انجمن سینما کلاسیک
صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن سینما کلاسیک (http://cinemaclassic.ir)
+-- انجمن: گیشه سینما (/Forum-%DA%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7)
+--- انجمن: هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات و پیشنهادات (/Forum-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA)
+--- موضوع: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده (/Thread-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87)

صفحه‌ها: 1 2 3

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - منصور - ۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۲:۰۲ عصر

(۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ صبح)جان اسنو نوشته شده توسط:  با سلام به همه سینما کلاسیکی های بزرگوار و نازنین
نمی دانم آیا از حواس پرتی من است یا درست جستجو نکردن ولی پرسیدنش بی فایده نیست: چرا بخش انیمیشن (پویانمایی) و دوبله نداریم؟
اگر داریم که هیچ و اگر نداریم که جای هیچ زیاده گویی نیست و همه مدیران و کارشناسان و اعضای محترم سایت می دانند که دوبله انیمیشن به ویژه به خاطر اینکه بیشتر انیمیشن ها (پویانمایی) مخاطبشان کودکان و نوجوانان هستند از اهمیت و جایگاهی ویژه برخوردار است. (کودکان و نوجوانان به زبان اصلی فیلمها آشنایی ندارند)
البته تقریبا اطمینان دارم که اگر تا کنون هم در سایت ندیده ام ولی مدیران سایت دلیل ویژه ای برای آن داشته اند و این موضوع مهم از چشمشان دور نمانده است
با سپاس فراوان از رسیدگی

این بخش در انجمن وجود دارد اسنوی عزیز
حتی ما از یکی از دوستان خبره اینکار که پیشتر با ما در جائی دیگر همکار و از دوستان گرامی ما و از همشهریهای خوب شما در اصفهان است دعوت کردیم که مطالب خود در خصوص دایره المعارف دوبله کارتون و انیمیشن را به اینجا منتقل کنند که بخاطر گرفتاری روزمره هنوز بدان مبادرت نکرده اند که بزودی آنرا سروساما خواهند داد.

درخصوص پاسداشت فارسی ، همه دوستان میدانند که یکی از کسانی که نسبت به پاسداشت زبان فارسی عرق دارد منم. اگر انجمن را جستجو کنید به بخشی با محتوای پاسداشت زبان فارسی و آیین نگارش خواهید رسید که به همت آمادئوس عزیز تا جاهائی پیش رفته است. درخصوص تغییرات عناوین نام کاربرها و فارسی کردن آنها با شما موافقم و پیشنهاد سازنده و خوبی است که در آینده حتما مورد بررسی و اجرا قرار خواهد گرفت

نمونه صدای گویندگان - کاربر حذف شده15 - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ صبح

مدیران گرامی و کاربران عزیز سینما کلاسیک
برای سایتی که ادعا (و البته لیاقت) دانشنامه دوبله فارسی را دارد داشتن نمونه های گوناگون صدای گویندگان یک نیاز ضروریه.
می دانم بخش کلیپ و خاطره ها داریم ولی یک بخش جداگانه و مستقل که بتواند خودش را نیز در جستجوی گوگل به همه بشناساند منظور منه،  برای نمونه فرض کنیم کسی می خواهد صدای سرکار خانم هاشم پور یا غزنوی یا استاد مقامی را در تیپهای گوناگون جستجو کرده و نمونه صدا را در یک کار تحقیقی بگذارد، هیچ جایی نیست که چنین مجموعه ای را داشته باشد. ویکی پدیا و سایتهای دیگر فقط از بعضی گویندگان و آنهم فقط یک تیپ را دارند.
امیدوارم با این پیشنهاد موافقت فرمایید و همه بزرگواران با رای "آری" از ان استقبال کنند.

با سپاس

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - پدرام - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۷:۱۹ صبح

(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ صبح)جان اسنو نوشته شده توسط:  مدیران گرامی و کاربران عزیز سینما کلاسیک
برای سایتی که ادعا (و البته لیاقت) دانشنامه دوبله فارسی را دارد داشتن نمونه های گوناگون صدای گویندگان یک نیاز ضروریه.
می دانم بخش کلیپ و خاطره ها داریم ولی یک بخش جداگانه و مستقل که بتواند خودش را نیز در جستجوی گوگل به همه بشناساند منظور منه،  برای نمونه فرض کنیم کسی می خواهد صدای سرکار خانم هاشم پور یا غزنوی یا استاد مقامی را در تیپهای گوناگون جستجو کرده و نمونه صدا را در یک کار تحقیقی بگذارد، هیچ جایی نیست که چنین مجموعه ای را داشته باشد. ویکی پدیا و سایتهای دیگر فقط از بعضی گویندگان و آنهم فقط یک تیپ را دارند.
امیدوارم با این پیشنهاد موافقت فرمایید و همه بزرگواران با رای "آری" از ان استقبال کنند.

با سپاس
جان اسنو عزیز به زودی این قسمت رو هم با کمک دوستان استارت خواهم زد

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده15 - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ صبح

(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۷:۱۹ صبح)پدرام نوشته شده توسط:  
(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ صبح)جان اسنو نوشته شده توسط:  مدیران گرامی و کاربران عزیز سینما کلاسیک

با سپاس
جان اسنو عزیز به زودی این قسمت رو هم با کمک دوستان استارت خواهم زد
چه خبر خوبی، آیا نمی توان در نهایت ادب در پایان مصاحبه های اختصاصی سایت از بزرگان دوبله خواهش کنیم در برپایی و کامل کردن این بخش به ما کمک کنند؟ مثال استاد جلال مقامی می توانند با کیفیت خوب یک جمله را با تیپهای گوناگون بگویند که هم نمونه بایگانی می شود و هم یک نمونه آموزشی. می تواند یک مجموعه ارزشمند و بی همتا و ماندگار باشد.

تگ و نشان گذاری فایلهای چندرسانه ای انجمن - کاربر حذف شده15 - ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۰۱ صبح

مدیران بزرگوار و کاربران عزیز سینما کلاسیک
همگی بهتر از من درباره کپی بدون اجازه و حکایت کپی رایت و...در اینترنت می دانید و نیاز نیست چیزی بگویم. پیشنهاد می کنم برای داشتن نظم و برنامه ای بهتر و همچنین کاستن از کپی های غیر مجاز و افزودن قابلیت پیگیری فایلها ازین پس به فایلهای mp3 و همچنین فایلهای ویدئویی که در انجمن یا برای انجمن تهیه می شوند تگ مناسب افزوده شود.
برای نمونه فایل صدای تبریک یلدای استاد جلال مقامی در برنامه ها به صورت "هنرمند ناشناس-آلبوم ناشناس" (Unknown Album-Unknown Artist) شناخته می شود.
اگر با برنامه های ویزه این کار برای این فایلها در جاهای تعیین شده متناسب با فایل نام  و تاریخ و.... به همراه اسم و آدرس انجمن نوشته شود این فایلها صاحب شناسنامه خواهند شد.
امیدوارم دوستان نازنین به این پیشنهاد رای آری بدهند

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده4 - ۱۲-۱۱-۱۳۹۴ ۰۹:۲۲ عصر

سلام خدمت اعضا
در قسمت موسیقی فیلمهای خارجی پیشنهاد دارم که ترانه فیلمهای خارجی با موسیقی فیلم خارجی جدا بشه. الان در قسمت ایرانی همینطوره. یعنی موسیقی فیلمهای ایرانی با ترانه فیلمهای فارسی جدا هستند. اما در موسیقی فیلمهای خارجی ترانه های خارجی فیلمها هم هست.
ضمنا این رنگ نارنجی هم اگر ممکنه عوض شود. بنظر من رنگ آبی یا سیاه بهتر بود.

بروبیکر: در خصوص پیشنهاد تفکیک ترانه های خارجی فیلمها از موسیقی متن فیلمها پیشنهاد قابل تاملیست. بزودی انجام خواهد شد

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده15 - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ صبح

دوستان کاش همه جدولهای سایت از یک قالب پیروی می کردند، یعنی می شد که یک قالب پیش فرض زیبا برای آن تعریف کرد که سایت یکدست و زیباتر باشه.
در یکی از پستها دیدم بروبیکر عزیز جدولی با رنگهای دلنشین و عکس هنرپیشه ها و دوبلورها گذاشته بود که خیلی به دلم نشست و شایسته تقدیر بود.

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده15 - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ صبح

درباره جستجو در سایت هم باید یک فکر دیگر کرد. من برای فیلم بن هور در جستجوی سایت به دو موضوع برخوردم، ولی وقتی روی آن کلیک می کنم دوباره باید کل موضوع را با چشم جستجو کنم تا فیلم مورد نظر را پیدا کنم. اینجوری هم دوباره کاری می شود و هم نتیجه دقیق نیست.
اگر دوستان روش دیگری سراغ دارند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند وگرنه با پافشاری از مدیران سایت خواهش می کنم این موضوع را بررسی فرمایند

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - برو بیکر - ۲۶-۱۱-۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ عصر

(۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ صبح)'جان اسنو' نوشته شده توسط:  درباره جستجو در سایت هم باید یک فکر دیگر کرد. من برای فیلم بن هور در جستجوی سایت به دو موضوع برخوردم، ولی وقتی روی آن کلیک می کنم دوباره باید کل موضوع را با چشم جستجو کنم تا فیلم مورد نظر را پیدا کنم. اینجوری هم دوباره کاری می شود و هم نتیجه دقیق نیست.
اگر دوستان روش دیگری سراغ دارند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند وگرنه با پافشاری از مدیران سایت خواهش می کنم این موضوع را بررسی فرمایند

جان اسنوی محترم 
نتایج جستحو در سایت هیچ اشکالی ندارد در واقع نوع درخواست شما هنگام جستجو باعث گردیده تا نتایج حاصل از جستجوی شما بصورت نام موضوع نمایش داده شود و قطعا شما باید در چنین شرایطی مجددا کل موضوع را برای یافتن درخواست خود مطالعه کنید. در واقع اگر شما هنگام درخواست خود گزینه جستجو بر حسب ارسال را تیک کنید به نتیجه دلخواه خواهید رسید. در اسکرین شاتهای زیر دو نتیجه برای جستجو ی فیلم گذرگاه تاریک  مشاهده می فرمائید. اولی بر حسب موضوع می باشد و دومی بر حسب ارسال. قطعا نتیجه اول، نتیجه مطلوبی نیست و باعث میگردد برای یافتن فیلم گذرگاه تاریک تمام پستهای موضوع مورد نظر را بازخوانی نمائیم. اما ملاحظه می فرمائید که در نتیجه دوم  مای بی بی شما را مستقیما به پست مورد نظر هدایت می کند. سایر گزینه ها در بخش جستجو هر یک می تواند شما را به رسیدن نتیجه مطلوب کمک نماید.

[تصویر: 1455555452783.jpg]

[تصویر: 145555545272.jpg]

[تصویر: 145555545261.jpg]

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده15 - ۲۷-۱۱-۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ صبح

از راهنمایی بروبیکر عزیز سپاسگزارم

پیشنهاد به دوستان بخش دانشنامه - کاربر حذف شده15 - ۸-۱۲-۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ عصر

دوستان عزیز در بخش دانشنامه سریال های خارجی جای سریال پرخاطره بو ژست  Beau Geste خیلی خالیه.
خواهش می کنم این سریال را هم بررسی کنید

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده4 - ۱۷-۱۲-۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ صبح

با عرض معذرت و خسته نباشید به اعضای دوبله.
من کوچکتر از آنی هستم که بخوام نظر بدهم اما اینو بگذارید به حساب علاقه زیادی از حد من به فیلمهای ایرانی.
برای هنر پیشه های خارجی یه بخشی هست که دوبلورهای هر بازیگر جداگانه نوشته می شود. چرا چنین بخشی برای هنرپیشه های ایرانی وجود ندارد.
بنظر من فیلمهای ایرانی زیاد بهشون اهمیت داده نمیشه. با اینکه هزاران فیلم دوبله شده در قبل و بعد از انقلاب هست اما الان تاپیک فیلمهای ایرانی مخصوصا فیلمهای قبل از انقلاب تازه به 4 صفحه رسیده. 
برای بازیگرهای ایرانی هم که اصلا تاپیک دوبلورها وجود ندارد. 
درست است که سینمای ایران قابل مقایسه با سینمای هالیوود نیست اما دوبلورهای فیلمهای ایرانی و خارجی که با هم فرق نداشتند. ضمن تشکر از همه اعضا امیدوارم به دوبله فیلمهای ایرانی هم به اندازه فیلمهای خارجی اهمیت داده شود و تاپیک دوبلورهای بازیگران ایرانی هم راه اندازی شود.

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده10 - ۴-۳-۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ صبح

جناب بروبیکر و منصور عزیز
امروز در این سایت شاهد یک حرکت زیبا و سازنده بودم . واگذاری و مشارکت اعضا در اداره سایت بیانگر آنست که بعنوان یک عضو هرگز فکر نکنم که در فضایی فعالیت می کنم که با بینش و سلیقه شخصی کنترل و هدایت می گردد. قصد دخالت در حوزه مدیریتی سایت را ندارم. اما از آنجا که محیط این سایت را یک محیط گرم و جذاب سینمایی با طعم دوبله می بینم تصمیم گرفتم  پس از مدتیکه با سایت شما کاملا آشنا شدم  پیشنهاداتی را در خصوص نحوه ثبت نام در سایت را خدمتتان ارایه نمایم. لطفا آنرا حمل بر بی ادبی من  و مداخله در کار شما  نگذارید. برای ارائه پیشنهاد خود ابتدا یک مقدمه نسبتا طولانی را در اینجا می نویسم. این مطالب حاصل تجربه من طی سالها حضور در فضای مجازی و فارومهای مختلف است. من در بیش از 12 فاروم داخلی و 2 فاروم خارجی عضو هستم . فقط خواهش می کنم با دقت بخوانید:

بر خلاف آنکه شبکه های اجتماعی روز به روز در حال گسترش هستند در دنیای امروز نت ،  فارومها که در ایران بیشتر به انجمنها تعبیر می شوند همچنان دارای جذابیتهای خاص خودشان هستند. شبکه های نظیر تلگرام - واتساپ - وایبر و ..... بدلیل در دسترس بودن و شیوه ای آسان در ارتباط اکنون بسیار فراگیر شده اند اما فارومها نه تنها در ایران بلکه در خارج از مرزها همچنان مشتریان خاص خودشان را دارند که آنهم دلایل زیادی دارد. 

فارومها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در میان انواع فارومها معمولا فارومهای اجتماعی و تفریحی دارای بیشترین مخاطب هستند. اما مخاطبین این فارومها معمولا مرتب درحال نوسان و تغییر هستند. عده ای می آیند، مدتی هستند و سپس به محض اولین چالش با مدیر یا کاربر دیگر آنجا را ترک و جای خود را به دیگری می دهند. حتی اگر چالش هم در میان نباشد خیلی زود خسته می شوند و موضوعات فاروم برایشان یکنواخت می گردد و می روند. کاربران ارشد در چنین فارومهایی برای جذب مخاطب و رفع کسادی مرتبا موضوعاتی را طرح می کنند که بتوانند حرکت و پویایی را به سایت تزریق نمایند. آنها موضوعات سخیفی ایجاد می کنند مثلا: هر کاربری نظرشو درباره امضای کاربر قبلی بگه ...... یا هر کسی بگه اسم کاربری نفر قبلی اونو یاد کی میندازه ........ یا میخوام برم مهمونی هر کسی بگه اگر بخواد با نفر قبلی بره چی بهش میگه و .........

و نهایتا فارومهایی که قدرت چنین ابتکاراتی ندارند برای خروج از بن بست و کسادی به آخرین ورژن قدیمی چنین موضوعاتی یعنی صندلی داغ روی می آورند. سوژه ایکه در سالهای اولیه ایجاد فارومها برای جذب مخاطب در تمام فارومهای تفریحی و اجتماعی به چشم می خورد اما اکنون بدلیل کهنه شدن و تکراری بودن دیگر هیچ فارومی به سراغش نمی رود مگر فارومی که صاحبش برای پاک کردن غبار قدرت هیچ ابتکار عمل دیگری را نداشته باشد و در حال دست و پا زدن برای نجات فارومش باشد.

اما گروهی دیگر از فارومها، فارومهای تخصصی هستند. فارومهایی که کاربران ثابت دارند. در اینگونه فارومها کاربران معمولا تغییر نمی کنند. زیرا با هدف مشخص ثبت نام کرده اند. موضوعات اینگونه فارومها کهنه نمی شوند. فرهنگ مشتریان اینگونه فارومها با فارومهای تفریحی و اجتماعی بسته به نوع تخصص شان فرق می کند و بالاتر است. بویژه فارومهایی که حوزه تخصص آنها علمی ست. مانند ریاضیات ، نجوم ، تاریخ ، فیزیک و ......

