وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران
نویسنده پیام
Unregistered

وضعيت :

شماره کاربری : 0
ارسال: #7
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران
بله، ایشون سال 1389 فوت نمودند و اشتباه من تایپی بود. در خصوص الگو قرار دادن یا ندادن خانم نادره برای خانم قریا قاسمی و مطلبی که برنادت محترم در چت باکس نوشتند باید بطور یقین خدمتتون عرض کنم تا این لحظه هیچ مصاحبه ای از ایشان در اینخصوص در نت وجود ندارد. بلکه بر عکس هرجا از ایشان درباره حمایت مادرش سوال شده است خانم قاسمی زیرکانه طفره رفته اند. بعنوان نمونه:

شما دختر مرحوم حمیده خیرآبادی هستید؛ یکی از بهترین بازیگران ایران. تجربه حمایت مادر از خودتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟  
- من به چند نسل قبل تعلق دارم، اما واقعیت این است که خانواده ما هم زیاد انسجام نداشت. شرایط زندگی‌مان به گونه‌ای بود که زیاد نمی‌توانستیم کنار هم باشیم. تک فرزند بودم، خواهر و برادری نداشتم. ارتباط اقوامی‌ زیاد محکمی نداشتیم. اما در خانواده‌های دیگر این انسجام را می‌دیدم یا در کتاب‌ها می‌خواندم و در فیلم‌ها می‌دیدم. اما اکنون هم هر چه تلاش می‌کنی، نمی‌توانی انسجام خانوادگی را حفظ کنی. بچه‌ها معمولا دیر به خانه می‌آیند، پدر و مادرها هم به دلیل مشغله کاری معمولا دیر به خانه می‌رسند. به دلیل مشکلات اقتصادی زن و مرد باید کار کنند. قدیم‌ها زن‌ها مجبور نبودند دوش به دوش مرد خانواده کار کنند. مردان در هر وضعیت شغلی که بودند، می‌توانستند معاش خانواده را تامین کنند و نیازی نبود زن هر جور شده برای خودش کاری پیدا کند تا بتواند در تامین مخارج خانواده سهیم باشد. معمولا زنانی کار می‌کردند که همسر نداشتند یا شوهرانشان به دلایلی نمی‌توانستند کار کنند.

لینک منبع: http://8sobh.ir/fa/news/92384/ثریا-قاسمی...مرداب-نشوم

مطالبی که من در اینجا می نویسم برداشتهای شخصی خودم است. مهم معرفی آنهاست. اما در خصوص این مادر و دختر به یقین می گویم که شاید از لحاظ اخلاقی و زندگی شخصی ایشان از مادرشان الگو بگیرند (همانطور که همه ما الگو می گیریم) اما نوع و جنس بازیگری ثریا قاسمی بیانگر آنست که او تمام نقشهای را مستقل از وابستگی خود به مادرش بازی کرده است. مادر حیدر خوشمرام در روز دهم با مادر سیمین در دختر شیرینی فروش و یا مادر محمد منصوری در سریال در پناه تو و حتی طلا خانم در نابرده رنج کاملا متفاوت هستند.

در همین مصاحبه ایشان تاکید کردند که دوست ندارند مرداب باشند و درجا بزنند:

از زندگی و راهی که آمده‌اید راضی هستید؟   
-هر چی بوده، تمام شده! من همه عمر تلاش کردم، دانشم درباره بازیگری را به روز کنم. از کارم راضی‌ام، اما درباره زندگی شخصی‌ام به نظرم بهتر از این هم می‌توانست، باشد.در سنی هستم که دیگر به رضایت‌مندی از زندگی کمتر فکر می‌کنم. روزهای رفته را نه می‌توانم برگردانم نه می‌توانم غلط‌هایش را تصحیح یا پاک کنم. با همه اینها سعی می‌کنم تبدیل به مرداب نشوم و درجا نزنم. مقابل دوربین با همه صداقت و عشقم بازی می‌کنم؛ اما بر این باورم که ثانیه‌‌ها بسرعت می‌گذرند و نمی‌دانم تا دقایق دیگر چه پیش خواهد آمد.

ثریا قاسمی در سریالهایش گاهی بداهه گوئی و ابتکاراتی را نیز به خرج می دهد. برای مثال عبارت خوف نکن در سریال روز دهم  خطاب به پسرش حیدر خوشمرام که انرا بارها بکار می برد و یا خطاب کردن محمدم بجای محمد در سریال در پناه تو از ابتکارات خودش بوده است. بازی او در سریال گرگها بسیار جذاب و هنرمندانه بود.

۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ عصر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۱۷-۱۱-۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ عصر
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ صبح
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۱-۱۲-۱۳۹۴, ۰۹:۰۵ عصر
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۵-۱۲-۱۳۹۴, ۰۴:۵۸ عصر
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۲۳-۱۲-۱۳۹۴, ۰۶:۳۹ عصر
RE: پدر و پسرها و مادر و دخترهای سینمای ایران - شهرزاد - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان