وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: از, صبح, با, شما, تا, جمعه, ایرانی,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از صبح جمعه با شما تا جمعه ایرانی
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #13
RE: از صبح جمعه با شما تا جمعه ایرانی
[تصویر: 1485642624341.jpg]

نفر دوم ایستاده از سمت چپ در این عکس آقای فرهنگ جولایی هستند. ایشان دایره المعارف گویای رادیو ایران هستند. او از معدود بازماندگانی از رادیو ایران هستند که سرشار از اطلاعات و خاطرات روزهای دور رادیو می باشند. جناب جولایی به همراه احمد شیشه گران و صادق عبداللهی از بنیانگزاران برنامه صبح جمعه با شما بودند. بقول روزنامه جام جم رد پای فرهنگ جولایی در بسیاری از اولین های رادیو دیده می شود. وی در کارنامه خود تهیه کنندگی برنامه های راه شب - در انتهای شب - خانه و خانواده - صبح جمعه با شما و ...... را دارد او جمله معروفی دارد  : زندگی ام به وقت رادیو کوک شد

فرهنگ جولایی در حال حاضر در مهرشهر کرج زندگی میکند و دخترش سحر جولایی راه پدر را در پیش گرفته است و تهیه کننده برنامه های رادیویی هستند. وی با وجود کوله باری از تجربه اما هنوز خودش را بازنشسته نکرده است و مانند گوهری در رادیو البرز و دانش میدرخشد. او بهمراه بهروز رضوی صبح هر یکشنبه برنامه زنده ای را به روی امواج رادیو البرز میفرستد که یکشنبه سبز نام دارد. فرهنگ جولایی اینروزها یار و همنشین جلال مقامی و بهروز رضوی است و دوستی دیرینه ای با این دو هنرمند دارد. اعضای سایت سینما کلاسیک ناخواسته او را دیده اند اما شاید آنروز که ایشان را دیدند نمی دانستند شخصی که در مراسم رونمایی پرتره جناب مقامی با استاد خوش بش میکند کسی نیست جز فرهنگ جولایی که سینه اش مملو است از خاطرات بیش از نیم قرن همکاری با رادیو و همنشینی با بزرگانی مانند ایرج نوذری ، عزت الله مقبلی ، فرهنگ مهرپرور و ........

[تصویر: 1462913855743.jpg]
فرهنگ جولایی (نفر اول سمت چپ در کنار بهروز رضوی)

[تصویر: 1462913856146.jpg]
فرهنگ جولایی (نفر اول سمت راست)

[تصویر: 1463157213234.jpg]
فرهنگ جولایی (نفر سوم سمت چپ - ردیف جلو)

اما در کنار تمام خاطرات و اطلاعات و ناگفته های فراوانی که میتوان از زبان ایشان درباره برنامه صبح جمعه با شما شنید چندی پیش ایشان قطعات نایابی را از برنامه های دهه شصت از رادیو البرز پخش نمودند که شنوندگان خوش شانس آنروز را ایشان محو فضای دهه شصت نمودند و نشان دادند که آرشیو بسیار ارزشمندی از روزهای بسیار دوری در اختیار دارند.  در ملاقاتهای کوتاهی که با ایشان داشتم دریافتم که جناب جولایی واقعا فرد متواضعی هستند. از آنجا که در آینده ای نزدیک قرار است ایشان را به اتفاق جناب مقامی در جلسه ایکه در منزل جناب بهروز رضوی تشکیل میگردد ملاقات نمایم ، امیدوارم بتوانم از ایشان عیدی بزرگی دریافت نمایم و آنرا بهمراه سایر تصاویر و کلیپهایی که مشغول جمع آوریشان هستم در فضای مناسبی در اختیار دوستان قرار دهم.

جهت اطلاع دوستان برنامه هفته آینده یکشنبه سبز طبق سنت هر ساله صبح روز یکشنبه (ساعت 10 صبح ) با توجه به هفته پایانی اسفند بصورت زنده در فضای باز باغ سیب مهرشهر کرج با اجرای بهروز رضوی پخش میگردد(موج اف ام 94.9 و 94.3) و بخشهایی از آن همانشب در برنامه در شهر بصورت تصویری از سیمای البرز پخش میگردد.

در پایان نیز خاطره ای از فرهنگ جولایی که سالها پیش در مصاحبه ای با روزنامه جام جم منعکس گردید را نقل می نمایم:

نقل قول:ممکن است بارها و بارها این جمله را از همکاران من شنیده باشید که رادیو سراسر خاطره است. اما تمام شب تا صبح بیدار ماندن‌ها، تماس‌های شنوندگان و ارتباط با همکاران برای من خاطره است. زندگی من در طول سال‌های فعالیتم با رادیو تنظیم شده است. یادم است یک شب که مرحوم منوچهر نوذری مجری برنامه بود، مادری با برنامه تماس گرفت و از پسر خود که دیر به دیر به او سر می‌زد، گلایه کرد. آقای نوذری در جواب به او گفت اگر پسرت را درست تربیت می‌کردی این طور نمی‌شد. چون از کوزه همان برون تراود که در اوست. من ضبط را متوقف کردم و به آقای نوذری گفتم به هر حال حرمت مادر واجب است و نباید این جمله را می‌گفتی و از او خواستم گفته‌اش را اصلاح کند و ایشان با کمی دلخوری که شنونده متوجه آن نشد، پسر را نصیحت کرد و مادر را دلداری داد. هفته پس از آن به من گفت من در طول هفته به این فکر می‌کردم که اگر گفته‌ام را اصلاح نمی‌کردم مردم از دستم خیلی ناراحت می‌شدند و از من بابت تذکر آن شب تشکر کرد. با آن‌که ایشان از من بزرگ‌تر بود، اما در مقابل نظرات دیگران بسیار انعطاف‌پذیر بود.

امیدوارم فرصتی پیش آید تا در کنار جمع آوری خاطرات گویندگان دوبله، خاطرات ایشان را نیز جمع آوری نمائیم.

امضای برو بیکر :

خوبی که از حد بگذرد                   نادان خیال بَد کند ........

۱۸-۱۲-۱۳۹۵ ۰۱:۲۴ صبح
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: از صبح جمعه با شما تا جمعه ایرانی - برو بیکر - ۱۸-۱۲-۱۳۹۵ ۰۱:۲۴ صبح
RE: عکس های سینمایی - سارا - ۴-۱۲-۱۳۹۴, ۰۹:۱۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر