وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: برترین, بازیگران, زن, سینمای, بعد, از, انقلاب,
نظرسنجی: بهترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب
سوسن تسلیمی
فاطمه معتمدآریا
گلاب آدینه
افسانه بایگان
فاطمه گودرزی
هدیه تهرانی
نیکی کریمی
باران کوثری
پگاه آهنگرانی
فریماه فرجامی
عاطفه رضوی
آتنه فقیه نصیری
ترانه علیدوستی
طنازطباطبایی
ژاله صامتی
هانیه توسلی
مریلا زارعی
مهناز افشار
گوهرخیراندیش
فریبا کوثری
مهتاب کرامتی
میترا حجار
گلچهره سجادیه
ماهایا پطروسیان
رویا نونهالی
عسل بدیعی
بیتا فرهی
حمیده خیرآبادی
لعیا زنگنه
لیلا حاتمی
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب
نویسنده پیام
کارشناس کارگروه دوبله

کارشناس کارگروه دوبله

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:مهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه اصغر افضلی و تمام بزرگان دوبله
دلنوشته من دل نیست کبوتر که چو برخاست... نشیند،از گوشه بامی که پریدیم ، پریدیم...
شماره کاربری : 12
ارسال: #1
برترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب
نقش کلیدی بازیگران زن سینمای ایران از فیلم دختر لر تا امروز انکارناشدنی است . بازیگران توانایی که در این عرصه وجود داشته و دارند که سینمای ایران بسیار مدیون هنرنمایی آنان است . اگرچه طی این دهه های طولانی برخی از آنها همانند بازیگران مرد سینمای ایران در پسرفت و یا پیشرفت سینما نقش بسزایی داشته اند ...
در انتخاب گزینه ها سعی شده معیارهای مرسوم در سینمای ایران رعایت شود و بازیگرانی که مورد نظر سنجی قرار گرفته اند آثار شاخصی در سینما برجای گذاشته اند . شاید در سینمای قبل و بعد از انقلاب بازیگرانی مانند زنده یاد آتش خیر که در فیلم های صادق کرده ، دایره مینا، سوته دلان بازی بسیار زیبایی داشت و متاسفانه در 34 سالگی جوانمرگ شد هم وجود داشته باشند که بازیهای ماندگارشان به فراموشی سپرده شده است ، اما مطمئنا بازیگران بسیاری همانند مرحومه آتش خیر بوده و هستند که سینمای ایران حیاتش را به آنها مدیون است...

[تصویر: 14498142561.jpg]

زنده یادآتش خیر
۲۰-۹-۱۳۹۴ ۰۶:۲۳ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
در انتظار تایید

گوینده موردعلاقه چنگیز جلیلوند
دلنوشته من با معرفت باشین مثل فردین و جوانمرد مثل بهروز و سخاوتمند مثل ناصر و با گذشت مثل ایرج
شماره کاربری : 33
ارسال: #2
RE: برترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب
جای بازیگرانی مثل پروانه معصومی - فخری خوروش و ژاله علو در این لیست خالیه. بنظر من اینها مهمتر از طناز طباطبایی یا آتنه فقیه نصیری یا عسل بدیعی بودند. البته خوب سخت است اسم همه آنها آورده شود. اما این سه نفری که من اسم بردم هم در سینمای قبل از انقلاب بودند و هم بعد از انقلاب. حتی ثریا قاسمی. خانم رویا تیموریان هم متفاوت بازی می کنند. در بین جدیدها هم نسرین مقانلو از بقیه بهتره.
۲۳-۹-۱۳۹۴ ۱۰:۱۲ عصر
کارشناس کارگروه دوبله

