وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: نگاهی, بهترین‌های, دوبله, 1358, تا, 1376,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگاهی به بهترین‌های دوبله (1358 تا 1376)
نویسنده پیام
بنیانگذار و مدیرکل انجمنها

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه
دلنوشته من
شماره کاربری : 2
ارسال: #2
RE: میز گفتگوی خصوصی اتاق دوبله
من در روز مصاحبه دوم (با آقای والی زاده) که آقای مقامی هم حضور داشتند مجددا در مورد مدیریت دوبلاژ این فیلم از ایشان پرسیدم ... گفتند این فیلم را من مدیریت دوبله نکرده ام و اگر دفعه قبل چنین روایتی از من شنیدید مربوط به گویندگی من بود. این فیلم را یا رسولزاده دوبله کرد یا بهرام و درست بیاد نداشتند. یک دوبله هم بیشتر ندارد و آن هم در استودیو تلویزیون انجام شده است (اما به زعم من این فیلم دو دوبله دارد. در دوبله اول خانم شهلا ناظریان بجای جنیفر جونز صحبت کرده است و در دوبله دوم مینو غزنوی)

یک صحنه از این فیلم را به شخصه خیلی دوست دارم. جائی که راهبه پیر (با صدای ژاله علو) با برنادت (با صدای مینو غزنوی) به نوعی درد دل میکند... شاید این گفتگو زبان حال همه ما انسانها باشد که چرا خداوند بین انسانها همواره به نوعی تماز قایل میشود ...
راهبه : مدتهاست که میخوام باهات حرف بزنم ... چرا می لنگی؟
برنادت: مهم نیست خواهر روحانی
راهیه: با اینکار میخوای توجه دیگران رو جلب کنی ها؟ من مدتهاست تو رو زیر نظر دارم . در دنیای بیرون (از صومعه) آدم مشهوری بودی از همه جای فرانسه مردم به دیدنت می اومدن اما در اینجا با دیگران فرقی نداری، پذیرفتن این حقیقت برات دشواره نه؟
برنادت: اوه نه... باور کنید خواهر من هرگز برای جلب توجه دیگران کوششی نکرده ام من فقط آرزو دارم مثل بقیه خواهرا باشم نه بیشتر.
راهبه: ده سال پیش بتو شک داشتم... خیلی سعی کردم باورت کنم. خداخودش شاهده که راست میگم ... اما نمیتونم.
برنادت: چه چیزی رو باور نمی کنید؟
راهبه:همون چیزی رو که بقیه باور کردن. خیلیا باورت میکنن.حتی حضرت پاپ در رم. اما من نمیتونم.... تو از رنج چی میدونی؟
برنادت: هیچی
راهیه:در تاریخ مقدس ما، همه برگزیدگان کسانی بودند که رنج فراوانی بردند، چطور خدا تو رو انتخاب کرد؟! چرا منو انتخاب نکرد؟ من معنی رنجو میدونم. به چشمای من نگاه کن... مثل آتش جهنم می سوزن،چرا؟ چون محتاج خوابن. محتاج آرامشی که من ازشون دریغ میکنم. گلوی من از دعاهای مداوم خشکیده،دستای من در خدمت به خداوند پینه بسته،استخونام از خوابیدن روی سنگ سرد به درد اومده،بله من رنج می کشم چون میدونم از طریق رنج میشه به بهشت رفت. اگه منی که تمام عمرم رنج کشیدم نمیتونم مریم مقدس رو ببینم پس چطور تو که معنای رنجو نمیدونی ادعای دیدنشو می کنی؟
برنادت: من نمیدونم چرا خدا منو انتخاب کرد،شما صدبار از من مستحق ترید
راهبه: اگه میتونستم دلیلی پیدا کنم، اگه تو میتونستی به من ثابت کنی شاید می تونسنم حرفتو باور کنم. شاید اونوقت این هیولای شک و تردید از روح من دست برمیداشت.برای خاطر خدا خواهر روحانی دلیلی به من نشون بده
برنادت: ای کاش میتونستم دلیلی پیدا کنم اما ... من هرگز رنج نبردم.هیچوقت.شاید بتونم کمکتون کنم،شاید همین برای شما کافی باشه : ( و برنادت خم میشود و شلوار خود را بالا می کشد، زخمی عجیب تمام استخوان پای او را چون خوره خورده و پوسانده است... دهان راهبه از حیرت باز می ماند... دکتر بعدها به راهیه میگوید هیچ انسانی یارای تحمل چنین دردی را ندارد و من متعجبم چگونه این دختر درطول این سالها هرگز از درد خود سخنی به میان نیاورده است... اشک در چشمان راهبه حلقه میزند... او بشدت می گرید ... )

[تصویر: Bernadette-1.jpg]د

پیش از این در دهه 60 همه ساله و در ایام کریسمس این فیلم از سیما پخش میشد. اما سالهاست که حتی پخش مجددش در ساعاتی از شب است که کسی آنرا نبیند. شاید مسئولان پخش، این فیلم را به نوعی تبلیغ مسیحیت می پندارند. در حالیکه هرگز چنین نیست. این فیلم زیباترین فیلم در خصوص ادیان الهی در کل تاریخ سینماست که بی طرفانه از انسانیت ، از صداقت ، از پاکی ، از خداوند ، از جزا و از وفا میگوید که وجه مشترک تمام ادیان الهی است. این فیلم یک شاهکار به تمام معنا در سینماست که هرکس را که ریشه های خداشناسی در وجود او موجود باشد منقلب خواهد کرد. بعبارت دیگر به جرات میتوان گفت این فیلم ، موثرترین فیلم ساخته شده با موضوعیت دین و مذهب است که نظام خشک کلیسا بشدت مورد نقد قرار میگیرد.

جسد برنادت واقعی در حال حاضر در همان مکان که وی مریم مقدس را رویت کرد در درون یک تابوت شیشه ای بنحوی که همگان وی را ببینند نگهداری میشود. این مکان همه ساله مورد بازدید چند میلیون نفر قرار میگیرد. عجیب آنکه  جسد او به نحو خارق العاده ای سالم مانده است. بعدها  فرانتس ورفل از داستانی که بر برنادت گذشته بود کتابی نوشت که به فارسی نیز ترجمه شده است...  و بعدها هنری کینگ براساس همان کتاب این فیلم را ساخت.

با یادی از این فیلم، گویندگان آنرا هم در دانشنامه معرفی میکنیم

[تصویر: bernadette03.jpg]

(آخرین ویرایش در ۲۰-۱۱-۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ صبح توسط: منصور.)
۱۶-۱۱-۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ عصر
مشاهده سایت این کاربر یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: میز گفتگوی خصوصی اتاق دوبله - منصور - ۱۶-۱۱-۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید
تبلیغات متنی