انجمن سینما کلاسیک
درخواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن سینما کلاسیک (http://cinemaclassic.ir)
+-- انجمن: لژ مخصوص (/Forum-%D9%84%DA%98-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5)
+--- انجمن: درخواستها (/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: درخواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ (/Thread-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%9F%D8%9F%D8%9F)

صفحه‌ها: 1 2

درخواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - برو بیکر - ۱۲-۷-۱۳۹۴ ۱۱:۳۴ عصر

سلام بر دوستان
این جستار از هم اکنون برای کاربرانیکه به این سایت می پیوندد ایجاد می گردند. دوستان قدیمی با ساختار این جستار آشنا هستند. اگر در سالها پیش فیلمی را دیده اید که اکنون نام آنرا نمی دانید یا فراموش کرده اید کافیست در این جستار به بخش از سکانسی که بیادتان مانده است اشاره ای نمائید تا دوستان خبره این سایت به کمکتان بیایند. بدیهی ست اشاره به آیتمهای بیشتر (مانند نام یکی از هنرپیشه ها و یا نقش بازیگران و یا خلاصه ای از داستان) شما را به خواسته خود نزدیکتر می نماید

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - رابرت میچم - ۱۳-۷-۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ صبح

باسلام :

بنده اوایل  دهه 60 در سینما فیلمی دیده بودم بنام فرار جهنم یا فرار جهنم سبز .تعدادی رو یادم نیست کجا بود

گروگان میگیرن با هواپیما و میبرنشون به جنگلهای آمریکای لاتین فکر کنم بود ودرگیر گروگانگیری وفرار میشن .

دوستان اگه اطاعاتی درمورد فیلم داشتن راهنمائی کنن/.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - آمادئوس - ۱۳-۷-۱۳۹۴ ۱۲:۵۴ صبح

ممکن است این فیلم باشد.
http://www.imdb.com/title/tt0032558/?ref_=ttpl_pl_tt

https://www.google.com/search?q=green+hell+1940&espv=2&biw=1366&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIupj8guCpyAIVCEQUCh0RtgZD

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - سروان رت باتلر - ۱۵-۷-۱۳۹۴ ۰۲:۱۶ صبح

دوستان عزیز
مدتها پیش در منزل یکی از اقوام از شبکه های موسوم به آنطرف آب بخشی از یک فیلم مستند داستانی ایرانی را دیدم که بسیار بر دلم نشست. موضوع از قراری مربوط به شورای یک روستای محلی بود . روستا کوهستانی بود. یکی از اعضای شورا خانمی بود و دو تن دیگر از رجلان.

این فیلم که بر مبنای واقعیت ساخته شده بود و جدال خستگی ناپذیر عضو مونث شورا را با دو تن دیگر بتصویر می کشد. فیلم بسیار جالبی بود. بسیار دوست دارم آنرا بصورت کامل ببینم اما هیچ نشانه یا نامی از آن ندارم. اگر دوستان عزیز در اینجا بتوانند فقط نام فیلم را ذکر نمایند ، یافتنش را خود بعهده خواهم گرفت.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - رابرت میچم - ۱۷-۷-۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ عصر

با سلام خدمت امادیوس عزیز؛

فیلم مورد نظر بنده این فیلم نیست, فیلم احتمالا مربوط به دهه 70 باشه و نام نمایش در ایران فراراز جهنم سبز باشه, نام اصلیش
.    
     احتمالا یه اسم دیگه باشه.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - برو بیکر - ۱۸-۷-۱۳۹۴ ۱۲:۲۳ صبح

(۱۵-۷-۱۳۹۴ ۰۲:۱۶ صبح)سروان رت باتلر نوشته شده توسط:  دوستان عزیز
مدتها پیش در منزل یکی از اقوام از شبکه های موسوم به آنطرف آب بخشی از یک فیلم مستند داستانی ایرانی را دیدم که بسیار بر دلم نشست. موضوع از قراری مربوط به شورای یک روستای محلی بود . روستا کوهستانی بود. یکی از اعضای شورا خانمی بود و دو تن دیگر از رجلان.

این فیلم که بر مبنای واقعیت ساخته شده بود و جدال خستگی ناپذیر عضو مونث شورا را با دو تن دیگر بتصویر می کشد. فیلم بسیار جالبی بود. بسیار دوست دارم آنرا بصورت کامل ببینم اما هیچ نشانه یا نامی از آن ندارم. اگر دوستان عزیز در اینجا بتوانند فقط نام فیلم را ذکر نمایند ، یافتنش را خود بعهده خواهم گرفت.

[تصویر: 14444238251.jpg]

سروان رت باتلر عزیز
اگر منظورتان از شبکه آنطرف آبی BBC باشد باید بعرضتان برسانم فیلمی با موضوعی مشابه آنچه شما نوشته اید در دو نوبت در برنامه آپارات پخش گردید. نام فیلم گفتگو در مه می باشد و موضوع آن بطور دقیقتر به مسئله شوراها باز می گردد که در آنجا به ورزی بنام آذر خانم جدال زیبایی با حاج کمال که سابقا در روستا برای خودش کدخدایی بوده و بروبیایی دارد در میگیرد.

تقابل بین سنتها و ارزشها در این فیلم واقعی ، کاملا مشهود است و بنظر من یکی از زیباترین ساخته های محمدرضا مقدسیان می باشد. او برای ساخت این فیلم زحمت زیادی را متحمل می شود. متاسفانه این مستند ساز بزرگ در سکوت خبری ، خرداد ماه سال جاری دار فانی را وداع گفت. خاطرم می آید شبکه مورد نظر بمناسبت درگذشت این مستند ساز بزرگ فیلم گفتگو در مه را مجددا پخش نمود.
این مستند از آن دسته مستندهایی ست که حتما باید دید و ارزش دیدنش از بسیاری فیلمهای سینمایی امروزی بالاتر است.

در فیلم علیرغم تلاشهای روستائیان و بخشدار و حتی شخص آقای مقدسیان حاج کمال عاقبت حاضر نمی شود با خانم آذر جلسه شورای روستایی را تشکیل دهد. زیرا او اعتقادی به انجام کارهای اجرایی توسط زنان را ندارد که ندارد. ......

[تصویر: 14444238252.jpg]

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - رهگذر بی نشان - ۷-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۳۹ عصر

حدود 10-11 سال پیش فیلمی از شبکه 4 پخش شد با بازی ژراد دی پاردیو! این اولین فیلمی بود که از دی پاردیو می دیدم..یادم هست به جای دی پاردیو منوچهر اسماعیلی صحبت می کرد...نقش مقابلش هم فکر کنم یک پلیس بود و محمود قنبری می گفت..
منوچهر والی زاده هم یک نقش فرعی- ماشین نویس- را می گفت..فکر کنم دی پاردیو را به اتهامی گرفته بودند و از او بازجویی می کردند.نام فیلم را به خاطر نمی اورم اما فکر می کنم چیزی در مایه های تشریفات یا تشریفات ساده یا تشریفات اداری یا...بود!
دوستان اگه ممکنه نام فیلم را لطف کنند.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - آمادئوس - ۷-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۱۳ عصر

احتمالاً منظورتان این فیلمِ تورناتوره است:
http://www.imdb.com/title/tt0110917/

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - رهگذر بی نشان - ۸-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۴ عصر

دقیقا خودشه جناب امادئوس!

سپاسگزارم.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده4 - ۹-۱۰-۱۳۹۴ ۰۹:۵۶ عصر

ببخشید رفقا
این تقاضای پسرعموی گل منه. میگه خیلی وقت پیش یه فیلم دیده فقط یه جملش رو یادشه (البته من بهش گفتم اسم هنرپیشه ای ، یه سکانسی ، یه چیزه اضافه تر بگو اما یادش نمیاد) میگه یه ماجرای قشنگی داشت و فقط این جمله رو یادشه:
دو تا خبر برات دارم یکی خوب یکی بد. خبر اول اینکه قطع نخاع شدی و باید تا اخر عمر روی این تخت بخوابی. حالا خبر بد اونه که من اومدم که ازت مراقبت کنم. (مثل اینکه بینشون یه ماجرایی بوده که مراقبت طرف از خبر قطع نخاع خیلی بدتر بوده.)

دوستان آبروی منو حفظ کنید ماجرا حیثیتیه و من بهش گفتم امکان نداره بچه های سینما کلاسیک ندونن.

اینجا چقدر سرده - یخ زدیم
دوستدار شما
صادق کرده
کرمانشاه

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - اسپونز - ۱۰-۱۰-۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ صبح

(۹-۱۰-۱۳۹۴ ۰۹:۵۶ عصر)صادق کرده نوشته شده توسط:  ببخشید رفقا
این تقاضای پسرعموی گل منه. میگه خیلی وقت پیش یه فیلم دیده فقط یه جملش رو یادشه (البته من بهش گفتم اسم هنرپیشه ای ، یه سکانسی ، یه چیزه اضافه تر بگو اما یادش نمیاد) میگه یه ماجرای قشنگی داشت و فقط این جمله رو یادشه:
دو تا خبر برات دارم یکی خوب یکی بد. خبر اول اینکه قطع نخاع شدی و باید تا اخر عمر روی این تخت بخوابی. حالا خبر بد اونه که من اومدم که ازت مراقبت کنم. (مثل اینکه بینشون یه ماجرایی بوده که مراقبت طرف از خبر قطع نخاع خیلی بدتر بوده.)

دوستان آبروی منو حفظ کنید ماجرا حیثیتیه و من بهش گفتم امکان نداره بچه های سینما کلاسیک ندونن.

اینجا چقدر سرده - یخ زدیم
دوستدار شما
صادق کرده
کرمانشاه
صادق کرده عزیز
من این فیلم را دیده ام ولی نام آن را به خاطر نمی آورم. برای یاد آوری دوستان دیگر عرض می کنم داستان فیلم داخل یک کشتی تفریحی است. مردی که بر روی صندلی چرخدار است داستان زندگی اش را برای یک مرد جوان تعریف می کند. نامزد این مرد و همسر مرد جوان با هم دوست هستند (تمایلات هم...س گرایانه دارند).
آن مرد تعریف می کند که خیلی نامزدش را اذیت می کرد و هیچ توجهی به او  نداشت در آخر هم اورا سوار هواپیما کرد و خودش به بهانه ای از هواپیما پیاده شد.
بعد از این جریان پس از مدتی تصادف کرد و وقتی در بیمارستان بهوش آمد دختر بالای سر او بود و آن دیالوگ را گفت (دوتا خبر دارم خبر بد خبر خوب ...)
در پایان فیلم هم مرد فلج ابتدا نامزدش و سپس خودش را با گلوله کشت

امیدوارم بقیه دوستان بتوانند نام فیلم را به خاطر بیاورند. (جای شرلوک خالی! Tongue)

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - آمادئوس - ۱۰-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۲۷ صبح

فیلمی که می گویید ماه تلخ پولانسکی است
Bitter Moon
http://www.imdb.com/title/tt0104779/

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده4 - ۱۰-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۲۰ عصر

آقا خودِ خودِ خودشه 
یه تشکر از طرف خودم که آبروم حفظ شد. یه تشکر از طرف پسر عمو.[تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif]
پسر عمو میگه اینها دیگه کی هستند از روی یه جمله فیلمو رو در آوردن[تصویر: lightbulb.gif]
یه تشکر از جناب اسپونز و یه تشکر از جناب آمادئوس