کارشناس کارگروه دوبله

دلنوشته من دل نیست کبوتر که چو برخاست... نشیند،از گوشه بامی که پریدیم ، پریدیم...
ارسال: #3
باتشکر از صادق کرده عزیز
حق با شماست.جای بازیگران بسیاری در این نظرسنجی خالی است.اماهمانگونه که در نظرسنجی آورده ام ،بازیگران بعد از انقلاب مد نظرم بودند . عمده فعالیتهای شاخص خانم ها خوروش و ژاله علو بیشتر در قبل از انقلاب بوده است . همینجور پروانه معصومی با بازی درخشانش در رگبار. اما مثلا خانم نادره اگرچه هنرپیشه دیرپایی بوده است ،اما بهترین نقشهایش مانند اجاره نشینها را در دهه 60 بازی کرده است.فخری خوروش بهترین بازی های عمرش را در فیلم های لات جوانمرد(1339) و آقای هالو (1350) بازی نموده است. شاید ایشان در دهه 60 در برخی از فیلمهای ایرج قادری خوش درخشیده باشد اما دو فیلم مذکور و همچنین سوته دلان آثار مطرح قبل از انقلاب ایشان هستند و در تاریخ سینمای ایران نیز جایگاهی ویژه دارند.
درباره نسرین مقانلو و بازی های خوبش با نظر شما موافقم . اما اگر می خواستم این سیاهه را گسترش دهم نامهای بسیاری در آن جای می گرفتند، با توجه به اینکه بروبیکر گرامی انتخابها را از عدد 10 به 30 افزایش دادند بازهم کفایت نکرد. در اینجا یادی می کنم از برخی از بازی های خوب هنرپیشگان زن سینمای پس از انقلاب که جایشان در نظر سنجی خالی است:
1- لیلا و مریم مصدقی در فیلم دونیمه سیب (1371)
2-نازنین فراهانی در زیرپوست شهر(1378)
3-پوراندخت مهیمن در آرزوی ازدواج(1369)
4-ثریا حکمت در شب شکن(1363)
5- ثریا قاسمی در خواستگاری(1368)
6- شیوا خنیاگر در مجسمه(1371)
7-فاطمه صامتی درمردی شبیه باران(1375)
8-نیکو خردمند در خانه خلوت(1370)
9-مرجان شیرمحمدی در مرسدس(1376)
10- زهره سرمدی در بایکوت (1364)
11- سایه میثمی در بازی تمام شد(1368)
12-گلشیفته فراهانی در بوتیک (1382)
13-نسرین مقانلو در فیلمهای همسر(1372) و مهمان مامان (1382)
و ادای احترام به تمام بازیگران زن سینمای ایران...
۲۴-۹-۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ عصر
Unregistered

وضعيت :

شماره کاربری : 0
ارسال: #4
RE: پاسخ موقت به موضوعات سایت (ویژه کاربران متقاضی فعالیت در سایت)
پاسخ به نظر سنجی برترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب

با سلام
بنظر من در جامعه سینمای ایران هنرپیشگان زن مانند سایر بخشهای اجتماعی به حق و حقوق خود نرسیده اند. در حالیکه هنرپیشه های زن در سینمای ایران بعضیهاشون اگر از مردان بهتر بازی نکرده باشند کمتر بازی نکرده اند. اما در کنار نامهای بزرگی مانند عزت الله انتظامی و جمشید مشایخی و محمد علی کشاورز و علی نصیریان .....  که از شاخص ترین هنرپیشه های مرد هستند آیا هنرپیشگان زنی هستند که بتوانند عرض اندام کنند و نامشان در کنار این بزرگان قرار بگیرد؟ باید بگویم هستند اما نمی گذارند مطرح شوند. در سینمای ایران هیچوقت زنان نمی توانند از قابلیتهای هنری خود استفاده کنند. نمونه بارز آن خانم سوسن تسلیمی. ایشان الان کجا هستند؟
چرا باید بعد از انقلاب اسلامی هنرپیشگانی مانند سعید راد و علی نصیریان و .... بتوانند در سینمای ایران همچنان بدرخشند اما خانم پوری بنایی با آن قابلیتهایی که بنظر من فراتر از سینمای ایران بود خانه نشین شود؟
چه کسانی ماجرای خانم آذر شیوا را می دانند؟ آیا می دانید او از معدود هنرپیشه هایی بود که مردانه در حرکتی نمادین در پیش از انقلاب مقابل دانشگاه تهران  اعتراض خود را با آدامس فروشی مطرح کرد؟ این شرایط ناعادلانه است که من بخواهم از بین کسانی برترینها را انتخاب کنم که در یک رقابت سالم وارد سینمای ایران نشده اند. و از همه مهمتر اینکه زنان در مقابل مردان معمولا از دستمزدهای کمتری بهره برده اند.
سرنوشت اغلب آنها را مقایسه کنید با سرنوشت هنرپیشه های درجه دو و درجه سه مردان. هر روز از وضعیت اقای محمد علی کشاورز و یا بیماری اقای ابوالفضل پورعرب خبری در مجلات و یا روزنامه ها به چاپ می رسد. اما کسی از خانم شهلا ریاحی و یا فریماه فرجامی یاد نمی کند. که اگر یاد کنند باید کسی مانند خانم نیکی کریمی پیشقدم شوند تا مصداق واقعی کس نخارد پشت من شویم.
من برای این موضوع خیلی حرف دارم اما می دانم متهم به جانبداری از زنان میگردم و حملات تکراری مرزبندی و ......
این تبعیض ها همچنان ادامه دارد. اگر مدیران سایت ناراحت نشوند باید بگویم چرا از چهار مصاحبه اختصاصی نامی از زنان دیده نمی شود؟ مگر در دوبله فارسی گوینده زن نداریم؟ اقای مقامی و منانی و والی زاده از بزرگان دوبله هستند اما گویندگی های آنان در کنار گویندگان زن هست که معنا و مفهوم پیدا می کند و کامل می شود.  و من امیدوارم حداقل در این سایت که شعار خانه ما سرلوحه کارش قرار گرفته است حداقل شاهد چنین تبعیض هایی نباشیم.
حداقل کاری که از دست ما بر می آید اینست که نام کسانی چون پوری بنایی و آذر شیوا را که در سینمای بعد از انقلاب به حق خود نرسیدند را در چنین محیطهایی زنده نگاه داریم نه آنکه در پی حذفشان باشیم.
در پایان هم امیدوارم این پست شامل سانسور و حذف نگردد تا بتوانید ادعای متفاوت بودن را داشته باشید.
۲۵-۹-۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ عصر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کارشناس کارگروه دوبله