اعضای فارومهای تخصصی معمولا قشر تحصیلکرده جامعه را در بر می گیرد. چالش و بحث و جدل در اینگونه فارومها اغلب بر سر مسائل علمی و تخصصی ست نه سلایق شخصی. تعداد اعضای فارومهای تخصصی معمولا کمتر از فارومهای اجتماعی و تفریحی ست. اعداد و ارقام در فارومهای تخصصی بیشتر به واقعیت نزدیکتر است. برای مثال همه ما می دانیم با نصب برنامه های فرعی به روی قالب یا ساختار فارومها می توان اعداد و ارقام را غیر واقعی نمایش داد. مثلا تعداد افراد آنلاین یا حتی تعداد اعضا و یا تعداد کسانیکه از انجمن بازدید کرده اند و .......  و نهایتا اینکه موضوعات گفتمانی در فارومهای تخصصی معمولا  کمتر ایجاد می گردد. اغلب مطالب فارومهای تخصصی تولیدیست حال آنکه اغلب مطالب فارومهای تفریحی و اجتماعی کپی یا نقل است.

از دیگر تفاوتها و مشخصه های فارومهای تفریحی با فارومهای تخصصی می توان به اهداف اعضای آن اشاره نمود. هدف اعضای فارومهای تفریحی بیشتر عدد و آمار تعداد لایک است. هر روز بر سر تشکر و لایک دعواست. اعضا برای هر مطلب بی ارزشی یک پست ارسال می کنند تا تعداد ارسالات خود را بالا ببرند. کاربران نسبت به یکدیگر حسادت می کنند و مرتب یکدیگر را متهم می کنند . اما در فارومهای تخصصی اعضا به فکر لایک و سپاس و تشکر نیستند. برعکس سعی می کنند چندین مطلب را در یک پست خلاصه کنند و اصلا در پی افزایش تعداد ارسالات خودشان نیستند. تنوع مطلب در فارومهای اجتماعی و تفریحی بیداد می کند. از انواع موتور هواپیما گرفته تا گوشی موبایل و هنرپیشه ها و تاریخ و ادبیات و مطالب طنز و ورزش را می توانید در صفحه اصلی اینگونه فارومها بیابید. حال آنکه در فارومهای تخصصی فقط به حوزه تخصصی خود می پردازند و از پرداختن به سایر موضوعات عاجزند.

همه اینها را گفتم تا برسم به آنجا که فاروم سینما کلاسیک  هیچ شباهتی به فاروم اجتماعی و تفریحی ندارد و هیچیک از مولفه های سایتهای تفریحی در آن دیده نمی شود.بنابراین شایسته است  که عرض کنم در مدتی که در خدمت شما بوده ام  دریافته ام که این سایت  استانداردهای یک سایت تخصصی را فراتر از انتظار رعایت نموده است. در فارومهای عمومی و اجتماعی مدیران هر روز برای بزرگ کردن سایتشان کاربران غیر واقعی تولید می کنند!!!!!. آنها مرتب با روشهای غیر معمول در پی جذب عضو هستند. در حالیکه فارومهای تخصصی نیازی به این امر ندارند. مخاطبی که بدنبال کسب اطلاعات در حوزه تخصصی خودش است به هر طریقی آنرا پیدا می کند. هر روز سایت را بازدید می کند. بر خلاف اینکه فارومهای تفریحی با ترفندهای مختلف بازدید کنندگان را مجبور به ثبت نام می کنند ، اما در این سایت می بینیم که بر عکس با تیتری در سر در سایت مواجه می شویم که در آن از بازدید کنندگان می خواهد که اگر در حوزه تخصص سایت معلوماتی ندارید لطفا ثبت نام نکنید!!!!.

(مهم) در این سایت مانند اغلب سایتهای تخصصی کاربران هویت دارند. من تا این لحظه هرگز احساس نکردم که در فضای مجازی قرار دارم. در فارومهای تخصصی کاربران یکدیگر را می شناسند. اغلب ممکن در خارج از فضای مجازی با یکدیگر ملاقات کنند. با هم در تماس باشند. حتی اگر یکدیگر را ملاقات نکنند همیشه این انتظار را دارند که ممکن است روزی با یکدیگر روبرو شوند. (دوستان محترم هر جا که فکر می کنند عرایض بنده خلاف واقعیت است می توانند مراتب را گوشزد نمایند).

اما در فارومهای تفریحی شما هیچ اعتمادی به اعضا ندارید. نمی دانید طرف مقابل گفتگوی شما مذکر است یا مونث. تک کاربر است یا چند کاربر. ممکن است همین شخص در موضوعی دیگر با نامی دیگر با شما گفتگو کرده باشد. مدیران چنین فارومهایی خود آفت سایتشان هستند. زیرا به راحتی می توانند با ابزارهایی که در اختیار دارند کاربران مولتی را از سایت اخراج نمایند. اما نه تنها چنین کاری نمی کنند بلکه اغلب خودشان در هر لحظه از روز برای رونق دادن به سایتشان با نامهای دیگر در موضوعات سایت شرکت می کنند!!!!!!!

سایتهای تفریحی و اجتماعی قائم به فرد است. یکنفر سایت را راه می اندازد و در راس امور قرار می گیرد و بدون در نظر گرفتن نظرات سایر اعضا سلایق شخصی خود را دیکتاتور مآبانه در سایت اعمال می کند و هیچ احترامی برای اعضای سایتش قائل نیست و بدلیل آنکه هیچگونه نظارت یا قانون مدونی برای چنین فارومهایی وجود ندارد مدیر هر زمان هر کس را که خوشش بیاید را به او سِمَتی می دهد و از هرکس که خوشش نیاید محروم و اخراج می کند. اما سایتهای تخصصی معمولا بوسیله تعدادی از متخصصین مرتبط با موضوع سایت راه اندازی می گردد. اینگونه سایتها با نظر جمعی هدایت می شود.

