو در سایت صدا و سیما بودم که این خبر هم نظرم را جلب کرد و هم متعجبم کرد. اینکه معاون سرمایه انسانی صدا و سیما در سکوت خبری فقط از یکی از دوبلورها قدردانی می کند بنظر شما تعجب آور نیست. خیلی دوست دارم بدانم هدفشان چه بوده و در این مجلس خودمانی چه گذشته است. امیدوارم جناب بروبیکر رمز گشایی کنندتصویر: images/Pictures/68.gifمتن خبر که از سایت صدا و سیما استخراج نموده ام به شرح زیر است:

این خبر را پیش از عید بنده هم دیدم و بنا به دلایلی آنرا در سایت منعکس نکردم. شاید هر خواننده تیزبینی با دیدن نام معاون سرمایه انسانی بعنوان تجلیل کننده تا حدودی متوجه شود موضوع از چه قرار است. اما از آنجا بنده بارها گفته ام که گسترش ارتباط با گویندگان صرفا برای اعتلای سایت و داشتن موثق ترین خبرهای دوبله انجام پذیرفته است و نه برای حفظ موقعیت شخصی لذا دوستان را در جریان کامل این خبر قرار میدهم.

آنروز را بنده کاملا بخاطر دارم. زیرا یک روز قبل تر با جناب مسعود فراستی تماس گرفته بودم و قرار بود فردای آنروز(چهارشنبه) به اتفاق آقای مقامی به کافه راندوو برویم. ( روز مصاحبه با اقای فراستی ایشان از بنده و منصور قول گرفتند و گفتند مقامی و اسماعیلی را حتما به کافه من دعوت کنید - البته آنروز ما هنوز با اقای مقامی از نزدیک آشنا نشده بودیم). اسفند ، ماه پر مشغله ای برای اقای مقامی بود. روزهای ابتدایی در چند نوبت اقای ابوالفضل توکلی استاد را برای گرفتن پلاتوهای مستند زندگینامه ایشان، به لاله زار و واحد دوبلاژ بردند. از طرفی ضبط مسابقه جادوی صدا در جریان بود. در همین احوال از صدا و سیما نیز با اقای مقامی تماس گرفتند و گفتند مدیران و مسئولین سازمان تصمیم دارند جهت تجلیل از شما به مهرشهر بیایند.

اقای توکلی هم که در چند ماه گذشته از تمام رویدادهای استاد تصویر برداری نموده بودند (مانند تجلیل از صداهای ماندگار در حاشیه جشنواره فیلم فجر) آماده بودند که در آنروز دوربین خود به منزل استاد بیاورند. با توجه به روزهای شلوغ اسفند هماهنگی این دیدار کمی مشکل شد لذا جناب مقامی با سازمان تماس می گیرند و می گویند راضی نیستند که مدیران با توجه به مشغله کاری این بعد مسافت را طی کنند لذا قرار شد استاد به سازمان بروند. بنابراین در ساعات پایانی روز سه شنبه استاد تصمیم می گیرند که چهارشنبه به سازمان بروند و رفتن به کافه راندوو را به روز دیگری موکول نمودیم.

استاد وقتی برگشتند بسیار خوشحال بودند. اگر چه صدا و سیما کمی دیر بفکر این مسائل افتاده است اما همینکه چنین تصمیماتی می گیرد خود جای امیدواریست. جناب مقامی سالهای زیادی از عمر خود را در استودیوهای صدا و سیما گذرانده اند و سالها پیش خاطرم هست که در مصاحبه ای فرمودند که سازمان خانه دوم من است. اما متاسفانه ایشان و بسیاری دیگر از همکارانشان که شرایط ایشان را داشتند  اگر چه از سازمان برای زحماتشان حقوق گرفته اند اما هیچگاه در استخدام سازمان نبودند. طبیعیست حالا که نه خبری از برنامه دیدنیهاست و نه دوبله هشدار برای کبرا 11 و ......   آیا نباید بفکر این باشند که این بزرگان که در استخدام سازمان نبودند و از مقرری بازنشستگی مانند آقای اکبر منانی که بازنشسته صدا و سیما هستند بر خوردار نیستند چگونه زندگی می گذرانند.

این تجلیل یک حرکت شایسته از سوی صدا و سیما و بود و دادن خبری مسرت بخش به استاد. جناب مقامی بعد از سالها تلاش برای صدا و سیما از 12 اسفند ماه با مساعدت ریاست جدید سازمان ، بازنشسته صدا و سیما می شوند و از این پس از مزایای بازنشستگی کارمندان صدا و سیما برخوردار می گردند. کاری که باید خیلی زودتر از اینها انجام می پذیرفت. قطعا این رویه برای سایر بزرگان هم در نظر گرفته خواهد شد. در هر حال اقدام پسندیده ایست.

گزارشی از سفر استاد مقامی به اصفهان - کاربر حذف شده15 - ۴-۲-۱۳۹۵ ۰۹:۵۸ عصر

غروب روز پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395 جناب اقای مقامی برای شرکت در جشن روز پدر با دعوت قبلی یک مرکز هنری در دولت آباد اصفهان به اصفهان تشریف آوردند و بنده هم حسب اطلاع قبلی جهت استقبال از ایشان می خواستم به فرودگاه بروم که البته به دلایلی (تاخیر پرواز استاد و...) این گونه نشد و در همان مرکز چشم انتظار استاد ماندم.
وقتی استاد رسیدند به نمایندگی از اعضای سایت و همه دوست داران این استاد بزرگوار به ایشان ادای احترام کرده و همراه استاد به مرکز مذکور رفتیم.
متاسفانه این مراسم آنطور که عوامل آن برای استاد شرح داده بودند ، نبود و هیچگونه نظمی در مراسم به چشم نمی خورد. به دلایل گوناگون از چهره دلنشین استاد ناراحتی مشهود بود، بنده که ناراحتی استاد را دیدم به ایشان پیشنهاد نمودم برای عوض شدن حالشان گردشی در شهر داشته باشیم. پس از چند دقیقه مشایعت استاد در شهر ایشان به محل مراسم بازگشتند. ایشان و جناب پرویز بهرام اصرار داشتند تا همان شب مجددا به تهران بازگردند. اصرار های بنده هم برای پذیرایی از ایشان در منزل افاقه ننمود. من با استاد بزرگوار ساعت 30 دقیقه بامداد جمعه خداحافظی کردم و به اصفهان بازگشتم. به همه دوستان بگویم که استاد واقعا پدر معنوی سایت هستند و نگاهی بسیار ویژه و سرشار از صمیمیت و لطف به ما دارند.
در نهایت ایشان به اتفاق استاد پرویز بهرام ساعت 12 ظهر  روز 3 اردیبهشت اصفهان را به محل فرودگاه ترک نمودند و  به تهران بازگشتند و طبق اطلاعی که جناب بروبیکر به بنده دادند ایشان به سلامت به منزلشان در مهرشهر کرج مراجعت نمودند. ایشان مجموعا 19 ساعت میهمان مردم اصفهان بودند.
این سفر برای استاد مقامی خوشایند نبود و شایسته است ازین پس بهتر برنامه ریزی کنیم.
دو عکس از این مراسم پیشکش عزیزان سایت:
[تصویر: 146142575342.jpg]
استاد جلال مقامی در سفر به اصفهان

[تصویر: 1461425753483.jpg]
استاد پرویز بهرام

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۸-۲-۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ صبح

اعلام یک خبر اختصاصی برای اولین بار از سایت سینما کلاسیک:

مراحل تدوین و مونتاژ فیلم زندگینامه استاد جلال مقامی به اتمام رسید. این فیلم آقا جلال و مستر رابرت نام دارد. ابوالفضل توکلی برای تهیه این فیلم که توسط صدا و سیما ساخته شده است زحمات فراوانی برای ارائه یک مستند متفاوت از زندگینامه یکی از مجریان قدیمی تلویزیون کشیدند. توکلی همزمان با انجام مراحل تدوین فیلم روزگار بهروز که به زندگینامه استاد بهروز رضوی می پرداخت مستند آقا جلال و مستر رابرت را کلید زدند.

هفته گذشته استاد در پی تهیه متنی بودند که بنا به درخواست آقای توکلی برای درج به روی پوستر فیلم در نظر گرفته شده بود. به ایشان پیشنهاد دادم تا با منصور مشورت کنیم که پوستر منقوش به متن زیبایی گردد اما فرصت کم بود و استاد فرمودند متن را باید با دستخط خودم تا ساعاتی دیگر برای اقای توکلی بفرستم. احتمالا تا دو هفته دیگر  (تقریبا 20 اردیبهشت) مراسم رونمایی از این مستند با حضور ریاست محترم سازمان صدا و سیما (که علاقه زیادی به استاد دارند) و مسئولین شبکه ها و همچنین خبرگزاریها و مسئولین وزارت ارشاد برگزار می گردد.

امشب که با ایشان گفتگو می کردم بسیار تاکید داشتند که از طرف ایشان اعضای سایت را به این مراسم دعوت نمایم. بنده نیز اطاعت امر می نمایم و بدینوسیله حامل لطف استاد هستم نزد تمامی دوستان. قطعا اطلاعات دقیقتری را در خصوص زمان و محل برگزاری مراسم خدمت دوستان خواهم داد. امیدوارم اغلب دوستان را در آنجا ملاقات نمایم. قطعا این مراسم برای سایت ما و اعضای سایت شور و حال دیگری دارد. زیرا استاد فرمودند در این مراسم  وقتی پشت میکروفن قرار بگیرم قبل از هرچیز از محبت اعضای سایت شما به حضار خواهم گفت.

اما بهتر است دلیل اصلی آنرا خدمت دوستان عرض کنم. وقتی فیلم آقا جلال و مستر رابرت را برای اولین بار دیدم ، با دیدن بخشهایی از آن شوکه شدم. ابوالفضل توکلی در لابلای این مستند از کلیپ سایت سینما کلاسیک که توسط جیسون بورن عزیز ساخته شده بود چند باره استفاده نموده اند. خوشبختانه در بعضی از موارد آرم سایت نیز روی کلیپ موجود است. بسیار دوست داشتم تا در تیتراژ پایانی فیلم نام سایت سینما کلاسیک جزو عوامل تشکر شده فیلم باشد اما چون فیلم بنا به سفارش رسانه ملی و برای پخش از صدا و سیما تهیه شده است محدودیتهایی در تشکر از شخصیتهای حقوقی (بویژه سایتهای اینترنتی) وجود دارد. حتی پیشنهاد درج نام شخصی داده شد که بنده هرگز راضی نشدم تا تلاش و همیاری دسته جمعی ما به نام یکنفر سکه بخورد.

به همین دلیل جناب مقامی قول دادند در عوض تشکر ویژه ای در مراسم رونمایی از فیلم نزد حضار در سالن سینما از سایت ما خواهند داشت. در همینجا نیز شخصا جای دارد از جناب ابوالفضل توکلی تشکر ویژه ای داشته باشم. ایشان مستند متفاوتی را از استاد جلال مقامی ساخته اند و قطعا دوستان با دیدن آن غافلگیر خواهند شد. سعی می کنیم برای روز رونمایی از این مستند برنامه ویژه ای داشته باشیم.

به محض آنکه فیلم در واحد نظارت رسانه ملی مورد بازبینی قرار بگیرد از اقای توکلی اجازه می گیریم تا اسکرین شاتهایی از این مستند را در سایت قرار دهیم. 

[تصویر: 1461705459321.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - شهرزاد - ۸-۲-۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ عصر

جناب بروبیکر
خبر مسرت بخشی بود. امیدوارم صدا و سیما برای سایر اساتید دوبله هم چنین مستندهایی بسازد. فقط یک سوال برای من پیش آمده است. چرا آقا جلال و مستر رابرت؟ در این مستن مستر رابرت چه نقشی دارد؟ انتخاب این نام به پیشنهاد استاد بوده است یا کارگردان؟ ضمنا اگر ممکن است اطلاعات بیشتری درباره محل برگزاری مراسم رونمایی از فیلم را در اختیار سایت بگذارید. نمایش برای عموم آزاد است؟ اگر آزاد است که هیچ اگر نه برای اعضا دعوتنامه صادر می شود؟
با عرض معذرت. من معمولا عادت دارم سوالهایم را فراوان اما خلاصه ارسال کنم.
بسیار دوست دارم در مراسم شرکت کنم و استاد را از نزدیک ملاقات کنم. اگر امکانش باشد با استاد صحبت کنید تا شرایطی محیا شود که بعد از مراسم استاد لحظاتی را در کنار اعضای سایت باشند تا با ایشان گفتگو کنیم و عکس یادگاری بگیریم. و امیدوارم در حاشیه دیدار با جناب مقامی فرصتی پیش آید تا شما و جناب منصور را هم از نزدیک ملاقات کنیم. (البته اگر اعضا تمایل داشته باشند و نخواهند همچنان مجازی باقی بمانند)

بروبیکر: شهرزاد محترم- بنده فردا استاد را ملاقات می کنم و اطلاعات تکمیلی را خدمت دوستان خواهم داد

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۱۰-۲-۱۳۹۵ ۰۴:۳۸ عصر

[تصویر: 1461934690962.jpg]

چرا آقا جلال و مستر رابرت؟

در سینمای ایران نام رابرت رد فورد با نام جلال مقامی عجین شده است. بسیاری از بزرگان دوبله که این شانس را داشته اند که بعنوان دوبلور ثابت یکی از هنرپیشه های بزرگ انتخاب شوند مردم معمولا آن هنرپیشه را با صدای  آن دوبلور بیاد می آورند.نام جری لوئیس بزای ما یادآور نام  حمید قنبری  است و نورمن یادآور زرندی. حتی در بین هنرپیشه های ایرانی هم این موضوع صدق می کند. فردین با صدای جلیلوند و جمشید مشایخی با صدای  منوچهراسماعیلی و .....

در این وادی صدای پر مهر جلال مقامی همخوانی بسیار زیادی با رابرت رد فورد - رابین ویلیامز و عمر شریف دارد. در بین هنرپیشه های ایرانی نیز فرامرز قریبیان را اغلب با صدای جلال مقامی بیاد می آورند. اما در بین هنرپیشه هایی که استاد بجای آنها گویندگی کرده است رابرت رد فورد چیز دیگریست. انصافا این صدا به روی چهره رابرت رد فورد بسیار دلنشین است.

رابرت رد فورد در آستانه بازنشستگی ست. همینطور استاد. همه چیز از دست رفته است نام  آخرین فیلمی ست که در آن رابرت رد فورد به ایفای نقش پرداخته است. دست بر قضا آخرین فیلمی هم که استاد در آن بعنوان نقش اصلی گویندگی کردند همین فیلم است. پیشتر خدمتتان عرض کردم که ابوالفضل توکلی برای ساخت این مستند دست به ابتکار جالبی می زند و زندگینامه استاد را به شیوه ای نو به تصویر می کشند.

در این فیلم استاد جلال مقامی در سالن سینما در مقابل رابرت رد فورد می نشیند و همزمان با پخش سکانسهایی از فیلم همه چیز از دست رفته است   با او درد دل می کند و درباره خودش حرف می زند. پایان فیلم آقا جلال و مستر رابرت همزمان می شود با پایان فیلم همه چیز از دست رفته است که ابوالفضل توکلی با ارتباط بین این فیلم با فیلم خودش پایان تحسین برانگیزی برای فیلم خودش رغم می زند. به همین دلیل نام فیلم با نام رابرت و ارتباطش با جلال عجین می شود.

[تصویر: 1461934690891.jpg]

متاسفانه ما زمانی افتخار مصاحبت با استاد نصیبمان گردید که سناریوی این مستند از قبل نوشته شده بود. وگرنه می توانستیم به جناب توکلی بیش از اینها کمک کنیم. همانطور که همه ما می دانیم استاد در سه حوزه هنری فعالیت داشته اند. 1 - گویندگی در دوبله 2 - مجری در تلویزیون 3 - هنرپیشگی در سینما. دلیل انتخاب جناب مقامی برای ساخت این مستند به تصویر کشیدن زندگینامه مجریان قدیمی تلویزیون است. در همین راستا ابتدا به سراغ بهروز رضوی رفتند و بعد از ساخت مستند روزگار بهروز به سراغ استاد آمدند برای ساخت آقا جلال و مستر رابرت. اگر چه عوام بیشتر استاد را با دیدنیها بیاد می آورند اما همه ما می دانیم مهارت اصلی استاد دوبله است.

به همین دلیل وقتی کلیپ جیسون بورن بدست جناب توکلی رسید ایشان غافلگیر شدند و متوجه این بخش از مهارت استاد شدند. لذا با موافقت رئیس شبکه مدت مستند افزایش می یابد و با قرار دادن بخشهایی از کلیپ در دل این مستند اقای توکلی استاد را به واحد دوبلاژ صدا و سیما می برند تا استاد خاطرات خود را از دوبله نیز بیان دارند. بیش از نیم قرن از حضور ایشان در دوبله می گذرد و در این مدت استاد شاگردان زیادی را در دوبله تربیت نمودند. افشین زینوری و کیکاووس یاکیده نمونه های بارز آن هستند که هر دو اذعان دارند بزرگترین شانس زندگیشان این بوده که برای اولین بار در دوبله در کنار استاد قرار گرفتند و ایشان با صبر و متانت تجارب خود را در اختیار آنها قرار میدهد.حتی بهرام زند که در سالهای اخیر بعنوان مدیر دوبلاژ از استاد دعوت می کردند که در فیلمهایش گویندگی کند می گوید از ایشان بسیار آموحته است.

بسیاری از گویندگان و خبرنگارانیکه اکنون در شبکه های مختلف استانی مشغول بکار هستند از شاگردان استاد در کلاسهای فن گویندگی در دانشکده خبر هستند. اخذ بالاترین درجه هنری در سال گذشته از سوی وزیر ارشاد به ایشان مبین این است که ایشان به بالاترین درجه مهارت در هنر دوبله رسیده اند و انصافا بنظر بنده لقب استاد برای ایشان و سایر همکاران هم رده ایشان کم است. (مدرک اعطا شده از سوی وزارت ارشاد معادل دکترای افتخاریست). ایشان شایسته لقبی بالاتر از استاد هستند.( هرچند بزرگانی مانند ایشان نیازی به چنین القابی ندارند. بزرگترین لقب آنها هنرشان است و قضاوت مردم ، بویژه ما که به دوبله بعنوان یکی از علاقمندیهایمان به گونه ای دیگر نگاه می کنیم . قطعا شاید برای کشاورزی که بزرگترین دغدغه اش آسیب ندیدن محصولش است شاید برایش فرقی نداشته باشد که صدای عزت الله مقبلی برای الیور هاردی مناسبتر است یا منوچهر اسماعیلی. مسلما در چنین شرایطی باید گفت قدر زر، زرگر شناسد، قدر گوهر، گوهری) صدای استاد دارای انعطاف و ملایمت خاصی ست. اگر چه ایشان مهارت بالایی در تیپ گویی نیز داشته اند اما اگر دوستان خاطرشان باشد شب گذشته جناب والی زاده درباره استاد جمله زیبایی گفتند. ایشان گفتند در تمام فیلمهایی که کلیپ آن پخش شد اقای مقامی با صدای عادی خودش حرف زده بودند. اما ایشان آنقدر با حس گویندگی کردند که صدایشان به روی تمام پرسوناژ های فیلمهایی که دیدیم می نشست.

متاسفانه شاید بیش از 30 درصد از گویندگیهای ایشان در سریالهای پیش از انقلاب در آرشیو صدا و سیما در حال خاک خوردن است. برای نسل گذشته که بجز تلویزیون سرگرمی دیگری وجود نداشت صدای استاد یادآور نوستالوژی کودکیهایشان است. من با صدای ایشان و دیگر همکاران قدیمی شان بزرگ شده ام. چه روزهایی که در خانه مشغول نوشتن تکالیف مدرسه ام بودم و صدای استاد از تلویزیون آرامبخش روزهای خوب گذشته ام می گردید. سریالهایی مانند در تعقیب جو - طلاق - کارآگاه راکفورد و ......

جدای از مهارتهای استاد، ایشان دارای اخلاق و منش والایی هستند. ایشان مانند صدایشان بسیار مهربان و با گذشت هستند و نزد اهالی سینما مقام والایی دارند. بسیاری از کارگردانان قدیمی مانند مجید مجیدی - مسعود جعفری جوزانی - بهمن زرین پور و ...... که بدلیل اعتقادی که به کار استاد داشتند معمولا فیلمهایشان برای دوبله به ایشان می سپردند اکنون از دوستان خوب استاد هستند. در خارج از عرصه سینما کسانی مانند ناصر چشم آذر و حتی پری زنگنه هر هفته جویای حال ایشان هستند. حتی بسیاری از هنرمندانیکه اکنون بنا به شرایط، در خارج از کشور هستند مانند مسعود اسداللهی و بهروز وثوقی از دوستان صمیمی ایشان هستند و معمولا ماهی یکبار جویای حال استاد هستند.

فیلم آقا جلال و مستر رابرت به ابعاد دیگری از زندگی استاد می پردازد و شخصا خوشحال هستم که ابوالفضل توکلی در مستند خود سنگ تمام گذاشتند و شان ایشان را حفظ نموده اند. مراسم رونمایی در موزه سینما واقع در باغ فردوس برگزار می شود. قطعا اگر ورود برای عموم آزاد نباشد اعضای سایت از میهمانان ویژه استاد خواهند بود و ایشان به تعداد کافی دعوتنامه در اختیار ما قرار می دهند. استاد امروز مجددا تاکید نمودند که بسیار دوست دارند اعضای سایت را از نزدیک ببینند. خوشبختانه با حضور در این مراسم  ، بسیاری از هنرمندان دیگر را نیز خواهیم دید. قطعا بهروز رضوی و منوچهر چشم آذر و منوچهر والی زاده که از دوستان صمیمی استاد هستند ، همراه با برخی از کارگردانان و هنرپیشه های قدیمی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

در خصوص حضور استاد در جمع اعضا ، یقینا اگر دوستان حضور منسجمی داشته باشند ، کمترین کاریست که بنده و منصور انجام خواهیم داد. قطعا تشکر و قدردانی استاد در چنین مراسم رسمی از اعضای سایت ما باعث افتخار و غرور ماست. دوستانیکه تمایل به حضور دارند بنده یا منصور را از طریق پیام خصوصی مطلع نمایند. قطعا اعضا در حفظ یا آشکار نمودن شخصیت مجازیشان مختار هستند و در پیام خصوصی حتما به این موضوع اشاره فرمایند.

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۱۱-۲-۱۳۹۵ ۰۳:۴۳ صبح

آنوس فیلم آقا جلال و مستر رابرت

جمعه شب برای اولین بار آنوس تبلیغاتی فیلم آقا جلال و مستر رابرت از شبکه مستند رسما پخش گردید. ضمن دعوت شما به دیدن آنوس فیلم می توانید متن خبر ساخت این مستند را در سایت شبکه مستند از اینجا  بخوانید:

[تصویر: 1461975150731.jpeg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - منصور - ۱۴-۲-۱۳۹۵ ۱۰:۲۲ صبح

اگر منصور فرصت کرد و مراسم تجلیل از استاد جلال مقامی (به بهانه پخش فیلم مستر رابرت و آقا جلال) شرکت کرد که متن زیر را در ده دقیقه و به نمایندگی از سایت سینماکلاسیک و پشت تریبون برای حضار خواهد خواند... اگر هم سعادت یار نشد و نتوانست در این مراسم باشد ، از بروبیکر عزیز میخواهم که آنرا به نیابت از همه ما در آنجا قرائت کند.

ولوله ای عجیب وجودم را برآشفته است
صدای همهمه ی صداها. صداهائی بغایت زیبا ، صداهای ماندگار و دست نایافتنی
شعر دوران کودکی ام  :
من در کمرکش کوه ، خوشحال می دویدم ، ناگاه از دل کوه ، صدای پا شنیدم. وقتی که ایستادم ، دیگر صدای پا نیامد . همراه ناله باد ، صدای پا نیامد...
و من در میان کوه های ستبر دوبلاژ ایران ایستاده ام
جائی که تلی از فیلمها صداهای سترگ گویندگان را بر من می تابانند
پژواکی که چون  شعر کودکانه ام صدای پایش هرگز قطع نشد و انعکاسش ابدیست
من با این صداها زندگی کرده ام
از شیدنشان خندیده ام
گریسته ام
و گاه آنسان متاثر شده ام که تا مدتها سکوت کرده ام
با این صداها عشق را در کنار سینما آزموده ام
نفرت را 
بغض را
وفا را
شقاوت را
انسانیت را
کمرکش کوهم هرگز با انعکاس این صداها کمر خم نکرد
و ایستاد تا ایستادگیشان را و ماندگاریشان را بیاد سپارد
گوشهایم با صداها مانوس شد و اُنسم با سینما بیشتر
در تجلیل صداها ، صدای جلال ، جلیل تر
در مقام قیاس ، صدای مقامی ، مقیم تر
صدای تو صدائی بغایت سینماست
صدای تو صدای تاریخ است
چنگیزخانِ عمر شریف را چه کس در غایت چه ی چگوارای او یکسان شنید؟
کلورادوی یاغی طلای برباد رفته مک کنا را چه کس با یوری ژیواگو  قیاس کرد؟
تو بودی و نقشها
تو بودی و عمر شریف
تو بودی و بلموندو
تو بودی و جیمز فرانسیسکاس
و وارن بیتی
و رابرت واگنر
و مونتگمری کلیف
و رابین ویلیامز
نه آلن بیتس توانست از صدای خوش آهنگت فراتر رود و نه وارن بیتی
نه آلبرتو سوردی را گزیر گریز از صدایت بود و نه استیو مک کوئین در هفت دلاورش را
نه کلینت ایستوود در دشتهای مرتفعش و نه آل پاچینو در پدرخوانده اش
که اینها را صداهایی دیگر بود
اما تو نیز سهمی برگرفتی
نقشها در برابرت زانو میزدند
و تو گوئی با صدای خود آنها را از خمیدن ، از برباد نرفتن ، از یاد نرفتن نجات می بخشیدی
تو را با اسپنسر تریسی در شهر پسران
با ملل فر در جنگ و صلح
با کِنِت مور در شب بیاد ماندنی
با داستین هافمن در کابوی نیمه شب
با جورج چاکریس در داستان وست ساید
با هنری فوندا در حادثه آکس بو
شنیدم
تو را در دایره سرخ و  توپهای ناوارون و شهامت واقعی با 4 آوایت شنیدم
تو را اگر در دستفروش نشنیدم
هنرت را از دهان گویندگانت دیدم
و بدوک را
و روز امتحان را
که چه امتحانی پس دادی!
تو را در دیدنیها ، دیدم و شنیدم
تو را باید آنسوی تاریخ شنید
جائی که هستیم و نیستیم
و آیندگان وامدار تو اند
سینما را
صدا را
و دوبله را
فرامرز قریبیان در آوار و خاک ، در کنار غزل و بازرس ویژه تو امشب اشکی می ریزد
مجید مظفری در تشکیلات خود سوار بر کشتی آنجلیکا ، در مسیر تندبادی سخت با یاری تو از طوفان رهید
عبدالرضا اکبری در روز شیطان ، جدالی سخت در تاسوکی را پشت سر گذاشت
رضا فاضلی در سفر سنگش وقتی به مرز سعید راد رسید از حرکت نایستاد
آن هنگام که تو را در کنار دسته فرشتگانت دید
سریال مارکوپولوی تو سریال یادمانهای ماست
و تو بودی و کریوِن که در سال صفر ، با تنی خسته به جدال با قاتلین دخترش رفت
و تو بودی و رابرت ردفورد
و تو بودی و شوخیهایت بجای ساندانس ، که بوچ را یارای تقابل با زبان و سلاحت نبود
و تو بودی و سه روز از زندگی کندور
و تو را در تعقیب دیدیم
بروبیکر با صدای تو از نیش روزگار جست
و همه مردان رئیس جمهور در بازی زمین بیس بال ، اسکی باز سراشیب را به نظاره نشستند.
و هرگز کسی از تو نپرسید که پابرهنه در پارک چه میکردی؟
آن هنگام که تو در مقامی بالنده ، جلال جمیل دوبله ایران شدی

(منصور. اردیبهشت 95)

(دوستان اگر اشکالی در متن یا محتوا دیدید بر من ببخشید... سرکار و در عرض نیم ساعت فی البداهه نوشتم)

کاش میشد و فرصتی بود تا کلیپی از این آثار بهنگام قرائت متن ساخته میشد... حتی میشد متن را به یک گوینده (مثل ناصر ممدوح یا خسروشاهی) میدادیم که ایشان قرائت کنند و با صدای ایشان کلیپ (با تطبیق نام فیلمها یا شخصیتهائی که به آنها اشاره میشود) تهیه شود و در مراسم بعنوان یک سورپرایز از طرف سایت سینماکلاسیک پخش گردد.

.

RE: پاسخ موقت به موضوعات سایت (ویژه کاربران متقاضی فعالیت در سایت) - کاربر حذف شده13 - ۲۱-۲-۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ عصر

زنده ياد مرتضي احمدي و جناب آقاي جلال مقامي در سريال هفت پيكر نظامي گنجوي ، كاري از زنده ياد نظام فاطمي ... عكس هايي كه هرگز ديده نشده (از اینستاگرام اقای اکبر اصفهانی)

[تصویر: 13151003_607714386064381_1099299743_n.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۸-۳-۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ صبح

توضیحاتی در خصوص پست پیشین این تاپیک:

جناب مقامی با دیدن عکس پست قبلی ضمن تشکر از ارسال کننده آن توضیحاتی را دادند که دیدم شایددانستنش برای دوستان خالی از لطف نباشد. سریال هفت پیکر از سریالهایی بود که ساخت آن همزمان گردید با تغییر نظام و تحولات سیاسی در کشور. لذا پروژه ساخت این سریال در حالیکه شش تا هفت قسمت آن فیلمبرداری شده بود متوقف گردید و این سریال هرگز از رسانه ملی پخش نگردید.

آقای اکبر اصفهانی عکاس این سریال بوده است و شاید تنها یادگارهایی که از این سریال بجا مانده است تصاویریست که تنها در اختیار اوست. هر چند اگر رسانه ملی اراده نماید احتمالا می تواند بخشهایی از این سریال را از آرشیو ارزشمند خود خارج نماید و آنرا منتشر کند.

هر قسمت از این سریال دارای یک نام بود و این تصویر مربوط به قسمتی از سریال است که نامش خیر و شر بوده است. در این قسمت زنده یاد مرتضی احمدی نقش شر را بازی می کردند و استاد جلال مقامی نقش خیر را بازی می کردند. لوکیشنهای این سریال در کاشان فیلمبرداری می گردد. گروه هر شب بعد از اتمام کار برای استراحت به هتل امیر کبیر می رفتند که متعلق بود شوهر خواهر جناب آقای مقامی.

اغلب فیلمهایی که در کاشان ساخته می گردید عوامل فیلم این هتل را برای بازیگرانشان قرق می کردند. مجید مظفری هنگام بازی در فیلم تیغ و ابریشم در همین هتل با خواهر زاده جناب مقامی آشنا می شوند که منجر به ازدواج می گردد. نیکی مظفری در واقع نوه صاحب این هتل می باشد. صاحبی که اکنون در قید حیات نیست. برخی از حواشی هایی که جناب مقامی در خصوص این سریال نقل فرمودند قابل انتشار نیست. هر چند بدلیل عدم پخش این سریال و عدم آشنایی مردم شاید زیاد هم این حواشی مهم نباشد.

[تصویر: 1464383689431.jpg]   [تصویر: 1464383689562.jpg]

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۱۷-۷-۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ عصر

[تصویر: 1475940384932.jpg]
رضا رشید پور با حالا خورشید میهمان منزل جلال مقامی

رضا رشید پور مجری پر حاشیه از روز شنبه 11 اردیبهشت سال جاری با برنامه حالا خورشید مجددا به صدا و سیما بازگشت. برنامه های او به همراه فرزاد حسنی معمولا با جنجال همراه است. اما در سال جاری میر حسنی مدیر شبکه سوم برای چندمین بار به آنان اعتماد کرد و هردوی انها را مجددا به صدا و سیما دعوت نمود. فرزاد حسنی با برنامه نه در خور شان او ، اکسیر و رضا رشید پور هم با برنامه ای بنام حالا خورشید.
برنامه اکسیر یک برنامه آموزشی در زمینه سلامت و پزشکی ست و حالا خورشید هم یک برنامه اجتماعی. هر دو برنامه دارای مخاطب کمی هستند. برنامه اکسیر بدلیل موضوع آن پتانسیل ساختن حاشیه را ندارد. حالا خورشید هم بدلیل پخش در ساعت نامناسب 8 تا 10 صبح فاقد مخاطب جنجالیست. بنابراین صدا و سیما هر دوی آنها را بدینوسیله کنترل نموده است. قطعا اگر حالا خورشید در ساعات پایانی روز پخش میگردید میتوانست برنامه پر مخاطبی شود.

چندی پیش رضا رشید پور در برنامه خود نظز سنجی زیر را برگزار نمود:

[تصویر: 1475940384791.jpg]

تقریبا سه هفته پیش جناب رشید پور با استاد تماس گرفتند و قرار یک مصاحبه را در منزل ایشان در ساعت یک بعدازظهر گذاشتند. تیم فیلمبرداری و عوامل برنامه با تاخیر از جام جم حرکت کردند و به همین دلیل استاد از پذیرفتن آنها عذر خواهی نمودند. لذا قرار این مصاحبه موکول به روز چهارشنبه (سه روز پیش) گردید. اینبار اما جناب رشید پور و عوامل برنامه راس ساعت 13 در مهرشهر کرج آماده بودند تا برنامه را ضبط کنند.

این مصاحبه تا ساعت 19:30 بطول انجامید و اینطور که جناب رشید پور فرمودند احتمالا در دو بخش در برنامه حالا خورشید پخش خواهد گردید. اگر چه شخصا دوست داشتم سوالات ایشان بیشتر حول محور دوبله باشد اما مخاطبین برنامه بدلیل اجرای خاطره انگیز برنامه دیدنیها تقاضای مصاحبه با ایشان را داشتند. چیز جدیدی در مصاحبه نیافتم بجز اینکه جناب رشید پور خیلی به دنبال این بودند که ببینند راز ماندگاری و اشتهار مجریان دهه شصت در چه چیزی بوده است که جناب مقامی مفصلا توضیح میدهند.

یک نسخه از کلیپی که جیسون بورن عزیز زحمت کشیدند را به برنامه حالا خورشید دادیم تا چناچه تصمیم داشتند در لابلای مصاحبه از هنرمایی استاد در دوبله یاد کنند از آن استفاده نمایند . این مصاحبه بعد از ایام سوگواری پخش خواهد شد.

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۱-۸-۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ عصر

[تصویر: 1477151415842.jpg]

فیلم غزل و دوبله آن با لهجه کردی
 فیلم غزل یکی از آثار مسعود کیمیایی ست که با سایر آثارش بسیار متفاوت است.هفته پیش به اتفاق جناب مقامی به تماشای این فیلم نشستیم . جناب مقامی تعریف کردند که روزی منوچهر اسماعیلی با من تماس گرفت و گفت برای دوبله یک فیلم استادیوی جام جم را برای سه روز گرفته ام. روزیکه قرار گذاشتیم به استودیو رفتم. مسعود کیمیایی را دیدم که در راهرو قدم میزند. از دیدنش تعجب کردم . پس از سلام و احوالپرسی به من گفت تمرین کردی جلال؟ تعجب کردم و پرسیدم چی رو؟ گفت لهجه کردی و من گفتم نه. گفت پس برای چی اومدی؟ گفتم قراره یک فیلم رو با منوچهر دوبله کنیم و بعد کیمیایی گفت اون فیلم منه، غزل.   

[تصویر: 1477151415711.jpg]

متعجب بودم چون فیلمهای فارسی هیچوقت در جام جم دوبله نمی شد و من فکر میکردم موضوع دوبله مربوط به یک فیلم تلویزیونی ست. به منوچهر گفتم چرا موضوع لهجه کردی رو بمن نگفتی و او پاسخ داد چیز سختی نیست. منوچهر اسماعیلی خود اهل کرمانشاه بود و برای او صحبت کردن با لهجه کردی خیلی راحت بود. مسعود کیمیایی از این موضوع ناراحت بود. عبدالله غیابی  آنروز همراه مسعود کیمیایی بود و بخوبی با این لهجه آشنایی داشت .به منوچهر گفتم به من دو ساعت وقت بده و از او خواستم ابتدا سکانسهایی را دوبله کنند که فرامرز قریبیان در آن حضور ندارد.

از عبدالله غیابی خواستم  به حیاط برویم و کمی برایم با لهجه کردی حرف بزند. کاغذی دست گرفتم و کلمات مهم لهجه  را با اعراب کامل روی آن یادداشت کردم. بعد از دو ساعت پشت میکروفن بودم و مشغول گویندگی بجای فرامرز قریبیان. منوچهر اسماعیلی هم بجای فردین صحبت میکرد. بعد از سه روز کار تمام شد. فرامرز قریبیان وقتی فیلم دوبله شده را دید من را بوسید و بخاطر رضایت داشتن از دوبله ، من و تعدادی از عوامل فیلم و دوبله را به رستوران سورنتو (نزدیکی جام جم) دعوت کرد.

خاطرم هست به صرف ناهار بود و خانم پوری بنایی هم  که در فیلم غزل نقش داشتند آمده بودند. البته این لهجه تماما کردی نیست ، در آنزمان این گویشی بود که معمولا برای نقشهای روستایی استفاده میشد. بعدها از همین لهجه در فیلم دیگری از مسعود کیمیایی (سفر سنگ) و تیغ آفتاب بجای صالح اعلا استفاده  و گویندگی کردم. حالا چهل سال از آنروز گذشته است ..........

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - برو بیکر - ۵-۸-۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ عصر

[تصویر: 1477500512271.jpg]

تجدید دیدار بینندگان تلویزیون با جلال مقامی در برنامه حالا خورشید

جناب رشید پور اعلام کردند که گفتگو با جلال مقامی در سه بخش تدوین شده است. بخش اول آن در صبح روز سه شنبه پخش گردید. بخش دوم آن فردا صبح (پنج شنبه) و بخش سوم آن در صبح روز شنبه پخش خواهد شد.

بدلیل استقبالی که از بخش اول برنامه شد جناب رشید پور با استاد تماس گرفتند و  بسیار اصرار داشتند که ایشان با حضور در استودیو در یک گفتگوی زنده شرکت کنند که مورد موافقت جناب مقامی قرار نگرفت.

RE: با جلال مقامی در سینما کلاسیک - کاربر حذف شده15 - ۶-۸-۱۳۹۵ ۰۴:۳۸ صبح

با سپاس فراوان از بروبیکر عزیز
آدرس سایت برنامه حالا خورشید برای دانلود قسمت های دلخواه
http://www.tv3.ir/program/details/11310