الان از روی اسمش دوبلشو گیر آوردیم.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده15 - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۲۸ صبح

دوستان خوبم در دهه 60 فیلمی از تلویزیون پخش شد که یک نفر از راه آنتهای تلویزیونی می توانست گوینده برنامه زنده را ترور کند. پلیس برای یافتن و دستگیری اون به دردسرهای زیادی افتاد و در نهایت هم اون تروریست کشته شد.
من این فیلم رو موقع امتحان مدرسه دیدم و بیشتر به صدایش گوش می کردم تا ببینم!
چه عزیزی اسم این فیلم و مشخصاتش رو به خاطر داره؟
با سپاس

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - برو بیکر - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ صبح

جان اسنوی عزیز
فیلم مورد نظر شما داوطلب مرگ نام دارد.

فیلم سینمایی "داوطلب مرگ" محصول سال ۱۹۸۶ فرانسه است. لوک بسون و دیدیه گروسه فیلمنامه این فیلم علمی - تخیلی و دلهره‌آور را نگاشته‌اند و دیدیه گروسه کارگردانی آن را بر عهده داشته‌است. داستان عجیب این فیلم درباره یک دانشمند پیر و تنها به نام آلبر است که بی دلیل از کار اخراج شده است. او دستگاهی اختراع می کند که میتواند از طریق امواج تلویزیونی اشخاص پشت دوربین تلویزیون را بکشد.

رومن یک کارآگاه پلیس است که این پرونده او محول شده است. «رومن» که دریافته قاتل، یکی از تماشاگران تلویزیون است، دستور می‌دهد به‌جای پخش زنده، برنامه‌ها به طریقه ویدئوئی ضبط و سپس پخش شود... لوک بسون سینماگر سرشناس فرانسوی علاوه بر نگارش فیلمنامه این فیلم، تهیه‌کننده آن هم به همراه لورن پتین بوده‌است. 

اریک سرا هم موسیقی متن فیلم را ساخته است. سرا آهنگساز تقریبا تمام فیلم‌های لوک بسون بوده و موسیقی فیلم‌های لئون حرفه‌ای، آخرین نبرد و عنصر پنجم از بهترین آثار او به شمار می‌روند. ژان فرانسوا روبین مدیر تصویربرداری، اولیویه مافروی تدوینگر و دن ویل طراح تولید و کارگردان هنری هم در ساخت این فیلم مشارکت داشته‌اند. 

میشل کالابرو نقش آلبر و ریشار بورینژه نقش رومن را در فیلم "داوطلب مرگ" بازی کرده‌اند. دومینیک لاوانان، اتین شیکو، هری کلون، کیم ماسه، رومن بورینژه و ریتون لیبمان هم بازیگران دیگر این فیلم هیجان‌انگیز و علمی - تخیلی بوده‌اند. فیلم "داوطلب مرگ" در سال ۱۹۸۷ در جشنواره فانتاسپورتو پرتغال که مخصوص فیلم‌های تخیلی است نامزد جایزه بهترین فیلم بین‌المللی تخیلی شد.

این فیلم اولین تجربه کارگردانی دیدیه گروسه است. گروسه یک سال قبل از تولید این فیلم دستیار لوک بسون در فیلم «مترو» بود. این فیلمساز فرانسوی تاکنون ۲۵ فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است. فیلم سینمایی "داوطلب مرگ" ساعت ۲۳ جمعه یازدهم مرداد ماه امسال از شبکه نمایش مجددا بازپخش گردید.

[تصویر: 14517743811.jpg]

منبع مطالب بالا سایت شبکه نمایش می باشد.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده15 - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ صبح

(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ صبح)برو بیکر نوشته شده توسط:  جان اسنوی عزیز
فیلم مورد نظر شما داوطلب مرگ نام دارد.

فیلم سینمایی "داوطلب مرگ" محصول سال ۱۹۸۶ فرانسه است. لوک بسون و دیدیه گسه فیلمنامه این فیلم علمی - تخیلی و دلهره‌آور را نگاشته‌اند و دیدیه گروسه کارگردانی آن را بر عهده داشته‌است. داستان عجیب این فیلم درباره یک دانشمند پیر و تنها به نام آلبر است که بی دلیل از کار اخراج شده است. او دستگاهی اختراع می کند که میتواند از طریق امواج تلویزیونی اشخاص پشت دوربین تلویزیون را بکشد. ....
 بروبیکر بزرگوار از پاسخ بی درنگ و درست شما بی نهایت سپاسگزارم.
یک چیزی مانند کامیکازه توی ذهنم بود ولی اطمینان نداشتم.
با سپاس

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - منصور - ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۷:۳۷ صبح

(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ صبح)جان اسنو نوشته شده توسط:  بروبیکر بزرگوار از پاسخ بی درنگ و درست شما بی نهایت سپاسگزارم.
یک چیزی مانند کامیکازه توی ذهنم بود ولی اطمینان نداشتم.
با سپاس

البته در تکمیل صحبتها ، کامیکازه نام اصلی این فیلم است.
و وجه تثمیه این فیلم به کامیکازه به این خاطر است که :
خلبانان ژاپنی جنگ جهانی دوم را که با رشادت و شجاعت هواپیمای خود را به ناوهای آمریکائی می کوبیدند و به نوعی انتحار (خودکشی) میکردند را خود ژاپنیها "کامی کازه" می گفتند. علامت کامی کازه ها پارچه سفیدی بود که علامت یک خورشید تابان روی آن نقش بسته بود. بعدها در دوران جنگ ایران و عراق ، این طرح عوض شد و سربازان شجاع این خاک علامت یا حسین و یا علی را بر پیشانی می بستند ...
ترجمه داوطلب مرگ یا هاراگیر یا اصطلاحاتی مشابه از این دست هستند

[تصویر: 14517940211.jpg]

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده4 - ۲۱-۱۰-۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ صبح

این فیلم داوطلب مرگ رو یادمه . یه فیلم دیگه بود که یه مرده تویه یه ایستگاه تلویزیونی در یه جای دور دست کار میکرد و چندتا مانیتور هم جلوش بود. یکی از مانیتورها تصویر یه دوربین مدار بسته رو فکر کنم گرفته بود که اون مرد ماجرای یک قتل واقعی رو می بینه. اولش فکر میکرد فیلمه اما بعدا فهمید که واقعیت داره چون دوربین هیچ حرکتی نمی کرد و فقط داخل یک خونه رو نشون میداد.
بعد یه پسر بچه بود که عاشق کارهای الکترونیکی بود و موفق میشه بره روی فرکانسی که تونست با اون کسیکه تویه ایستگاه تلویزیونی بود تماس برقرار کنه و اون مرد ازش خواست یه کارهایی براش انجام بده که ماجرای اون قتل بر ملا بشه.
صحنه آخر فیلم هم اون مرد وقتی میاد مرخصی میره اون پسره رو پیدا میکنه.
اون ایستگاه تلویزیونی هم فکر کنم در ارتفاعات یه کوه بود و دسترسی بهش مشکل بود. اصلا هم اسم فیلم یادم نمیاد.

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - زینال بندری - ۲۱-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ صبح

سلام
فیلم مورد نظر شما "ماهواره " است.
High Frequency.1988

RE: در خواست شناسایی فیلمی که نام آنرا بیاد نمی آورم؟؟؟ - کاربر حذف شده4 - ۲۱-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۵۰ صبح

جناب زینال بندری
دقیقا خودشه. الان عکسهاشو سرچ کردم. کلاس دوم یا سوم راهنمایی بودم این فیلمو دیدم. اونقدر دوست داشتم جای اون بچه بودم. عجب مخی داشت.

[تصویر: 14524640891.jpg]     [تصویر: 14524642701.jpg]