وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     کلمات کلیدی: کارآگاهان, ماندگار, تلویزیون, سینمای, کلاسیک,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارآگاهان ماندگار تلویزیون و سینمای کلاسیک
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت
*****وضعيت : آفلاین
ارسال ها:325
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #21
RE: کارآگاهان ماندگار تلویزیون و سینمای کلاسیک[تصویر: 1466366582551.jpg]

نام سریال : ماجراهای مرداک (اسرار مرداک) (معماهای مرداک)
نام کارآگاه : ویلیام مرداک
نام هنرپیشه : یانیک بیسون 

ویلیام مرداک کارآگاه آرام و شیک پوش و صبور کانادایی در زمره کارآگاهانی قرار دارد که قصد دارد خود را بعنوان معمار روشهای نوین کشف جنایت معرفی کند. آمیزه هایی از علم و جنایت و تاثیر بکارگیری علم در کشف جنایت را در این سریال شاهدیم.ایرانیان با این کارآگاه شیک پوش اولین بار توسط شبکه فارسی زبان من و تو آشنا شدند اما دیری نپائید که رسانه ملی هم دست بکار گردید و مرداک را با نامی دیگر به خانم زهره شکوفنده سپرد  تا پس از دوبله از شبکه تهران پخش گردد.

رسانه ملی برای اینکه برنامه هایش با برنامه های شبکه من و تو تداخل نداشته باشد دست به تغییراتی در سریال می زنند تا به مخاطبین خود بگویند مرداک سیمای جمهوری اسلامی با مرداک شبکه ظاله !!!!!!! من و تو فرق دارد.آنها ابتدا  نام سربال را عوض کردند. ماجراهای مرداک به معماهای پلیسی تغییر نام داد و نام مرداک به مورگان تغییر می کند و کامبیز شکوفنده نیز بجایش گویندگی می کند. 
 
 
[تصویر: 1466366582632.jpg]

 ماجراهای مرداک در 8 فصل و مجموعا 114 قسمت ساخته می شود. هر قسمت اصلی این سریال بین 43 تا 46 دقیقه فیلمبرداری می گردد. زمان وقوع ماجرهای این سریال برمی گردد به اواخر 18 و واوایل قرن نوزدهم. در واقع مرداک کارآگاهی بود که در سال 1895 کار خود را در اداره پلیس تورنتو آغاز می کند. اشتهار این کارآگاه بدلیل استفاده از روشهای غیر معمول بوده است.

او برای اولین بار برای کشف واقعیت از روشهای تشخیص اثر انگشت و آزمایش خون بهره می برد.اغلب قسمتهای این سریال بجای اینکه مخاطب غرق در داستان سریال شود بیشتر محو روشهای مرداک می گردد. او برای اولین بار  دستگاه شنود را اختراع می کند. در یکی از قسمتهای این سریال مرداک تخصص خود را در یافتن یک کشتی غرق شده از طریق امواج صدا روی آب را در دریاچه انتاریو به رخ مخاطبین خود می کشد.او اولین بار که تصمیم می گیرد به پلیس کانادا بپیوندد فرم در خواست استخدام را پر می کند و پس از موافقت به استخدام پلیس کانادا در می آید.

او بعنوان یک پلیس تازه کار بمدت چهار سال در خیابانهای تورنتو مشغول به گشتزنی می شود. قابلیتها و استعداد ذاتی او در مواجهه با جرم و جنایت او را تبدیل به یک کارآگاه زبده می نماید.مرداک برای کشف حقایق از سه شخصیت اصلی فیلم نیز بهره می گیرد. جالب اینجاست که آنها هم مانند مرداک متفاوت فکر می کنند. حتی خانم دکتر جولیا آگدن بعنوان پزشک قانونی روشهایی دارد که متفاوت با سایر همکاران خود می باشد. او یکی از مشوقان و حامیان مرداک می باشد. هرچند در فصل پنجم او ازدواج می کند و از تورنتو می رود و بجایش دکتر امیلی گریس می آید اما او دوباره به تورنتو باز می گردد.

گروهبان جورج کربتری اغلب بعنوان دستیار به کمک مرداک می آید. او آرزو دارد تا روزی مانند مرداک کارآگاه شود.مرداک اولین بار در سال 2004 به تلویزیون کانادا می آید. با یک فیلم دو قسمتی و بازی هنرپیشه دیگری بنام پیتر اوتربریج. در سال 2005 دوباره با همین هنرپیشه فیلم دیگری از کارآگاه مرداک ساخته می شود. تا اینکه در سال 2006 یک سریال 13 قسمتی با همین هنرپیشه از مرداک روانه خانه ها می گردد. در سال 2007 شبکه  city tv رسما اعلام می گردد یانیک بیسون بعنوان کارآگاه مرداک انتخاب گردیده است و اولین بار فصل اول این سریال در ژانویه سال 2008 از تلویزیون کانادا پخش می گردد. 