برای اعضایش (بویژه آنان که مرتبط با تخصص سایت هستند) ارزش قائل است. آنان را به راحتی از دست نمی دهد. آنها را در اداره سایت شریک می کند . محیط و شرایط را برای رشد کاربرانش محیا می کند. در فارومهای تفریحی مدیر همیشه از ارتباط اعضا با یکدیگر می ترسد. همیشه بیم شورش و طغیان دارد. اما در فارومهای تخصصی برعکس مدیر از ارتباط اعضا با یکدیگر استقبال می کند. در فارومهای تفریحی معمولا دسترسیهای اعضا محدود است. مدیر هیچ ارزشی برای اعضا قائل نیست. تا زمانیکه عضوی برایش مفید است به او احترام می گذارد. و بعد از آن دیگر برایش اهمیتی ندارد. اعضا تاریخ مصرف دارند. معمولا از هر پنج پستی که مطالعه می کنید یک پست مربوط به یک کاربر محروم یا اخراجیست . حال آنکه در فارومهای تخصصی اعضا مانند خود مدیران در دسترسیها آزادی بیشتری دارند. مقالات و نوشته ها ممکن است هر آن از سوی بوجود آورنده نیاز به ویرایش داشته باشند. بنابراین اعضا دارای بالاترین سطح دسترسی بعد از مدیر قرار دارند. 

جناب بروبیکر و جناب منصور :
حال با وجود داشتن چنین استانداردهایی چرا تا به این حد عضوگیری را سخت نموده اید. لطفا اشتباه برداشت نشود. بنده مخالف سخت گیری نیستم، مخالف شیوه هایی هستم که در آن منجر به از دست رفتن علاقمندانی میگردد که ممکن است آرزوی حضور در چنین محفل هایی را داشته باشند. من برای پیش تصمیم شما در خصوص پاکسازی اعضایی که در انتظار تایید هستند و هنوز نوشته ای ارسال ننموده اند مثال نقضی تقدیم می دارم. خود بنده !!! وقتی با این سایت آشنا شدم بدیهی ترین کار ممکن که ثبت نام است را انجام دادم. سپس مدتی را طول کشید تا موضوعات سایت را مطالعه نمایم. طبیعی ست با مطالعه موضوعات سایت با کاربران سایت هم آشنا شدم. برای فعالیت یا عدم فعالیت تردید داشتم. تا آنکه تصمیم گرفتم در سایت حضور داشته باشم. فاصله بین ثبت نام بنده تا ارسال اولین پستم که تقاضای تایید عضویت بود بیش از 2 ماه و نیم بطول انجامید. حال اگر چنین قوانین سختگیرانه ای را زودتر اعمال می کردید ممکن بود در این فاصله آیدی بنده پاکسازی می گردید و انگیزه های ضعیفم برای حضور در سایت کلا نابود می گردید و امروز افتخار همنشینی با شما عزیزان نصیبم نمی گردید.

باز هم مثال نقض دیگری خدمتتان ارائه می کنم: عدم سخت گیری شما در تایید عضویت شرکت کنندگان در مسابقه جادوی صدا بنظر موجب گردید تا یک شگفتی در سایت ایجاد گردد. یک تاپیک طی یکماه از میان 172 موضوع به هشتمین تاپیک محبوب سایت بدل می شود و از حیث مشارکت اعضا رتبه پنجم را به خود اختصاص می دهد. هیجان و نشاط را به سایت می آورد و موجب می گردد تا هرکسی در فضای مجازی به دنبال اطلاعاتی از این مسابقه باشد مسیرش به سینما کلاسیک کج شود. (نمونه بارز آن خود شرکت کنندگان ، مگر آنها چگونه به اینجا رسیدند؟) هرچند نظرات کارشناسی اعضای شما بسیار کامل و جامع بود اما باید اعتراف نمود که حضور شرکت کنندگان در مسابقه در محبوبیت این تاپیک در فضای مجازی بی تاثیر نبوده است و به آن قدری اعتبار بخشیده است. سرعت رشد این تاپیک و بازدید روزانه آن من را متعجب نمود. حال اگر با همان سختگیریها می خواستید مطابق با قوانین عضویت این شرکت کنندگان را تایید کنید قطعا این دوستان جدید ما هنوز در انتظار تایید بودند. حال آنکه پخش مسابقه به اتمام رسیده است!!!!! (مطمئنا اگر این تاپیک با همین سرعت مورد بازدید قرار گیرد بزودی جای تاپیک آگهی های خارجی را در سایت شما خواهد گرفت)

حال می پردازم به ساختار کلی سایت. بنظر من انجمن سینما کلاسیک شباهت های خود را به فاروم در حال از دست دادن است. ساختار سایت بیشتر به یک پورتال شبیه است تا فاروم. زیرا مطالب روز به روز تخصصی تر می شود و گفتمان روز بروز کم رنگ تر. در نظر داشته باشید که شما ساختار یک فاروم را دارید. فاروم یعنی گفتگو. اساس و شالوده نرم افزاری شما بر مبنای گفتگو پایه ریزی شده است. البته منظورم این نیست که به این امر انتقاد داشته باشم و بخواهم بگویم که این بد است. اتفاقا بنظر من هرچه بیشتر تخصصی تر بشوید مخاطبان شما بیشتر می شوند. منظور من اینست که بهتر بود بجای انتخاب یک قالب مبتنی بر گفتگو از یک قالب پورتال استفاده می نمودید. زیرا حیف است چنین مطالب غنی و پرباری در قالب گفتگو به معرض نمایش گذاشته شود.

