انجمن سینما کلاسیک
توصیف و معرفی آخرین کتابی که خوانده اید - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن سینما کلاسیک (http://cinemaclassic.ir)
+-- انجمن: سالن موسیقی و ادبیات (/Forum-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA)
+--- انجمن: اشعار ، رمانها و متون ادبی زیبا و دیوان اشعار و کتب کلاسیک (/Forum-%D8%A7%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%8C-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%A9%D8%AA%D8%A8-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: توصیف و معرفی آخرین کتابی که خوانده اید (/Thread-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AF)

توصیف و معرفی آخرین کتابی که خوانده اید - اکتورز - ۲۰-۱۰-۱۳۹۵ ۰۷:۴۷ صبح

دوستان عزیز ، در این تاپیک لطفا آخرین کتابی را که خوانده اید ( اگر اهل مطالعهء کتاب هستید ) را به صورت اجمالی معرفی کنید و نظر خودتان را نیز در باره اش بنویسید .

اگر هم از آن دسته از ایرانیانی هستید که لقای مطالعهء کتابی و کلاسیک را بخشیده اید لا اقل بهترین کتابی را که در گذشته های دور قبل از هجوم وسیع نت و گسترش شبکه های اجتماعی خوانده اید به ما نیز معرفی نمایید.

یقینا علاقه مندان سینما با ادبیات داستانی خصوصا در ارتباط هستند و مگر میشود اصلا کتاب خوان نباشی اما عشق فیلم باشی؟!
تجربیاتتان را با همه به اشتراک بگذارید .

با تشکر ، آکتورز .

آخرین کتابی که خوانده ام - اسپونز - ۲۲-۱۰-۱۳۹۵ ۰۱:۵۹ عصر

با تشکر از آکتورز که واقعا" مطلب خوبی را باز کرده. والله آخرین کتابی که خوانده ام کتاب " مسیرهای پالپ" بود که شاید خیلی به کار سینما و این چیزها ربطی نداشته باشد تصویر: images/Pictures/78.gif

ولی آخرین رمانی که خواندم کتاب دوزخ (Inferno ) اثر "دن براون" است. دن براون نویسنده ایست که ثابت کرده به راحتی می تواند با روح و روان خواننده بازی کند و در عین حال ذهن را به چالش بکشد. اولین کتابی که از این نویسنده خواندم " رمز داوینچی " بود و پس از آن همیشه به دنبال کتاب هایش بوده و هستم.

دوزخ بر عکس رمان های " رمز داوینچی" ، " شیاطین و فرشتگان" و " نماد گمشده" که به بررسی عقاید گروه های خاص می پردازد با گروه خاصی در ارتباط نیست. البته در جایی به تفکرات گروهی خاص اشاره می کند ولی کل داستان حول عقاید یک دانشمند ظاهرا" دیوانه می گردد. ابراز عقیده در مورد این که رنسانس در اروپا به خاطر شیوع طاعون بوده است واقعا" ایده ای جسورانه است و فقط از نویسنده ای نظیر دن براون بر می آید. و در ادامه راه حل جسورانه تر او که حل بحران جمعیتی جهان را در کاهش ناگهانی و دستکاری شده جمعیت می داند. نکته ای که اخیرا" توسط یکی از کاریکاتوریست ها هم مطرح شد و سر و صدای زیادی در مخالفت او بلند شد و بالشخصه فکر می کنم این هنرمند بی تأثیر از این رمان زیبا نبوده است.

ترجیح می دهم خیلی در مورد خط داستان صحبت نکنم تا اگر کسی احیانا" خواست اصل رمان را مطالعه کند از شیرینی آن کم نشود.

اما مطلبی هم در مورد فیلم Inferno 2016 . با تمام تبلیغاتی که روی این فیلم شد در مقایسه با اصل کتاب اصلا" حرفی برای گفتن ندارد. نمی دانم سناریست گرامی چرا باید تغییراتی در موضوع کتاب بدهد؟ احتمالا" مهارت ایشان بهتر از دن براون بوده است! حقیقتش یکی از مشکلاتی که من با فیلم های اقتباسی از کتاب دارم همین است. یعنی تا حالا فیلمی ندیدم که لا اقل همسطح کتاب باشد چه برسد به این که بهتر شود. به همین دلیل ترجیح می دهم فیلم کتاب های مشهور و مهم را نبینم. ( که البته هیچ وقت نتوانستم در مقابل وسوسه مقاومت کنمتصویر: images/Pictures/76.gif)

به هر حال اگر طالب رمان های تخیلی و در عین حال مهیج و معمایی هستید قویا" خواندن رمان " دوزخ " را توصیه می کنم.