[تصویر: 1466366582713.jpg]


 موفقیت این سریال عوامل آنرا شگفت زده می نماید قرارداد یانیک بیسون برای سال 2009 و متعاقب آن 2010 تمدید می گردد و فصل دوم و سوم آن ساخته می شود. در سال 2011 مرداک از کانادا به انگلیس می رود و فصل چهارم آن ساخته می شود. نخست وزیر کانادا یکی از طرفداران مرداک بود. او موافقت می کند تا در یکی از قسمتهای مرداک یک نقش کوچک را بعهده بگیرد و بازی کند!!!!.در 27 دسامبر سال 2011 عوامل سریال اعلام می کنند که نمی خواهند مرداک فراتر از فصل پنجم برود. اما CBC موافقت می کند فصل ششم این سریال را بسازد. و متعاقب آن فصل هفتم و فصل هشتم.........  و این موضوع همچنان ادامه دارد .....

در لایه های رابطه بین مرداک و دکتر جولیا  آمیزه هایی از عشق را شاهدیم. این عشق از همان فصول اولیه سریال به مخاطبین منتقل می شود. اما غرور حاکم بر خُلقیات فردی ایندو باعث به نتیجه نرسیدن این عشق می شود. اما در نگاههای هر دو نوعی نگرانی و تپیدن قلبشان برای یکدیگر را شاهدیم.مرداک رئیس با نفوذی دارد هرچند مانند هر کارآگاهی گاهی اختلاف سلیقه هایی با او دارد. مرداک در بعضی از قسمتهای سریال پرده از اسرار بزرگ ملی بر می دارد. درست مانند ریچارد هنی.

من تمام قسمتهای این سریال را ندیده ام. آنچه را که بیاد می آورم بخشهایی از سریال می باشد که بر حسب اتفاق گاهی از شبکه تهران و گاهی از شبکه من و تو دیدم اما برای تکمیل این پست مجبور شدم به وب سایت رسمی این سریال مراجعه نمایم. در تبلیغاتی که برای فصل هشتم این سریال در بخش اخبار سایت خواندم بعد از بیان خلاصه ای از اتفاقاتی که برای مرداک خواهد افتاد از مخاطبین سوال می کند ...... و آیا در نهایت مرداک به جولیا حلقه ازدواج را برای تشکیل یک زندگی خواهد داد؟..... 


[تصویر: 1466366582834.jpg]


 مرداک اگر چه اخیرا به خیل کارآگاهان تلویزیونی پیوسته است اما آنچه مسلم است می توان او را در بین کارآگاهان ماندگار قرار داد. در آینده از مرداک بیشتر خواهید شنید و بعید نیست این کارآگاه تازه کار از دیگر همکاران خود سبقت بگیرد.خانم زهره شکوفنده برای دوبله سریال خود بزرگان زیادی را پشت میکروفن دوبله این سریال می آورد. حسین عرفانی در این سریال بجای بازرس براکن رید بسیار با صلابت گویندگی می کند. الهام نامنی نیز بجای جولیا گویندگی می نماید و در قسمتهایی از سریال منوچهر اسماعیلی بجای سفیر آمریکا در کانادا گویندگی می کند.ژرژ پطروسی ، محمد عبادی ، حامد عزیزی و بسیاری دیگر از گویندگان به دعوت زهره شکوفنده در 33 قسمت از سریال معماهای پلیسی گویندگی می کنند.ساخت این سریال با فرمت اچ دی همچنان ادامه دارد و بزودی فصل نهم آن نیز از سوی CBC ارائه خواهد گردید. 


[تصویر: 1466366582945.jpg]


پی نویس: این پست آخرین پستی بود که از تاپیک کارآگاهان ماندگار از سایت سابق به سایت سینما کلاسیک منتقل گردید. بزودی پستهای معرفی کارآگاهان ماندگار با معرفی کارآگاهانی مانند کارآگاه کاستر و کارآگاه ولف که در سایت سابق بوسیله سایر دوستان بصورت ناقص معرفی گردید در این سایت ادامه پیدا خواهد نمود.
 
۳۰-۳-۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما
   
 
تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی