انجمن سینما کلاسیک
مسابقه جادوی صدا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن سینما کلاسیک (http://cinemaclassic.ir)
+-- انجمن: سالن سینما ، تلویزیون و رادیو در ایران (/Forum-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%8C-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: تلویزیون در سینماکلاسیک (/Forum-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: مسابقه جادوی صدا (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C-%D8%B5%D8%AF%D8%A7)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مسابقه جادوی صدا - ملانی - ۲۳-۲-۱۳۹۵ ۰۶:۴۹ عصر

درود بر شما
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و نکات قابل تامل و توجهی را بیان کردید.

اما در مورد راهیابی شرکت کنندگان به مرحله دوم، اجازه بدهید که گفته شما را تصحیح کنم
راهیابی بر اساس اول شدن نبود بلکه بر اساس نمره شرکت کننده در کل نمرات صورت گرفت.
این انتخاب صحیح و عادلانه بود ولی آنچه ناراحتی ما شرکت کنندگان روز اول را به همراه داشت
این بود که  ( این توضیح را بدهم که در دور اول در هر روز سه گروه مسابقه داشتند )
سطح نمرات در روز اول نسبت به روز دوم و به طور چشمگیری نسبت به روز سوم پایین تر بود ...
بیشترین راه یافتگان به مرحله دوم خانمها هم از گروههای روز سوم بودند ... از گروهی هر سه نفر
به مرحله بعدی راه پیدا کردند ولی به طور مثال از گروه ما ... هیچ یک به دور دوم راه پیدا نکردند ...
و اینگونه بود که خانمی که در همین سایت یکی از بزرگوران از صدای ایشان بسیار تعریف کرد
و استاد سعید مظفری هم از ایشان خیلی تعریف کردند و گفتند صدای خاصی دارند ..
با وجود اینکه در گروه خودشان اول شدند ولی به خاطر امتیاز کمتر از راهیابی به مرحله دوم باز ماندند.
کلا در این مسابقه آنچه جای سوال بسیاری داشت نحوه امتیاز دهی داوران بود که مبنا و ملاک
آن هنوز برای بنده مشخص نشده است.

RE: مسابقه جادوی صدا - ملانی - ۲۳-۲-۱۳۹۵ ۰۶:۵۳ عصر

درود بر شما جناب لرد جان اسنو

در مورد شانس ... به توضیح شما در مورد داوری استاد مدقالچی اشاره می کنم ... و تاثیری که در نمره و انتخاب نفرات داشت
این هم یک شانس هست ... داوری در مسابقه باشد که به بچه گو نمره ندهد ... اگر داور دیگری مثل استاد مقامی حضور می داشتند؛ احتمال زیاد نتیجه به صورت قابل توجهی تغییر می کرد ...
من ضمن اعتقاد به توانمندی شرکت کننده ها در هر مسابقه ای ... به شانس هم اعتقاد دارم ... چه در زمینه داوری چه در عوامل دیگری که در روند کار تاثیر گذار هستند ...

RE: مسابقه جادوی صدا - شهرزاد - ۲۴-۲-۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ عصر

امشب شبکه نسیم در کمدی دورهمی استاد پرویز بهرام میهمان مهران مدیری بود. فکر می کنم روز یکشنبه مجددا تکرار شود.
چقدر استاد مهربان بودند و با خودم داشتم فکر می کردم اگر ایشان داور مسابقه جادوی صدا بودند چه اتفاقاتی می افتاد.
در بخشی از برنامه مهران مدیری سه نفر از تماشاگران را به روی صحنه دعوت نمود و یک متن چهار خطی را به آنان داد تا یک نریشن مستند را در حضور استاد بخوانند.
واقعا که هر سه نفر در حد افتضاح بودند. اما وقتی اقای مدیری از استاد پرسید کدامشان بهتر بودند استاد گفتند همشون خوب بودند!!!!
مهران مدیری مجددا پرسید اگر می خواستید به انها نمره بدهید به هر یک چه نمره ای می دهید و استاد پاسخ دادند به هر سه تاشون بیست می دهم.

با خودم گفتم اگر ایشان بجای اقای مدقالچی داور مسابقه جادوی صدا بودند چه اتفاقاتی ممکن بود در این مسابقه پیش بیاید؟؟؟؟؟؟
مسابقه به بخشهای حساس خود نزدیک می شود. امیدوارم مثل فوتبالیها در پایان، عدم راهیابی برخی از شرکت کنندگان را به گردن تیم داوری نیاندازیم. البته منکر این نیستم که اشتباهات داوری در اینجا هم وجود ندارد اما باید دید چقدر تاثیر گذار است. یعنی آیا می توان گفت که گویندگانی با چنین سابقه درخشانی در انتخاب صدا پیشه برتر عاجز هستند؟؟؟؟

پ . ن : بسیار خوشحالم که خانمها ملانی و آدری هیبورن از خانمهای شرکت کننده در مسابقه جادوی صدا به سینما کلاسیک پیوستند تا در کنار رابین ویلیامز و خان مظفر محترم تعادل گروه خانمها با آقایان مسابقه در سایت حفظ گردید و امیدوارم نقدها شخصی نشود و همه به نقاط قوت و ضعف مسابقه بدون در نظر گرفتن جنسیت شرکت کنندگان بپردازیم.

RE: مسابقه جادوی صدا - ملانی - ۲۵-۲-۱۳۹۵ ۰۷:۱۷ صبح

درود بر شما خانم شهرزاد

در مورد مسابقه به خصوص فینال، که گفتنی زیاد هست و چون بنده به همراه چند نفر از دوستان دیگر
در ضبط برنامه فینال حضور داشتیم صحبتهای داوران ( که البته تیم داوری جدیدی بود ) را بسیار قابل تامل
دیدم... به خصوص و به خصوص صحبتهای استاد قنبری را.
حال اینکه آیا تمام صحبتها پخش خواهد شد یا نه ...
باید صبر کرد و دید.

RE: مسابقه جادوی صدا - کاربر حذف شده15 - ۲۵-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۵۵ عصر

شهرزاد عزیز استاد پرویز بهرام وقتی جلوی دوربین هم نیستند همین اخلاق پسندیده و مهربان را دارند. در شبی که استاد جلال مقامی مهمان شهر اصفهان بودند جناب آقای پرویز بهرام هم در آن مراسم تشریف داشتند، نزدیک به سه بار (جمعیت با تعداد صندلی ها تناسب نداشت و عده زیادی روی زمین نشسته بودند) به پسر جوانی که پای صندلی ایشان نشسته بود گفتند : می خواهی بیایی جای من بنشینی؟
من در کنار ایشان بودم و به روشنی پیدا بود که این گفته را از ته دل می گویند.در حالی که افرادی هم بودند فقط به صرف اینکه یکی دو بار تلویزیون نشانشان داده انتظار داشتند نه تنها روی صندلی های بالای مجلس بنشینند که برای پا دراز کردن هم جا داشته باشند.
استاد جلال مقامی و استاد پرویز بهرام هر دو بسیار صمیمی و به اصطلاح خاکی و مردمی هستند و البته از هنرمند مردمی همین انتظار هم می رود

RE: مسابقه جادوی صدا - سناتور - ۲۶-۲-۱۳۹۵ ۰۷:۳۹ عصر

کلا دوبلورهای قدیمی برعکس بازیگران خیلی افتاده هستند .من چندین بار تو قطعه هنرمندان از نزدیک دیدمشون .خیلی انسان های افتاده ای هستند بر عکس بازیگرا که دماغشون پر از باد هست.

RE: مسابقه جادوی صدا - کاربر حذف شده15 - ۲۶-۲-۱۳۹۵ ۱۰:۴۱ عصر

برای من جای سؤاله که کسانی که در نیمه نهایی کنار رفتند آیا به این فکر می افتند که این کار را ادامه بدهند؟ چون صدای برخی از آنها  خوب و مناسب دوبله است (البته باید چند سال تمرین کنند ولی در حد همین مسابقه را در نظر گرفتم)  و نباید به خاطر یک چیز ساده مانند نرسیدن به فینال مسابقه جادوی صدا عشق و استعدادشان را رها کنند

استاد جلال مقامی پیشتر به بروبیکر گفته بودند که از وقت کمی که به داوران مسابقه جادوی صدا داده می شده و هشدار پی در پی عوامل پشت صحنه ناراضی بوده اند.
این ناراضی بودن را در مسابقه پخش شده امشب یعنی نیمه نهایی به زبان آوردند و حتی "از اون پشت" را هم در جمله گفتند که کاملا مشخص باشه منظورشون به چیه.
حالا من از برگزارکنندگان مسابقه می پرسم اگر داوران و کارشناسان را دعوت کرده اید که از نظر و راهنمایی های آنها بهره ببرید و شرکت کنندگان بتوانند با کمک گرفتن از گفته های این افراد پرتجربه و خاک استودیو خورده کار بهتری ارائه دهند پس چرا فرصت کافی برای صحبت در اختیارشان نمی گذارید؟ مگر اینکه آقای جلال مقامی یا خانم مینو غزنوی و.... بیشتر صحبت می کردند چیزی فراتر از 3 دقیقه می شد؟ خوب این را از آهنگ تیتراژ کم می کردید.
مگر نه اینکه ما عادت کرده ایم برنامه ها از وسط تیتراژ اول آغاز و ناگهان از وسط تیتراژ آخر به برنامه بعدی یا تبلیغات بپرند؟استاد جلال مقامی حرف عمیقی زدند که جای دارد روی آن خیلی فکر کنیم: دوبلور شدن 50 سال زمان می بره. حالا ما یک شخصی که خودش بیش از پنجاه سال گفته خودش در این کار بوده و از قضا حال جسمی مناسبی هم ندارد را به برنامه بیاوریم ولی وقت صحبت کافی برایش فراهم نکنیم؟این چیزی است که من درکش نمی کنم

RE: درخواست شناسایی نام گوینده - واتسون - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۵۰ عصر

سلام به همه دوستان
جناب سعید عزیز فرمودند که در برنامه جادوی صدا ،صدای زنده یاد عباس سلطانی به اشتباه صدای زنده یاد  حسین رحمانی  تشخیص داده شده است.با توجه به اینکه  استاد مقامی به صورت مستقیم و استاد شیرزاد به صورت اشاره  ، صدای زنده یاد رحمانی را تایید کردند(استاد غزنوی واکنشی نشان ندادند)جهت رفع شبهه با اجازه استاد خودم سعید عزیز قطعه مورد نظر را برای ملاحظه دوستان در این مکان قرار می دهم.
http://s6.picofile.com/d/1c8fc7a8-d389-4501-a9a5-8c02ffd05a07/jadu_seda.avi

RE: درخواست شناسایی نام گوینده - سعید - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۲:۰۹ عصر

با تشکر از جناب واتسون بخاطر حسن دقت شان :

صد در صد صدای حسین رحمانی نیست ولی حسین رحمانی در این فیلم دوبله کرده و چون عباس سلطانی هم تو این فیلم دوبله کردند کلیپی که پخش شد صدای مرحوم عباس سلطانی بود و صدای واضح تر از این دیگه نمیشه برای رفع مشکل میتونید صدای شخصیت بد در فیلم خوب بد زشت ( لی وان کلیف ) در دوبله دوم را مشاهده بفرمائید  برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به بخش دایره المعارف دوبله صفحه 22 قبلا دوست گرامی ایرج عوامل دوبله این فیلم را معرفی کردند . فیلم مورد نظر هم اسلحه بزرگ دوبله اول صفحه 19 بود که عوامل دوبله کاملا صحیح این فیلم هم خوشبختانه در سایت سینما کلاسیک توسط جناب محمد زده شده و مشخص است .

http://cinemaclassic.ir/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF?page=22

http://cinemaclassic.ir/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF?page=19

تو فیلم اسلحه بزرگ حسین رحمانی جای گوئیدو آلبرتی دوبله کرده البته چهره بازیگری که تو این صحنه است شباهتی به وی ندارد وی در فیلمهای کاراگاه برتی علیه تبهکاران ( سیامک اطلسی ) - شب های نا آرام ( نصراله مدقالچی ) - دست بیرحم تبهکاران ( پرویز ربیعی ) - دو مرد در شهر ( دوبله اول : رحمانی ) ( دوبله دوم : ولی الله مومنی ) نیز دوبله شده بود که گویندگان وی مشخص است .

همچنین حسین رحمانی بجای لینو ترویسی دوبله کرده بود که با شناختی که از چهره بازیگران فرعی دارم این بازیگر هم تو این سکانس دوبله نبود . لینو ترویسی نیز در فیلم دیگری چون صد روز در پالرمو ( ایرج رضایی ) بازی کرده بود .

البته اون دوست عینکی کلا گروه مردان انگار در قسمت قبلی به نوعی سوال ها لو رفته بود چون که صدای مجتبی فتح اللهی و تورج مهرزادیان و دیباج را تشخیص دادند در صورتی که هنگام پخش نه صدای ناظریان را تشخیص دادند وقتی هم داوود رشیدی را کلیپش را پخش کردند گفتند خود داوود رشیدی روی خودش دوبله کرده جالب تر اینکه دوبلر منتخب شان در مرحله مقدماتی رسول زاده بود ولی صدای وی روی داوود رشیدی را نمیشناختند و به نوعی در حق خانم ها اجحاف شد .

پیش از این نیز اشتباهات دیگری در مجموعه عای قبلی باعث شد تعدادی امتیاز بگیرند .کلیپی که پخش میشه باید با توجه به اون صداها اعلام شه اگر قراره بگیم تو اون فیلم کی دوبله کرده که قضیه چیز دیگه یی هستش ؟؟

به هر حال سپاس

RE: مسابقه جادوی صدا - سارا - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۲:۲۵ عصر

دیروز خانم وجدانی از شرکت کننده های مسابقه جادی صدا در صفحه اینستاگرام انجمن برای بنده پیام گذاشتند و مایل بودند که صحبتهای ایشون اینجا هم مطرح بشه (این خانم شرکت کننده که از گوینده های بچه گو بودند با وجود توانایی بخاطر رای ندادن جناب مدقالچی امتیاز پایینی کسب کردند و از دور مسابقه حذف شدند)
ایشون فرمودند که ما طی یک فراخوان از بین شش یا هشت هزار صدا انتخاب شدیم و مرحله به مرحله جلو امدیم..در مراحل اولیه متوجه حضور ادمهایی شدیم که نه تنها صدای خاصی نداشتند بلکه از ابتدایی ترین اطلاعات بیان و دوبله هم بی اطلاع بودند. و علیرغم اینکه داوران انتخاب صداها همه دوبلورهای حرفه ای بودند این سوال در ذهن ایجاد شد که چطور این دوستان بالا امده اند و ایا صداهای بهتری نسبت به اینها در بین شرکت کنندگان نبود؟
در مراحل چندم مسابقه بود که اسم کسانی در لیست دیده شد که تا پیش ازاین حضور نداشتند..کسانی که حتا در خواندن متن ساده هم دچار مشکل بودند و تپق میزدند اما تا مراحل بالاتر پیش رفتند..ار بی برنامگی تولید و لوکیشن بد و ضبط فشرده و رساندن اطلاعات به بعضی افراد و تبعیض که بگذریم  باید گفت که شاگرد یکی از داوران نفر اول شد(البته خانم وجدانی نام داور رو ذکر کردند و  اسم داور پیش بنده محفوظه و فعلا نامی از ایشون نمیارم)
من به مدت ده سال دنبال این حرفه هستم و از شاگردان خانم اعظمی و استاد خسروشاهی بودم..جایی نیست که نرفته باشیم و پی این قضیه رو نگرفته باشیم..اما بنده از دور مسابقات حذف شدم
نکته دیگر تو مسابقه نحوه انتخاب فیلمها برای دوبله بود که جای سوال داشت..بعضی سخت بود و بعضیها ساده..تنها دختری که مجبور شد جای سه کاراکتر متفاوت در سه تیپ حرف بزنه بنده بودم که جای یک پسربچه و یک دختربچه و جای یک زن حرف زدم که این کار برای یک اماتوری مثه بنده بسیار سخت بود که این نکته مثبت در داوری لحاظ نشد. همچنین وقتی صدا، زمان دوبله من دچار مشکل شد عوامل صحنه حاضر به ضبط مجدد نشدن.(در برنامه 21 اردیبهشت جایی صدا قطع و بعد صدای دوبلور اصلی یک دفعه پخش شد) و در فیلم بعدی هم بعلت معذوریت سیما از بغل کردن گربه توسط کاراکتر فیلم در هنگام پخش نیمی از دوبله ما سانسور شد...اما در مورد بعضی بصورت وسواس گونه ای انجام شد که همه چیز سینک بنظر بیاد چیزی که هنگام ضبط مشاهده نکردیم.
ایشون در مورد اقای مدقالچی هم گفتن که" قبل از ضبط سری دوم کارگردان برنامه به ما گفتن که اقای مدقالچی به بچه گوها امتیاز نمیدن ( با علم به این موضوع ایشون رو برای داوری انتخاب کرده بودن) و اگاهانه در حق ما ظلم کردند.و با این وجود من امیدوارانه به کارم ادامه دادم و علیرغم تحقیر شدن اعتراضی نکردم.
خانم وجدانی گفتند بخاطر سختی  ثبت نام  و روند تایید فعلا عضو نشدند و در اینده عضو خواهند شد و از بنده خواستن تا حرفهای ایشون رو مطرح کنم( تمام صحبتهای ایشون تقریبا بدون تغییر به اینجا انتقال پیدا کرد و مسئولیت همه این گفته ها بعهده خود ایشون هست)
ایشون از جان اسنو هم بخاطر حمایتی که از ایشون کردند تشکر کردند.

RE: مسابقه جادوی صدا - کاربر حذف شده15 - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ عصر

من خیلی منتظر بودم تا از خانم وجدانی و دیگر شرکت کنندگان درباره این مسابقه پر حاشیه یعنی مسابقه جادوی صدا در این سایت نامی بشنوم که خوشبختانه گویا به زودی انتظار ما به پایان خواهد رسید و سخنان این شرکت کننده ها را نیز خواهیم شنید.
امیدوارم هر چه زودتر مشکل ثبت نام برای خانم وجدانی حل بشه و از سارای عزیز هم سپاسگزاریم که پیام ایشان را با امانت داری به این بخش فرستاد.

RE: مسابقه جادوی صدا - ملانی - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۳:۵۵ عصر

درود بر شما خانم سارا
و دوست عزیزم که سابقه دوستی ما به قبل از این مسابقه برمی گردد، نرجس عزیز

این اتفاقها شاید در بسیاری از مسابقه ها بیفتد و عادی هم تلقی شود ولی
انتظار از این مسابقه با حضور دوبلورهای پرتوان، شاخص و محبوب ما فراتر از این بود.

به نظرم بحث این نیست که چرا شاگرد آن داور در مسابقه حضور پیدا کرد. بالاخره ایشان زمان گذاشتند ... وقت صرف کردند
و این مسابقه فرصتی بود برای محک آموخته ها. مسئله این است که این داور در دو مرحله، و اگر امشب هم جز
داوران باشند، می شود سه مرحله، شاگرد خود را داوری کردند.
در بهترین شرایط و با لحاظ کردن همه معیارهای عادلانه قضاوت کردن هم، باز این شائبه می تواند پیش بیاید که
آیا این داور واقعا توانسته بدون توجه به رابطه استادی، شاگردی قضاوت کند؟

به نظر بنده بهتر و شایسته تر این بود که این استاد بنام دوبله، به دلیل وجود حتی یک شاگرد ( که البته این طور که شنیدم
یکی از آقایان هم از شاگردان ایشان بودند که در همان مرحله اول حذف شدند ... )  از داوری مسابقه خودداری کنند حداقل تا زمانی که شاگردشان در دور مسابقه باقی است.
که اگر اینگونه می شد، بسیاری از چراها ... امروز وجود نداشت و البته که ممکن است نظرهای مخالفی هم وجود داشته
باشد که برای همه دیدگاههای متفاوت احترام قائلم.

و یک نکته... اینکه خانم وجدانی فرمودند: شاگرد آن داور اول شد ... منظورشان در بین خانمها بود.
در فینال خواهید دید که دو خانم و دو آقا به این مرحله راه پیدا کردند و نفر اول کل ... شخص دیگری است.

پ.ن در مورد اون آقا دوست بزرگواری گفته بنده را تصحیح فرمود ... در مرحله دوم حذف شدند.
پ.ن اگر امشب هم جز داوران باشند ... اکنون که مسابقه پخش شده ... که بودند ... صحیح است.

RE: مسابقه جادوی صدا - برو بیکر - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ عصر

دوستان محترم:
ضمن تشکر از آقایان رابین ویلیامز و خان مظفر و ملانی و آدری هیپورن و همچنین سرکار خانم وجدانی، پنج شرکت کننده مسابقه جادوی صدا که جای دارد ورودشان را به تخصصی ترین سایت دوبله ایران خوش آمد عرض نمایم. من در خصوص این مسابقه نظرات نهایی خود را بعد از پخش فینال برای دوستان مفصلا خواهم نوشت تا حقایق کاملا روشن شود.

اما قبل از ارسال آن پست جای دارد نکته ای را در خصوص داوری و گله ایکه سرکار خانم وجدانی داشته اند بعرض اعضای سایت و میهمانان برسانم. امروز صبح فکر می کنم خانم وجدانی با آقای مقامی تماس گرفتند (البته شاید هم یکی دیگر از شرکت کنندگان بودند) و با ایشان مفصلا صحبت نمودند . ایشان گله مند بودند از نحوه داوری (که بنده هم حق می دهم) و اعتقاد داشتند عدم اعطای امتیاز از سوی آقای مقامی در بخش شعر خوانی موجب احتمالا اجحاف در حقشان شده است. و در گفتگوی تلفنی با آقای مقامی از ایشان گله داشتند که چرا به ایشان امتیاز این بخش را نداده اند.

ببینید اینکه آقای مدقالچی اعتقادی به بچه گویی ندارند و در این بخش امتیازی به شرکت کننده نداده اند من می توانم بگویم در حق شرکت کننده اجحاف گردیده است. اما اگر آقای مقامی به سرکار خانم وجدانی امتیازی در بخش خواندن شعر نداده اند را معتقد نیستم که در حقشان اجحاف شده است. زیرا آقای مقامی فرمودند من کلا اعتقادی به بخش شعر خوانی ندارم و به تمام شرکت کنندگان در این بخش امتیازی ندادم.

استاد جلال مقامی اعتقاد دارند که شرکت کنندگان امده اند که من توانایی آنها را در گویندگی و دوبله محک بزنم نه در شعر خوانی. ایندو دو معقوله جدا از هم هستند. این که گفته استاد صحیح است یا خیر بحث دیگریست اما خانم وجدانی و سایر شرکت کنندگان باید این موضوع را در نظر داشته باشند که اگر امتیاز این بخش را از آقای مقامی نگرفته اند تاثیری در راهیابی یا عدم راهیابی شان به مرحله بعد نداشته است زیرا ایشان به هیچیک از شرکت کنندگان امتیاز این بخش را نداده اند.
در خصوص سایر مسائل ترجیح می دهم در پست نهایی خود بعد از فینال مطالب خود را بازگو نمایم.

پی نویس: ضمن تشکر از اعضایی که در این تاپیک مشارکت نمودند از دوستان تقاضا مندم نظراتشان را در این تاپیک تجمیع و سپس ارسال نمایند. اینکه هر لحظه موضوعی به فکرمان رسید بخواهیم همان لحظه آنرا ارسال کنیم موجب تعدد پست می گردد و میهمانان از خواندن آن خسته می شوند. کافیست نیم نگاهی به پستهای اولیه این تاپیک بیاندازیم و ببینیم دوستان چقدر کامل و جامع نوشته اند. اینجا محل نقد این برنامه است و باید مطالبی را بنویسیم که به اطلاعات بازدید کنندگان بیافزاید. ضمنا شرکت کنندگان در مسابقه و سرکار خانم وجدانی چنانچه تمایل داشته باشند که در بحث شرکت نمایند (در صورت احراز هویت ) عضویتشان خارج از ضوابط تایید می گردد. (این گروه از دوستان بعد از ثبت نام می توانند در تاپیک موقت در گیشه سینما درخواست خود را ارسال نمایند)

RE: مسابقه جادوی صدا - ملانی - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۸:۵۹ عصر

درود بر شما
بنده اطلاع دارم که یکی از شرکت کنندگان از ندادن امتیاز توسط استاد مقامی گله مند بودند ولی این شخص خانم نرجس وجدانی نیستند. با خانم وجدانی تماس میگیرم و از ایشان می پرسم و نتیجه را در همین پست به اطلاع می رسانم.

