وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: صندوق, انتقادات, پیشنهادات, سازنده,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده
نویسنده پیام
کاربر فعـال

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:مهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه ایرج ناظریان.مهدی آژیر.ژاله کاظمی
دلنوشته من اهورامزدا سرزمین پارس را از دشمن،خشکسالی و دروغ حفظ کند. (داریوش بزرگ)
شماره کاربری : 10
ارسال: #41
RE: صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده
جناب بن وید گرامی

در این طرحی که میفرمایید مثلا موضوعات A شامل فیلم هایی باشد که با حرف (الف) شروع میشوند و هر حرف به همین شکل، مجموعه ها هم مشخص خواهند بود و تمام مواردی که در یک فیلم نقش دارند زیر مجموعه فیلم خواهند بود و حتی اطلاعات اضافی را هم میتوان در مجموعه اصلی وارد کرد.
اگر قرار باشد برای هر هنرپیشه یک مجموعه تشکیل شود جدا از مسئله تکرار بیش از حد فیلم ها، مشکلاتی هست؛
البته بستگی دارد ملاک طبقه بندی بر اساس هنرپیشه ها چی باشه، یا هنرپیشه های درجه اول و مطرح هالیوود در نظر شماست و یا تمام هنرپیشه ها جدا از اینکه چه جایگاهی در فیلم دارند.
اگر منظورتان تمام هنرپیشه هاست، خب در این صورت باید برای تمام بازیگران هندی، چینی، کره ای، ژاپنی، اروپایی، ایرانی، آمریکایی، روسی و کلا هر فردی که هنرپیشه می شود حتی اگر یک فیلم هم بازی کند و یا نقش چندم هم باشد مجموعه ای تشکیل شود.
اسامی بسیاری از این بازیگران خیلی سخت است (مثل بازیگران آسیای شرقی و روسی) و بسیاری از آنها با فیلم هایشان شناخته میشوند نه نام های خودشان.
فکر میکنم اگر طبقه بندی بر اساس نام بازیگران باشد مرتبا در حال گسترش مجموعه ها هستیم و بی شمار مجموعه خواهیم داشت اما اگر بر اساس حروف الفبا باشد مجموعه هایمان مشخص و تعیین شده است و زیر مجموعه را افزایش می دهیم.

* این مطالبی که مطرح میکنم تماما نظرات شخصی بنده است و شاید هم اشتباه می کنم.

ممنون از شما / موفق باشید.
۱۹-۳-۱۳۹۵ ۰۴:۱۴ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کارشناس کارگروه دوبله

کارشناس کارگروه دوبله

گوینده موردعلاقه خسرو شایگان
دلنوشته من پیش از اینها فکر می کردم خدا ، خانه ای دارد کنار ابرها
شماره کاربری : 31
ارسال: #42
خانم هایدی بسیار سپاسگذارم که این پیشنهاد رو بررسی کردید

شاید جیسون بورن عزیز خاطرش باشه من بشخصه برای ارشیو کوچک خودم برای طبقه بندی از حروف الفبا ، از سال ساخت ، از ژانرها و سینمای جغرافیاهای خاص دنیا بصورت عنوان استفاده کردم ولی باز هم مخاطبین میگفتند پیدا کردن خواسته مان سخته حالا ارشیو سینما کلاسیک که داره تبدیل به دریایی میشه

بنظر خودم تبدیل شدن به یک منبع و مرجع نیاز به گزینه های انتخابی در همون سطح داره ، بهرحال کل این قضیه فرضیه ست و باید توسط طراحان سایت مورد بررسی قرار بگیره .

ارادتمند - بن وید
امضای بن وید:

یادت باشه ادمای بد هم پدر و مادرشون رو دوست دارن

۱۹-۳-۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ عصر
مدیر بازنشسته سایت

تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #43
جناب بن وید و سایر دوستان
ممنون از حسن نظر همه

اگر قرار بود حوزه فعالیت ما محدود به همین فاروم باشد یقینا در ساختار دانشنامه ها بازهم تغییراتی میدادیم که دسترسی به اطلاعات آسانتر شود. اماهمانطور که همه میدانیم ما در حال پی ریزی یک کار بزرگ هستیم. پرتال جامع که بصورت اختصاصی به ایجاد یک بانک اطلاعاتی بزرگ منجر میگردد. این پرتال بوسیله قالبهای متداول موجود که از جومیلا یا ورد پرس قدرت میگیرند ، بهره نمی برد. بلکه بصورت اختصاصی توسط یکی از دوستانمان کد نویسی می شود. یعنی ما محدودیتی در نمایش اطلاعات و خواسته هایمان نداریم.

در پرتال تمام خواسته های ما برآورده می شود. در اینجا وقتی می نویسیم در فیلم دسته سیسیلیها فرضا خسرو خسروشاهی بجای آلن دلون گویندگی نموده است در واقع یک متن بصورت تکست توسط ارسال کننده پست نوشته می شود. اما در پرتال اسامی گویندگان هر کدام یک فیلد از یک رکورد محسوب میگردد که این فیلد ممکن است در رکوردهای دیگر مشارکت داشته باشد. اسامی گویندگان یک فیلم خاص در کل سیستم نفوذ می کند تا در هر جا که مخاطب در خواست گزارش نماید آنرا به نمایش بگذارد.

بنابراین بسیاری از نگرانیهای ما در پرتال رفع می شود. در آنجا انواع گزارش های متنوع می تواند مخاطب را در دسترسی به درخواستش کمک نماید. اینجا صرفا محلیست برای جمع آوری اطلاعات و تزریق آن به پرتال. بستر کار بزودی آماده می شود و نسخه آزمایشی برای بحث و تبادل نظر در اختیار دوستان قرار میگیرد و به محض تغییرات نهایی برای ورود اطلاعات آماده میگردد. بعد از آن دیگر بستگی به همکاری دوستان دارد. ورود اطلاعات طبق دستورالعمل واحد بصورت دقیق و صحیح می تواند اعتبار ویژه ای به این پرتال در نزد اهالی دوبله و سینما ببخشد تا بتواند بعنوان یک مرجع معتبر حرف اول را در دوبله ایران بزند. بنابراین نیازی نیست وقت خود را در حال حاضر روی تغییرات بنیادی روی فاروم بگذاریم. در پرتال اطلاعاتی از فاروم به انجا منتقل میگردد که اعضای کارگروه دوبله به روی آن اجماع نظر داشته داشته باشند. بنابراین بهتر است بیشتر وقت خود را به روی رفع ابهامات و تبادل نظر و مشورت با یکدیگر به روی موارد شبهه انگیز بگذاریم.

البته اعضای سایت در پرتال نیز دارای نام کاربری خواهند بود و از امکانات ویژه آن برخوردار خواهند گردید. مضافا اینکه انتقال اطلاعات دانشنامه ها نیز توسط ارسال کنندگان انجام می پذیرد (البته بعد از تایید و پردازش نهایی). بین پرتال و فاروم نیز لینک برقرار میگردد و همواره 20 ارسال پایانی فاروم در باکسی ویژه در پرتال قابل رویت است و بازدیدکنندگان با کلیک به روی ان به فاروم هدایت میگردند. این پرتال متعلق به بنده یا منصور یا یک شخص خاص نیست. هرچند تا آماده شدن آن هزینه های زیادی صرف می گردد اما این پرتال نهایتا به سایت سینما کلاسیک و افرادیکه در آن فعالیت می کنند تعلق خواهد داشت. وگرنه دوستان می دانند که چنین پروژه ای هیچ درآمدی را نصیب ما نمی کند. مطمئنا اگر درآمدی داشت پیش از ما کسان دیگری چنین پرتالی را راه اندازی میکردند.

۱۹-۳-۱۳۹۵ ۰۷:۵۶ عصر
کاربر فعـال

گوینده موردعلاقه ایرج ناظریان.مهدی آژیر.ژاله کاظمی
دلنوشته من اهورامزدا سرزمین پارس را از دشمن،خشکسالی و دروغ حفظ کند. (داریوش بزرگ)
شماره کاربری : 10
ارسال: #44
صندوق انتقادات و پیشنهادات سازنده
درود به همه عزیزان

با قدردانی از جناب جیسون بورن گرامی که زحمت می کشند و کلیپ های گویندگان را درست می کنند؛

پیشنهاد می کنم که هر چند وقت یکبار برای دوبلورهایی که در قید حیات نیستند و امکان مصاحبه با آنها وجود ندارد هم کلیپ هایی درست شود و در مناسبت های مرتبط با آن دوبلور (سالگرد تولد یا درگذشت) برای دانلود در سایت قرار داده شود البته زحمت زیادی برای جناب جیسون بورن گرامی خواهد داشت اما خیلی ارزشمند خواهد بود اگر برای هر کدام از دوبلورها کلیپ اختصاصی در آرشیو سایت داشته باشیم به ویژه این که اینجا محدودیت خیلی زیادی برای استفاده از تصاویر یا دیالوگ ها وجود ندارد (مخصوصا برای خانم های دوبلور).

موفق باشید.
۲۸-۳-۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ عصر
در انتظار تایید

تاریخ ثبت نام:بهم ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه
دلنوشته من
شماره کاربری : 83
ارسال: #45
یکی از کارهای شایسته ایکه در جعبه پیام سایت انجام می شود یادآوری سالروز تولد و سالروز مرگ هنرمندان است. چیزیکه بسیاری از ما گاهی از آن غافل می شویم. البته با توجه با علاقه عمیق بسیاری از اعضا به گویندگان و محوریت موضوع سایت به دوبله اغلب این اطلاع رسانی درباره گویندگان انجام میشود. از طرفی بسیاری از منابع معمولا در درج این تاریخها اشتباه کرده اند. برای یک سایت معمولی معمولا چه اهمیتی دارد که برای مثال جناب منوچهر اسماعیلی دقیقا چه روزی از ماه بدنیا آمده اند. 

حتی در تاپیک جادوی صدا نیز خواندم که حتی صدا و سیما نیز با آنهمه تشکیلات عریض و تویل خود در برنامه ای با موضوع دوبله تاریخ وفات برخی از گویندگان را اشتباه اعلام نمود. یکی از کارهای شایسته ایکه این سایت در کنار دانشنامه های خود می تواند انجام دهد  ایجاد یک سالنامه کامل از وقایع دوبله است. پیشنهاد می کنم یک سالنامه ایجاد شود و در آن تاریخ تولد و وفات گویندگان و همینطور وقایع دوبله (مانند تاریخ تجلیل از سه نسل گویندگان که در جشنواره فجر سال گذشته اتفاق افتاد) در این سالنامه ثبت گردد.

من تا کنون چنین موضوعی را در هیچ سایتی ندیده ام و این موضوع می تواند  اعتبار ویژه ای به این سایت بدهد. البته این موضوع یک عزم همگانی را می طلبد. قطعا یکی از اعضا باید داوطلب شود و موضوع را ایجاد نماید و دیگران نیز به او خوراک بدهند تا اطلاعات پراکنده نگردد. در هر صورت این موضوع در حد یک پیشنهاد است . در صورت موافقت اینکه چگونه اجرا شود قطعا مدیران و سایر اعضا شاید راه حل های بهتری بتوانند ارائه دهند. در خصوص وقایع سینما کاربر محترم بوگی روش خوبی را در پیش گرفته بودند اما متاسفانه نیمه کاره مانده است. بنده برخی از وقایع سینما کلاسیک را در حال آماده کردن هستم و امیدوارم اگر ایشان آنلاین شوند برایشان در پیام خصوصی ارسال کنم تا به پستهایشان اضافه کنند.

۳-۵-۱۳۹۵ ۱۲:۰۵ صبح
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید
تبلیغات متنی