وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: اثر, منتخب, تاریخ, سینمای, ایران,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 اثر منتخب تاریخ سینمای ایران
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #6
RE: 20 اثر منتخب تاریخ سینمای ایران
استارت تاپیک نظر سنجی 20 فیلم برتر سینمای ایران ایده خوبیست و معتقدم اینگونه تاپیکها نشاط و پویایی را در کنار تولید محتوا به سایت تزریق می کند و می تواند در سایر زمینه ها نیز تعمیم یابد.
نظر سنجیها معمولا به دو گونه برگزار می شوند. یا مطلق هستند یا نسبی. در نظر سنجیهای مطلق از امکانات سایت استفاده می شود و چند گزینه در اختیار کاربران قرار میگیرد و به انها پیشنهاد می شود یک یا چند گزینه را انتخاب نمایند ( مانند روشی که اغلب بنده بکار می برم)
در نظر سنجیهای نسبی (مانند آنچه در اینجا بکار رفته است) کار برای کاربران کمی مشکلتر است و بنظر من باید به آنها در انتخاب گزینه هایشان کمی کمک کرد. برای مثال ممکن است من اکنون به جمع بندی 20 فیلم مورد علاقه خود رسیده باشم اما هر روز ممکن است فیلم دیگری را بیاد بیاورم که ممکن است فراموش کرده باشم. (قطعا نفرات بعدی که شرکت می کنند کارشان راحت تر است چون می توانند از یادآوری فیلمهای نفرات قبلی بهره ببرند.)
ضمن تشکر از زاپاتای عزیز پیشنهاد شخصی من این است که در اینطور مواقع استارتر نظر سنجی به سلیقه شخصی خود لیستی از فیلمهایی که بنظر از سایر فیلمهای ایرانی برتر بنظر می آیند را در پست ابتدایی خود پیشنهاد دهد ( لیستی که می تواند حداقل شامل 100 الی 150 فیلم برتر باشد).
البته منظورم این نیست که حتما کاربران فیلمهای خود را از بین آن فیلمها انتخاب کنند. بلکه این امر صرفا جهت یادآوری انجام می شود. (جالا معیار برای این فیلمها هر چیزی میتواند باشد، از سلیقه استارتر گرفته تا فرضا فیلمهایی که در جشنواره های فجر حائز اهمیت بوده اند)
بنظر من در اینطور مواقع انتخاب برای سایر کاربران آسانتر می شود.
البته این صرفا یک پیشنهاد می باشد. وگرنه قطعا وقتی 6 یا 7 نفر در این نظر سنجی شرکت کنند انتخاب فیلم برای نفرات بعدی به مراتب آسانتر است. هر چند سلیقه های افراد با هم فرق می کند 

اما نظر شخص خود بنده تا جائیکه فراموش نکرده باشم:

1 - از کرخه تا راین ........ هنوز وقتی آنرا می بینم بغض می کنم بویژه حالا که دیگر هما روستا هم در بین ما نیست
2 - داش آکل ...... وقتی یه مرد غم داره .... یه کوه درد داره
3 غزل ....... بنظر من روانترین و بهترین فیلم کیمیایی با بازی شاهکار گونه فردین و فرامرز قریبیان و پوری بنایی
4 - سرب ...... چه کرد این هادی اسلامی با ما در این فیلم
5 - آژانس شیشه ای ....... دم حاج کاظم گرم که برای اون امنیت ملی یعنی عباس ، بی بی سی و سی ان ان هرچی دلشون میخواد بگن.
6 - سوته دلان ........ بخاطر دیالوگهای شاعرانه اش و شخصیت متفاوتی که بهروز وثوقی بازی کرد و .... همه عمر دیر رسیدیم
7 - مادر ...... مجموعه ای از بهترینها
8 - کمال الملک .......  کلکسیونی از بهترینها
9 - ساز دهنی ........ استعمار به ساده ترین روایت .... چقدر این فیلم دلنشینه
10 - تنگسیر .......  نگو زار ممد بگو شیر ممد و اینکه حق دادنی نیست گرفتنی ست ...... و نهایتا اینکه همه زار ممد تنگسیری رو دیدن، اما چشم من هنوز بدنبال اسماعیله ..
11 - طلسم ...... یک روایت افسانه ای و متفاوت آنهم در زمانیکه همه فیلمها رنگ و بوی جنگ داشتند و انقلاب
12 - بچه های آسمان ........ ساده ، بی آلایش .... عین واقعیت ..... عین بچگیمون
13 - طوقی ........ بچه حلال زاده به دائیش میره مگه نه آسید مصطفی.
14 - هامون ....... راحت بخواب حمید خان ، دیگه نمیخواد نگران حق و مال و سهمت باشی.
15 - شام آخر ..... حیف بود فریدون جیرانی در این لیست نقشی نداشته باشه
16 - شاید وقتی دیگر ...... فقط بخاطر سوسن تسلیمی
17 - همسفر ...... همینجوری .... همینکه بعد از اینهمه سال هر وقت یکی از کانالهای بشقابی نشونش میده و من دلم نمیاد کانال رو عوض کنم لابد یه چیزی داره دیگه ...
18 - توبه نصوح .... لطفا نخندید .... این فیلم تاثیرگذارترین فیلم دوران بین کودکی و نوجوانی من بود ... یادم نیست کلاس چندم راهنمایی بودم که دیدمش .... اما یادمه تا 6 ماه بعد از این فیلم حتی یکروز نمازم قضا نشد .... وسط خیابون تا یه تیکه نون میدیدم ور میداشتم میگذاشتم بغل دیوار ...... با اینکه هنوز کوچیک بودیم و عقلمون نمی رسید اما با هر خانمی که میخواستم صحبت کنم زمین رو نگاه میکردم ..... تاثیر از این بیشتر؟
19 - سفیر ..... با امکانات اونموقع ..... عجب سکانسی بود اونجا که فرامرز قریبیان شمشیر رو می چرخونه و کله یارو از رو بدنش می پرونه .... یه چیزی مثل الرساله مصطفی عقاد بود
20 - دختر شیرینی فروش ..... یه طنز شیرین .... خیلی شیرین ... هر وقت ثریا قاسمی ترش میکرد و می گفت بده او گلدونو قیافه حمید جبلی دیدنی می شد.
21 - طبیعت بیجان .....  با عرض معذرت ، بیستام تموم شد و چوب خطمون پر شد....... زاپاتا جان اگر سرپایی سوار میکنی آوار و تاراج رو هم سوار کن ....... تازه از سر لج با فراستی ناخدا خورشید هم میخواستم بنویسم ....
۱۱-۹-۱۳۹۴ ۰۷:۱۳ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: 20 اثر منتخب تاریخ سینمای ایران - برو بیکر - ۱۱-۹-۱۳۹۴ ۰۷:۱۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group