پ.ن

همانطور که عرض کردم این تماس تلفنی از خانم نرجس وجدانی نبوده ... حدس می زنم از چه کسی است ولی ذکر نام ایشان را
ضروری نمی دانم.

این متن همین الان در تلگرام توسط خانم نرجس وجدانی نوشته شده و بنده بدون دخل و تصرف در آن
عینا در اینجا کپی - پیست می کنم ...

با سلام

نمی دانم چرا از میان چندین حدس و گمان اسم من آورده شده است؟!!
اگر در جریان روند مسابقه باشید در میان داوران استاد مقامی نسبت به داوران دیگر به بنده تشویق و تمجید هم داشتند و اگر اعتراضی هم بوده باشد قطعا نسبت به شخص شخیص ایشان نبوده و نخواهد بود. علاوه بر این من حتی اطلاعی از چگونگی شیوه امتیازدهی مسابقه نداشتم که حتی بدانم در کدام بخش و طبق چه روالی به بنده امتیاز تعلق نگرفته است. در راس تمام موارد باید اشاره کنم که من حتی ایمیل استاد مقامی را هم ندارم چه رسد به شماره تماس ایشان!!

RE: مسابقه جادوی صدا - سعید - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۹:۰۵ عصر

امروز هم متاسفانه در برنامه جادوی صدا ( صدای بازیگر به تشخیص اشتباه مجری برنامه ) صدای اصغر افضلی / سیامک اطلسی اعلام شد

عوامل دوبله آن را قبلا جناب زینال بندری که در تشخیص صداهای این فیلم از مهارت خاصی برخوردارند که البته منبعی که داشتند کاملا صداها نامشخص بود . رجوع شود به قسمت دانشنامه فیلمهای دوبله فارسی دهه هفتاد / صفحه 27

http://cinemaclassic.ir/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF?page=27

گویا سیامک اطلسی در این فیلم کلا دوبله نکرده است .

RE: مسابقه جادوی صدا - لو هارپر - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۹:۰۹ عصر

یک سؤال در مسابقه امشب نظر مرا جلب کرد: در بخش رفتگان، خانم شیرزاد گفتند که من در دوبله دو یا سه فیلم با زنده‌یاد تاجی احمدی همکاری داشتم. زنده‌یاد تاجی احمدی سال 57 یا 58 به خارج از کشور رفتند و خانم شیرزاد سال 59 وارد دوبله شدند. این چطور ممکنه؟

RE: مسابقه جادوی صدا - سعید - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ عصر

یک توضیح کوچکی راجع به شرکت کنندگان مرحله نیمه نهایی من بدم فقط :

اول تشکر از خانم شهرزاد و جناب جان اسنو بخاطر حسن توجهشان به صحبت های بنده

خب خانم ها در مرحله تشخیص صدا با همون علمی که داشتند وارد مرحله دوم شدند و اکثرا باز نتوانستند گویندگان را تشخیص بدهند بجز چند مورد که در مرحله اول هم خوب ظاهر شده بودند

ولی در مورد آقایانی که در مرحله اول شرکت کردند اکثرا صداهای مشهور و معروف و فیلم تکراری هزاردستان پخش شد یا نهایت فیلم دکل با چند تا فیلم تکراری دیگه عوامل دوبله آنها را تشکیل میداد عمده تشخیص صدا در مرحله اول تشخیص صداهایی چون رسول زاده - مقامی - سعید مظفری - ایرج ناظریان - مینو غزنوی و ... را تشخیص نداده بودند

در مرحله دوم چنان تحولی در اونها ایجاد شد که در عطار نیشابوری هم چنین تغییری را ما نمیبینیم . من صحبتی راجع به جریان مسابقه و اینکه اون پشت چه خبر بوده نمیکنم .

در مرحله تشخیص صدا واقعا افرادی که میخوان یه صدا را تشخیص بدن خیلی طول میکشه تا بتونن درست تشخیص بدن در مسابقه دیدیم حتی مجری برنامه اقای افشین ذینوری هم از چنین تشخیصی در برخی موارد عاجز بود چون نیاز به تمرین زیاد دارد . این تمرین فقط با فیلم دیدن زیاد میسر میشود و لاغیر .

یک نمونه ساده از این مسئله اقای نیکوگر از شرکت کنندگان مرحله نیمه نهایی بودند در مرحله اغازین مقدماتی تعداد زیادی گوینده را اسم بردن که یکی از انها احمد رسول زاده بود در همان مرحله از ایشان صدایی پرسیدند که صدای داوود رشیدی که بود ؟ ایشان در جواب پاسخی دادند خود آقای رشیدی در حالی که در معرفی خود گفته بودند مرحوم احمد رسول زاده . حالا از عوامل پشت صحنه کسی رسونده اینا دیگه من نمیدونم اونجا چخبر بوده در مرحله بعدی ایشان صداهایی عجیب را تشخیص دادند که از ایشون بعید بود حتی به سه گوینده اشاره نمودند که این گویندگان تورج مهرزادیان - محمد علی دیباج از گویندگانی هستند که شاید هر شرکت کننده یی نتواند به راحتی صدای آنها را بشناسد و در مرحله نیمه نهایی نیز توانستند صدای مازیار بازیاران را تشخیص بدهند و وقتی صدای حسین رحمانی ( البته قبلا این قسمت را توضیح دادم )  را گفتند داوران تایید کردند و گفتند بلی / به احتمال زیاد جواب ها از قبل پیش بینی شده حالا بصورتی بدست برخی شرکت کننده ها رسیده این قسمت ضعف عمده یی را از مسابقه تشکیل میداد یا جواب هایی که داوران نوشته بودند در دسترس شرکت کننده بوده یا علت دیگه یی داشته ... دو فکر نمیتواند همزمان به یک جا برود

بغیر از ایشان چند نفر دیگر از شرکت کنندگان که به سوالات پاسخ میدادند در مرحله مقدماتی فاجعه یی در تشخیص صدا بودند ولی در مرحله دوم توانستند صداهایی چون مهسا عرفانی - سعید شیخ زاده - مجتبی فتح اللهی و ... پاسخ دهند
البته احتمال فراموشی صداها هم زیاد بود چون احتمالا پاسخ ها را گم کرده بودند برای همین اکثر شرکت کنندگان اقا خیلی به جواب ها فکر میکردند اغلب یکی را میگفتند ولی دومی را به خاطر نمی آوردند  و ...

نمیدونم منظورم را رسانده باشم یا خیر ولی نکات ریزی نهفته در مسابقه بود .

RE: مسابقه جادوی صدا - کاربر حذف شده3 - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ عصر

با سلام
ممنونم به خاطر عضویت
ضمن تایید پست خانم ملانی مجددا اعلام می کنم؛

نمی دانم چرا از میان چندین حدس و گمان اسم من آورده شده است؟!!
اگر در جریان روند مسابقه باشید در میان داوران استاد مقامی نسبت به داوران دیگر به بنده تشویق و تمجید هم داشتند و اگر اعتراضی هم بوده باشد قطعا نسبت به شخص شخیص ایشان نبوده و نخواهد بود. علاوه بر این من حتی اطلاعی از چگونگی شیوه امتیازدهی مسابقه نداشتم که حتی بدانم در کدام بخش و طبق چه روالی به بنده امتیاز تعلق نگرفته است. در راس تمام موارد باید اشاره کنم که من حتی ایمیل استاد مقامی را هم ندارم چه رسد به شماره تماس ایشان!!!

RE: مسابقه جادوی صدا - برو بیکر - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۱۱:۲۹ عصر

(۲۷-۲-۱۳۹۵ ۰۸:۵۹ عصر)'ملانی' نوشته شده توسط:  همانطور که عرض کردم این تماس تلفنی از خانم نرجس وجدانی نبوده ... حدس می زنم از چه کسی است ولی ذکر نام ایشان را
ضروری نمی دانم.

خانم ملانی:
مهم نیست این شخص چه کسی بوده است. آنچه محرز است یکی از شرکت کنندگان برایش شائبه ای پیش آمده است و با آقای مقامی تماس گرفته است. جالب اینجاست که خانم وجدانی میفرمایند از ریز امتیازات خود اطلاع ندارند. حال چگونه این شرکت کننده دریافته است که جناب مقامی به ایشان در بخش شعر خوانی امتیازی نداده است این خود جای تعجب دارد. البته استاد فرمودند بعد از آنکه برایشان توضیح دادم که من به هیچیک از شرکت کنندگان امتیاز این بخش را ندادم، ایشان قانع شدند.

ضمنا شرکت کننده فوق هم اکنون در زمینه دوبله فعال است و با آقای حامد عزیزی همکاری می کند. در هر حال شخصا آن توضیح را نوشتم تا سایر شرکت کنندگان اگر از ریز امتیازات خود باخبر شدند و متوجه شدند که در بخش شعر خوانی امتیازی کسب ننمودند، بدانند که این موضوع برای سایر شرکت کنندگان یکسان بوده است. البته ممکن است سایر داوران مانند خانم شیرزاد امتیاز کامل این بخش را به شرکت کننده ای داده باشد. آنچه مسلم است در اینگونه مواقع اگر همه چیز بصورت استاندارد پیش برود باید میانگین امتیازهای داوران لحاظ گردد.

(البته در مسابقات حرفه ای میانگین نمره تمام داوران در نظر گرفته نمی شود.فقط میانگین نمرات داورانی در نظر گرفته می شود که نهایتا با ریت 20 درصد به یکدیگر نزدیک باشد. این موضوع برای جلوگیری از اعمال نفوذ بسیار موثر است. مثلا اگر داوری به شرکت کننده ای از 10 نمره 2 بدهد و داور دیگری از 10 نمره 3 بدهد و داور دیگر از 10 نمره 10 بدهد نمره داور سوم حذف می شود و میانگین نمره دو داور دیگر را درنظر می گیرند. بر عکس هم اتفاق می افتد. مثلا اگر داوری از 10 نمره 9 بدهد و داور دیگر از 10 نمره 8 بدهد و داور سوم از 10 نمره صفر بدهد نمره صفر از لیست نمرات حذف می شود. این روش کاملا منطقی است. اگر این روش اعمال می شد نمره آقای مدقالچی در سرنوشت خانم وجدانی تاثیری نمی گذاشت)

RE: مسابقه جادوی صدا - آدری هپبرن - ۲۷-۲-۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ عصر

با سلام خدمت دوستان عزیز
از همه حسن توجهی که به دوبله و گویندگان پس از سالها  در این مسابقه شد که بگذریم بحث داوری به ناحق بحثی است که همیشه در ذهن شرکت کنندگانی که به نوعی در این مسابقه برای شناخت استعداد خود امده بودند بحثی جداست.
به خصوص برای بانوان چه در مرحله اول که یک شرکت کننده رزرو که در مرحله اولیه تست توسط استاد عرفانی ایشان انتخاب نشده بود و سپس با امتیاز بسیار خوب به طور کاملا عجیبی به مرحله بالاتر و در نهایت به فینال رسید.
در مورد مرحله دوم که واقعا هرچه فکر می کنم به هیچ نتیجه ای نمی رسم.درمورد گروه اول که شرکت کننده ای که با 101 امتیاز در مرحله اول به صورت کاملا غیر منتظره و فقط به دلیل قضاوت نشدن توسط استاد مدقالچی آن هم به دلیل ضعف صدای استودیو همانطور که برای خانم وجدانی پیش امد به 65 امتیاز نزول می کند. یا خانمی که چند سالیست تجربه گویندگی دارد به یک باره توسط داوران کاملا اجرایش مردود می شود و در نهایت کسی که بالاترین امتیاز را می گیرد کسی نیست جز خانمی که صحبت های بسیاری در موردش چه در طی ضبط و چه بعد از مسابقه گفته می شد.
در گروه دوم دو خانم بچه گو به شکلی کاملاااا عجیب و بی دلیل قضاوت نمی شوند و هیچ کس دلیلش را نمی فهمد.!! ایا علاقه شخصی شخص آقای مدقالچی در این حدد مهم است که حق دو بانویی که از شهرستان برای کشف استعداد خود و نه این که وارد حرفه دوبلاژ شوند و خدای نکرده بیشتر بیاموزند !!! خورده شود؟؟!!!!! که پس از پخش خانم داور در کانال تلگرام خود برای اینکه این نوع داوری همکار خود را توجیه کند می گوید که امتیازی که جناب مدقالچی ندادند توسط من و جناب مقامی تعدیل  شد!!!! آیا امتیاز 45 برای نفر سوم تعدیل شده می باشد؟؟؟؟یا اینکه ایشان فرمودند آن قسمتی که استاد مدقالچی به دوستمان در مرحله اول گفتند من نمی دانم در گوشی برای شما چه پخش می شود به این معناست که من نمی دانم شما روی صدای فارسی حرف می زنید یا انگلیسی؟؟!!!!!
آیا عجیب نیست که داور یک مسابقه برای توجیه عدم قضاوت همکارش کاری کند در این حد کارستان که کل مسابقه را زیر سوال ببرد؟؟؟
و در مرحله سوم به ناگااااه شاهد یک خوش بینی و تغییر عجیب بین داوران می شویم و امتیازاتی می بینیم که کاملا جالب است.از همه موضوعات که بگذریم تقسیم بندی سکانس بین دوستان شرکت کننده از همه جالب تر است!! به یک باره برای خانمی که بالاترین امتیاز در مرحله دوم را دارد یک سکانس پر هیاهو می بینیم که جای کار بسیار دارد و هر شرکت کننده ای به جای ایشان می توانست خود و تواناییش را بیشتر نشان دهد و در تضاد با ایشان شرکت کننده ای با نقش هایی کاملااا بی تحرک و یکنواخت !!!
در کل این مسابقه علاوه بر همه نقاط مثبت در بسیاری موارد ضعف داشت و امید است در اینده بهتر شود.
ممنون می شوم از دوستان تا نظر خود را در مورد موضوعاتی که مطرح کردم بدانم.
والسلام...