من اولین باریست که می بینم که یک فاروم  از نوع تخصصی ، استوار بر موضوعی خاص و بکر، توانسته است بزرگان و ایجاد کنندگان حوزه تخصصی اش را به خود جذب نماید. این موضوع اعتبار ویژه ای به این فاروم می دهد. مطمئنا اگر شما نوع حضور خود را در نت از فاروم به پورتال تغییر می دادید دیگر هیچ شک و شبهه ای برای تبدیل شدن به یک مرجع اختصاصی در حوزه تخصصی خود باقی نمی گذاشتید. بویژه آنکه در حوزه تخصصی این فاروم رقیبی هم وجود ندارد. (حداقل بنده نمی شناسم)

بنابراین پیشنهادم این است که کمی لولای دروازه ورودی سایت را روغنکاری کنید. البته نه آنقدر که بسیار روان شود تا هرکسی با تلنگری بتواند آنرا باز کند. مخاطبان شما اغلب علاقمندان به دوبله هستند. اینکه تمام انرژی شما صرف اعتلای این بخش می شود کاملا متین. اما بهتر است گاهی هم نیم نگاهی به سایر موضوعات داشته باشید. دوبله از دل سینما بوجود آمده است. اگر سینمایی نباشد دوبله ای هم در کار نخواهد بود. سینما و بویژه سینمای کلاسیک که در حوزه علاقمندیهای بنده نیز می باشد در این سایت بسیار مظلوم است.

امیدوارم از گفته های بنده سوء برداشت نشود. بنده در روز ساعتهای زیادی را در کلاسهای سینمایی و سایتهای سینمایی و برخی از فارومها صرف می کنم. مطالبی را که عرض کردم حاصل تجربیاتم از حضور در فضای مجازی بود. هر چند که شما صنمی با فارومهای تفریحی ندارید اما قصدم توهین به سایتهای تفریحی هم نبود. بالاخره آنها هم مخاطبین خودشان را دارند. اما در ارائه مولفه های فارومهای تخصصی و غیر تخصصی بنده به گفته های خود اعتقاد دارم. کافیست یکهفته عضو یکی از این فارومها شوید تا به یک یک مشخصه هایی که عرض کردم پی ببرید. 

توضیح: تمام مولفه هایی که عرض کردم برای روشن شدن جایگاه یک فاروم تخصصی با یک فاروم اجتماعی تفریحی نزد خوانندگان بود. اگر  مطالبی که عرض کردم منطبق با فارومی خاص در حوزه نت باشد این مطلب کاملا تصادفی بوده است. اینها مولفه هایی بودند برای شناخت و تفکیک فارومها از یکدیگر. در نظر داشته باشید که فارومها قابلیت تبدیل نیز دارند. چه بسا یک فاروم تخصصی به لحاظ عدم رعایت حداقل استانداردها آرام آرام از حوزه تخصصی خود دور می شود و تبدیل به یک فاروم بی مصرف و تفریحی میگردد و بلعکس فارومی که با هدف تفریحی راه اندازی شده است بخاطر داشتن کاربرانی در یکی از حوزه های موضوع سایت، آرام آرام بدلیل رعایت استانداردهای فارومهای تخصصی از یک فاروم تفریحی به فاروم تخصصی تغییر ماهیت می دهد. اینها همه بستگی به نبوغ و شعور مدیر سایت دارد. مقدمه طولانی بنده صرفا به این خاطر بود که اگر دوستان تصمیم داشتند در فارومی عضو شوند به راحتی بتوانند با در نظر گرفتن این مولفه ها به معتبر بودن یا عدم اعتبار آن فاروم پی ببرند.

در همینجا نیز به مدیران سایت پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه سینما کلاسیک هیچ کاربر اخراجی تا کنون نداشته است  گروه کاربری محروم را که در انتهای صفحه اصلی سایت با رنگ مشکی چشم را آزار میدهد حذف نمائید. وقتی بنده در پستهای اولیه تدوین سایت از قول مدیران خواندم که ما در اینجا هرگز کاربر اخراجی نخواهیم داشت پس چه لزومی دارد که گروه کاربری محروم جزو لیست گروهای کاربری سایت باشد؟؟؟؟

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - کاربر حذف شده4 - ۵-۳-۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ صبح

ماشالله به آقا مسعود

جناب منصور و بروبیکر
الان داشتم یه پست تو عکسهای سینمایی ارسال میکردم. این تاپیک بنظر من خیلی داره مخلوط میشه. یعنی شما دارید عکس لارنس الویه رو میبینید که همه جهان میشناسند بعد یهو وسطش بهروز وثوقی میاد که فقط ایرانیها میشناسن بعد هم یهو صادق ماهرو میاد که فقط اونهایی که به دوبله علاقه دارن، میشناسن.
بنظر من اینها جدا بشن خیلی بهتره.
یعنی عکس دوبله ای ها رو ببرید تو سالن دوبله. اغلبشون هم اشکالی ندارند. اینها الان تو تاپیک عکسهای سینمایی هستن که فقط اعضا بهشون دسترسی دارن. عکسهای سینمایی ایرانی و خارجی هم جدا بشن.

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - برو بیکر - ۵-۳-۱۳۹۵ ۰۳:۵۳ عصر

قبل از هر چیز از مسعود عزیز بسیار سپاسگزارم. مسعود محترم ناخواسته ما را بیاد سفره خانه سابق انداخت. هر چند ایشان آنجا را نمی شناسند اما  مقایسه ایشان در خصوص فرومهای تخصصی و تفریحی بسیار جای تامل دارد و از خواندش لذت بردم. جناب مسعود ، پیشنهاد شما در خصوص حذف گروه کاربری محروم منطقی و درست است. بزودی عملی می گردد. در خصوص پورتال نیز چون شما کمی دیر به ما پیوستید باید عرض کنم ما از قبل به فکر این موضوع بوده ایم. هفته گذشته یکسری از کارهای مقدماتی آن انجام پذیرفت. بزودی خبرهای خوبی در این راستا به دوستان می دهیم.

اما در مورد ثبت نام و عضوگیری اجازه دهید روی آن فکر و بررسی شود. در اینخصوص خود اعضا باید تصمیم بگیرند. اینجا همانطور که خودتان نوشتید یک فروم تخصصی ست.باید افرادی عضو سایت شوند که حداقل اطلاعات ممکن را در زمینه تخصص سایت دارا باشند. یک پست نامربوط یا سخیف در لابلای پستهای ارزشمند دوستان می تواند آراستگی سایت را بهم بریزد و تمرکز دوستان نیز از دست برود. ترجیح میدهیم مدتها تعدادمان همین باشد اما از حاشیه و پستهای بی ارزش بدور باشیم.

همانطور هم که خودتان نوشتید در شان ما هم نیست که بخاطر رونق و افزایش عضو دست به روشهایی که مدیران فرومهای تفریحی میزنند، بزنیم. اینکه روزی دو تا سه تا آی دی ایجاد شود و بعد هم برویم در تاپیک مثلا راهنمایی فیلمی که نامش را بیاد نمی آورم پست بزنیم که یک فیلم چند سال پیش دیدم که اینطوری بود ..... نه در شان بنده و منصور است و نه هیچیک از کاربران این سایت. بخاطر همین است که حتی تصمیم داریم بزودی کاربران در انتظار تاییدی که هیچ پستی ارسال نکرده اند را پاکسازی کنیم. اگر دربند عدد و آمار بودیم هرگز اینکار را نمی کردیم. شخصا دوست دارم اگر تعداد کاربران سایت 50 نفر باشد، 50 هویت داشته باشیم و 50 کاربری که در موضوعات سایت مشارکت می کنند. نه اینکه 10 هزار کاربر داشته باشیم آنوقت حتی 10 کاربر فعال هم نداشته باشیم.

اما در خصوص پیشنهاد صادق کرده عزیز در خصوص تاپیک عکسهای سینمایی:
پیشنهاد بجائیست. قطعا اگر الآن هم اینکار را نکنیم بزودی و در آینده گرفتار می شویم و باید آنرا عملی نمائیم. از طرفی هم برای اینکه سایت آسیبی نبیند الآن مجبور هستیم این تاپیک را برای غیر اعضا غیرفعال نمائیم. اما عکسهای هنرمندان دوبله هیچکدام مشکل و موردی ندارند و حیف است که در معرض دید عمومی نباشد. بنابراین برای اجرائی شدن آن پیشنهاد میگردد که جناب محمد که خودشان این تاپیک را استارت زدند نام آنرا ویرایش و به تاپیک عکسهای سینمایی (خارجی) تغییر دهند و در همانجا تاپیک جدیدی بنام عکسهای سینمایی (ایرانی) ایجاد نمایند.

سرکار خانم هایدی هم که بیشترین تصاویر دوبلورها را ایشان زحمت کشیده اند در سالن دوبله (با کسب اجازه از اعضای کارگروه) تاپیکی را در بخش گویندگان و دوبلورها ایجاد نمایند بنام گالری عکس گویندگان . بعد از ایجاد این دوتاپیک بنده پستها را تفکیک و به تاپیکهای مورد نظر منتقل می کنم و از این پس دوستانیکه عکس ارسال می کنند قبل از ارسال ، تاپیک مورد نظرشان را با توجه به ماهیت عکس مشخص نمایند. از جناب سید رسول هم بابت ارسال تصاویر هنرمندان ایرانی جای دارد در همینجا تشکر کنم. همچنین جناب صادق کرده که گاها پیشنهادات خوبی ارائه میکنند.

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - بن وید - ۱۸-۳-۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ صبح

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان

بنظر من در تاپیک های دانشنامه فیلمهای خارجی و ایرانی بجای اینکه فیلمها رو در هم بنویسیم ، موضوعات مختص به یک بازیگر خاص رو ایجاد کنیم مثلا موضوع فیلمهای جان کیوزاک ... البته برای جلوگیری از ایجاد موضوعات تک ارسالی میشه یک عدد مرجع قرار داد برای مثال اگر لیستهای مرتبط با جان کیوزاک بیش از هشت ارسال هست یک موضوع برای این بازیگر ایجاد شود .
اینطوری مشکل مراجعه کنندگان برای پیدا کردن فیلمهای خاص حل میشه و به نوعی طبقه بندی دقیق تری بنا کردیم ...

با تشکر ... ارادتمند بن وید

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - بن وید - ۱۹-۳-۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ صبح

سلام دوستان

خانم هایدی گرامی ، بنظر من اشکال نداره که پستی در موضوعات مختلف مشترک باشه

البته من این پیشنهاد رو صرفا برای تقویت طبقه بندی های سالن دوبلاژ دادم ... چون خودم طی سه سال وبلاگ نویسی همیشه با این مشکل از سوی مخاطبان وبلاگ روبرو بودم ، اونها فیلم مورد نظرشون رو سخت پیدا میکردن .