کارشناس کارگروه دوبله

ارسال: #5
RE: پاسخ موقت به موضوعات سایت (ویژه کاربران متقاضی فعالیت در سایت)
با تشکر فراوان از سرکارخانم شهرزاد ،قبلا درباره نظرسنجی در همان تاپیک مربوطه توضیحاتی را عرض کردم و کسی نیز قصد نادیده گرفتن بازیگران زن سینمای قبل از انقلاب را نداشته است ، اما در این باره معذوریتهایی وجود دارد که جناب بروبیکر به آن واقف هستند و توضیحات بهتر را ایشان می توانند بیان کنند. مضاف بر این که سایت انجمن سینما کلاسیک در وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جاری است . بنابراین رعایت برخی از مطالب ضروری و اجتناب ناپذیر است.
هم جناب منصور و هم پدرام عزیز و بروبیکر گرامی که مطلب شما را خوانده اند بهتر می توانند شرح مصائب مصاحبه با بانوان دوبلور را بدهند. اگر شما به عنوان یک بانوی هنردوست توانستید مثلا خانمها شکوفنده و یا غزنوی را پای مصاحبه بیاورید آن وقت صحبتهای شما درباره تبعیض و نگاه مردانه سایت کاملا درست است . اگر روزی دوستان مصاحبه کننده با استاد مقامی صلاح دیدند ، حتما سختی های مصاحبه و حتی یک احوالپرسی چندثانیه ای با خانم رفعت هاشم پور را بیان خواهند کرد تا بسیاری از قضایا روشن شود.
اما درباره خانم آذر شیوا فقط شما به روایت تاریخی و بارها گفته شده آن اشاره کرده اید. اما هدف اصلی اعتراض خانم شیوا ، بیشتر اعتراض به بیکاری همنسلان ایشان بود . زیرا در زمانه ای که با اکران قیصر ، سینما از آن موضوعات سرخوشانه مانند سلطان قلبها و گنج قارون فاصله گرفته بود ، تماشاگران سینمای ایران با فیلمی روبرو شدند که بنبان های سینما را بهم ریخته بود. برای اولین بار قهرمان داستان در پایان فیلم بر سر اعتقادش جان می باخت و علی رغم اینکه می دانست مسیر انتخابش به مسلخ و تباهی ختم می شود ، به استقبال آن می رفت . بنابراین در چنین سینمایی ، جنس بازی خانم ها شیوا ،آذرحکمت شعار ،شهین و... سنخیتی با روند روایی آنها نداشت. اینجا هم بازیگرانی مانند پوری بنایی در کنار قهرمان - یا بهتربگوییم ضدقهرمان دوست داشتنی - داستان حضور داشت که توانسته بود از بازیهایش در فیلمهایی چون عروس فرنگی ، خداحافظ تهران و... فاصله بگیرد و سنگ بنای نوعی بازیگری نوین را در سینمای ایران بنا نهد. بنابراین اعتراض آذر شیوا وجوهی غیراز آنچه که تاکنون گفته شده است دارد. ( هرچند متانت خانم شیوا در سینمای آن روزگار قابل تحسین است).
بسیاری از کسانی که در نظر سنجی قراردارند از نخبگان عرصه بازیگری در سینمای بعد از انقلاب هستند که اگر غیر از این بود برخی از آنها بیش از سه دهه دوام نمی آوردند. دوستان علاقمند به مقوله تاریخ سینمای ایران حتما بیاد دارند که در سال 73 خانم بازیگری به ناگاه در سینمای ایران وارد عرصه بازیگری شد و در یک سال در 5 فیلم هدف / دیوانه وار/ سفربخیر/ رویای نیمه شب تابستان و می خواهم زنده بمانم ایفای نقش کرد که به جزء فیلم آخر در بقیه نقش اول را داشت . این خانم بازیگر به همان سرعتی که وارد این عرصه شد ، به همان سرعت نیز حذف گردید و فیلمهایش به آرشیوهای غبارگرفته سینمای ایران سپرده شد. بنابراین اگر بازیگری توانسته بیش از دو سه دهه دوام بیاورد نشان از استعداد و هنر او دارد و ارتباطی با مسائل حاشیه ای دیگر ندارد.کما اینکه طی این سالها بازیگران زن بسیاری بصورت ناگهانی وارد عرصه بازیگری شده اند و به دلائل مختلف نیز حذف شدند.
۲۵-۹-۱۳۹۴ ۰۳:۱۷ عصر
مدیر بازنشسته سایت

تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #6
(۲۵-۹-۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ عصر)شهرزاد نوشته شده توسط:  این تبعیض ها همچنان ادامه دارد. اگر مدیران سایت ناراحت نشوند باید بگویم چرا از چهار مصاحبه اختصاصی نامی از زنان دیده نمی شود؟ مگر در دوبله فارسی گوینده زن نداریم؟ اقای مقامی و منانی و والی زاده از بزرگان دوبله هستند اما گویندگی های آنان در کنار گویندگان زن هست که معنا و مفهوم پیدا می کند و کامل می شود.  و من امیدوارم حداقل در این سایت که شعار خانه ما سرلوحه کارش قرار گرفته است حداقل شاهد چنین تبعیض هایی نباشیم.

گفته شما کاملا متین
در خصوص بخش اول پست شما من ترجیح میدهم چیزی نگویم. هرچند زاپاتای عزیز پاسخ جامعی ارائه دادند اما بر خود لازم دانستم تا درباره انچه مربوط به سایت می شود توضیحی ارائه نمایم. 

قبل از هر چیر باید خدمتتان عرض کنم چرا ما باید ناراحت شویم؟ ما بارها گفته ایم با شیوه های اداره دیکتاتوری سایت و حذف و سانسور بشدت مخالفیم و تا جائیکه دوستان از خطوط قرمزی که کمیته فیلترینگ برای سایتهای کاربر محور تعیین کرده اند عبور نکنند ما هرگز به خود جسارت حذف پستی را نمی دهیم. باور بفرمائید حتی اگر یکی از دوستانمان در سایت سابق همین امروز بیایند اینجا و پستی ارسال کند و در تعرف و تمجید کسانیکه ما را دشمن خود خطاب کردند مطلب بنویسند هیچ جمله یا اسمی حذف نخواهد شد. زیرا آستانه تحمل ما بالاست و همه را دوست خود می پنداریم و هرگز سلایق جمعی را فدای سلایق شخصی خود نمی کنیم.

ما انتقاد پذیریم. زیرا در سایه انتقاد است که می توانیم پیشرفت کنیم. اگر هر کسی بیاید و از ما تعریف و تمجید کند مطمئن باشید پیشرفت نخواهیم کرد. تمام افتخار ما هم در این مدت کوتاه این است که تا این لحظه نه پستی و نه پیامی از چت باکس حذف کرده ایم و  نه کاربری را محروم نموده ایم. حتی کاربری که در حق ما ظلم نمود را هنوز دوست خود می پنداریم و بر خلاف آنکه یک شبه پستهای خود را حذف نمود هنوز نامش بعنوان کاربر فعال در لیست کاربران قرار دارد.

بنابراین خواهشا هیچوقت نگران انتقاد و حذف مطالبتان نباشید. اما در خصوص مصاحبه های سایت : باید خدمتتان عرض کنم این آرزوی تمام ما می باشد که با تمام بزرگان دوبله فارغ از جنسیتشان گفتگو داشته باشیم. اگر انتهای مصاحبه اقای جلال مقامی را بخوانید خواهید دید که چقدر ما اصرار بر مصاحبه با خانم رفعت هاشم پور داشتیم. تمام برنامه های ما بر این بود که مصاحبه چهارم با یکی از بانوان دوبله باشد. حتی نام خانم ژاله علو هم مطرح گردید.

باور بفرمائید برای هر یک از این مصاحبه ها ما کلی برنامه ریزی می کنیم و تمام تلاش خود را معطوف آن می نمائیم . شاید دوستان ندانند اما علیرغم اینکه هنوز مصاحبه چهارم انجام نشده است ما برنامه ریزی مصاحبه پنجم را از همین امروز استارت زده ایم و برایش برنامه ریزی نموده ایم و در تلاشیم تا در شب یلدا یک خبر غافلگیر کننده خدمت دوستان ارائه نمائیم.

عمر سایت ما هنوز به سه ماه نرسیده است و مصاحبه شوندگان به همین راحتی اطمینان نمی کنند. اجازه دهید کمی زمان بگذرد و بعد قضاوت کنید. دعوت بزرگان دوبله به سایت ، به انجمن ما اعتبار می دهد. هنرمندان قبل از پذیرش مصاحبه تحقیقات کاملی از رسانه مصاحبه کننده می کنند و به همین آسانی پاسخ مثبت نمی دهند. وقتی ما نامهای بزرگی را به سایت دعوت کنیم در آینده کار ما بسیار آسانتر می شود.

من به شما قول می دهم 6 ماه دیگر تمام گویندگان عرصه دوبله نام سایت سینما کلاسیک و ایران دوبله را کاملا در حافظه خود ثبت می کنند و مرتبا از سایت بازدید خواهند کرد. هر پستی که دوستان ارسال می کنند ، اعتبار سایت را بالا می برند و کار ما را در رسیدن به بزرگان آسانتر می نمایند. بارها خدمت دوستان عرض کردم و باز هم می گویم که برنامه های زیادی برای سایت داریم که مرحله به مرحله انجام می شود.

ما روزی را می بینیم که اخبار دوبله فیلمها را زودتر از هر رسانه ای و حتی قبل از دوبله فیلمها به اطلاع علاقمندان برسانیم. (و خواهیم رساند) در چنین شرایطی ما نیازمند حمایت دوستانمان هستیم نه اینکه متهم به تبعیض جنسیتی شویم (هر چند می دانم منظور شما هم این نبوده است). وگرنه بارها عرض نموده ام که بانوان سینما کلاسیک از کاربران ارزشمند سایت هستند و در کنار سایر کاربران فارغ از نوع جنسیت خود دوش به دوش دیگران فعالیت می کنند و حتی در برخی از موارد مانند راه اندازی پیج اینستاگرام سایت حتی از ما جلو هم زده اند.

مخاطب سایر انتقادات شما قطعا ما نیستیم و بر می گردد به سیاستهای مدیریتی در سینمای ایران که ما نیز با شما موافق هستیم. اما قطعا بدانید اگر فرصتی پیش آید آرزوی ماست که با بزرگانی مانند سرکار خانم ژاله علو و یا خانم پوری بنایی یک مصاحبه اختصاصی داشته باشیم. در سه روز گذشته جمعی از هنرمندان بزرگ بازنشسته در عرصه دوبله و سینما  سفری تفریحی به کیش داشته اند. 

همینقدر به شما بگویم که در آنجا نام سایت ما مطرح گردیده است و  عنوان شده است عده ای علاقمند تلاش دارند تا بزرگترین بانک اطلاعاتی هوشمند دوبله را در فضای مجازی به راه بیاندازند. اینها گوشه ای از موفقیتهای ما در همین مدت کوتاه است. قطعا کمی که زمان بگذرد و نام سایت ما بیشتر مطرح گردد آنوقت خیلی راحتتر می توانیم حتی در حوزه های غیر دوبله هم بزرگانی را به سایت دعوت کنیم. تا آنروز ما تنها انتظاریکه از دوستان داریم فقط و فقط حمایت آنهم با ارسالهای محتوایی هستیم. انجمن سینما کلاسیک یک سایت کاملا کاربر محور است. و در سایت کاربر محور، کاربران سرمایه های ارزشمند سایت هستند.
۲۵-۹-۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ عصر
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید
تبلیغات متنی