ولی فرض بر شرکت داشتن هنرپیشه های مطرح در فیلم یا سریالی رو در نظر بگیرید ، علاقمندی فیلم نجات سرباز رایان رو خواهد دید حالا میخواد بدونه مثلا کی بجای ادام گلدبرگ حرف زده (هنرپیشه ملیش در همین فیلم) ، با فرض اینکه ما لیست این فیلم رو در انجمن نوشتیم ، خب اون شخص خیلی راحت میره توی موضوع تام هنکس و نجات سرباز رایان رو خواهد دید ، این یه مزیته واسه این نوع طبقه بندی و مزیت دیگر هم ساخت مرجع قوی و مشخص و معلوم برای هر هنرپیشه ست .
پر چونگی میکنم ، شما بازیگرهای درجه چندم رو در نظر بگیرید (نقشهای مکمل) مثلا کوین دان ، برایان هو ، فیلیپ بیکرهال و ... اینها هنرپیشه هایی هستند که بسیار فیلم ازشون دیده شده و معمولا خیلی هم شناخته شده نیستن ، یعنی باید فیلم باز باشید تا بشناسیدشون ، این تیپ بازیگرها هم معمولا در فیلمهای زیادی بازی کردن و در لیستهای مختلفی اسامیشون نوشته شده ولی ناشناسن
خب با این سبک طبقه بندی به هدف اصلی سایت یعنی مبدل شدن به یک مرجع واقعی و قوی دوبله نزدیک تر خواهیم شد ، چون تفاوت این انجمن با مثلا وبلاگ قدیمی و از کارافتاده من در اینه که به تمام جزئیات رسیدگی میکنه ، طبقه بندی فعلی سالن دوبلاژ بیشتر بدرد وبلاگها میخوره چون اونجا در طبقه بندی محدودید . بطور کل این جور دسته بندی اطلاعات ، بدرد مدیر دوبلاژهایی که دوست دارن با کمترین هزینه بهترین دوبله رو ارائه کنن هم میخوره

سپاسگذارم و معذرت میخوام اگر خیلی شد ، بابت ادبیات ساده و غیر اصولی متنم هم پوزش می طلبم عجله عجله ای نوشتم . ارادتمند بن وید

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - زینال بندری - ۱۹-۳-۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ عصر

سلام
دوست من پیشنهاد خوبیه. اما فکر نمیکنید قهرستی که برای دانشنامه دوبله تهیه شده تقریبا همه این موارد رو پوشش میده؟ به راحتی میتوان در بخش فهرست فیلمها رو بر حسب حروف الفبای فارسی پیدا کرد و یا نام اصلی اون رو سرچ کرد.
برای شکیل شدن کار هم میتوان در بخش دوبلورهای بازیگران خارجی اسامی فیلمهارو لینک کرد به پست مربوط به اون فیلم.

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - هایدی - ۱۹-۳-۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ عصر

با عرض سلام و سپاس از توضیحتان جناب بن وید گرامی

بله درست میفرمایید این مشکل سخت پیدا کردن فیلم را من هم در سایتی که قبلا بودم داشتم و یادمه یکبار برای پیدا کردن دوبلورهای فیلم اجبار بیشتر از 70 صفحه را گشتم البته پیداش هم نکردم.

چند تا نکته کوتاه را بگم؛

1. الان فرض می کنیم برای تام هنکس چنین بخشی تشکیل شده و مثلا 30 تا از فیلم هایی که ایشان بازی کرده دوبله شده، خود این بخش باز هم احتیاج به طبقه بندی داره و برای دسترسی بهتر افراد یا باید بر اساس حروف الفبا و یا بر اساس سال ساخت (سال نمایش یا سالی که فیلم دوبله شده) فیلم ها مرتب شوند و اگر فیلم ها بدون ترتیب خاصی نوشته شوند باز هم مشکل هست.
2. اگر هر فیلم برای تک تک هنرپیشه هایی که در آن بازی کردند نوشته بشه، واقعا خیلی تکراری میشه مخصوصا اگر فیلم بازیگران زیادی هم داشته باشد.
3. اگر قراره مرجع خوبی برای دوبله تشکیل بشه بهتره بر اساس اسامی دوبلورها فیلم ها را طبقه بندی کرد مثلا فیلم هایی که ایرج ناظریان در آنها صحبت کردند. (البته باز هم احتیاج به طبقه بندی داره)
4. به نظرم بهترین نوع طبقه بندی بر اساس حروف الفبا است که شروع و پایان داره و دسترسی هم راحت خواهد بود حتی سال ساخت و نمایش و دوبله هم مشکل ساز است چون افراد باید این موارد را از قبل بدانند.
اسامی فیلم ها از همش بهتر و راحتتره و با توجه به صحبت جناب زینال عزیز همه موارد را شامل می شود.

سپاس / پاینده باشید دوست عزیز

RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده - بن وید - ۱۹-۳-۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ عصر

سلام خدمت جناب زینال بندری و خانم هایدی دو دوست عزیز و گرامی

متاسفانه وبلاگ من در تغییرات بلاگفا مثل خیلی از وبلاگها از بین رفت ، من در اون زمان قصد داشتم سایتی رو طراحی کنم که الان دوستان بزرگوارمون در حال طراحیش هستند . پولش رو هم جمع و جور کردم ولی بدلایلی نشد ، این و عرض کردم خدمتتون که بگم حداقل در حد فاصل سال 92 تا 94 انواع و اقسام طبقه بندی ها رو امتحان کردم و تمام روشهایی رو که میفرمائید به شکل خیلی وسیع تر انجام دادم و میدونم این کارها جواب نمیده .
و از طرفی بقول خانم هایدی روش من یکم دست و پا گیره و خودم هم قبول دارم ، تکرار زیاد و ...
اینجا میشه یه کار سبک تر کرد ، ایجاد یک بخش جستجو بر اساس نام هنرپیشه ها ، حالا یا با منوهای کشویی و یا گزینه های انتخابی ... ولی زمان ارسال پست باید راهی برای تخصیص دادن یک فیلم به اون هنرپیشه های مورد نظر باشه
دقیقا مثل بلاگفا
شما در بلاگفا یک سری موضوع ایجاد میکنی مثلا موضوعات A B C D بعد زمان ارسال پست ، پست رو به موضوعات مثلا A و C تخصیص میدی اینطوری با کلیک بروی موضوع A و  C پست به نمایش درمیاد
حتی برای سایت اصلی در حال طراحی هم میشه چنین کاری کرد ، البته بلاگفا توی این قضیه محدودیت داره و تنها 50 موضوع میشه ایجاد کرد

یه نکته : جناب زینال بندری عزیز با مساله لینک کردن کاملا موافقم ولی هم زمان میخواد هم زحمتش زیاده