وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: حواشی, مصاحبه, های, سینماکلاسیک,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حواشی مصاحبه های سینماکلاسیک
نویسنده پیام
بنیانگذار و مدیرکل انجمنها

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه
دلنوشته من
شماره کاربری : 2
ارسال: #21
RE: حواشی مصاحبه های سینماکلاسیک
چه مرد نازنینی است این والی زاده... خوش خنده ، خوش تعریف ، خوش پوش ، خوش مرام و هرآنچه از خوشی که بشمارید در این مرد خواهید یافت. از ساعت 2.5 بعد از ظهر که من رسیدم تا ساعت 8 شب (5.5 ساعت) بقول معروف هم ما مخ او راتلیت کردیم هم او مخ ما را. سوال که از او می پرسیدم یک ربع تمام در مورد یک سوال (که میشد با یک کلمه جوابش را داد) صحبت میکرد. حافظه فوق العاده قوی داشت چنانکه حتی بیاد داشت که در دوبله اول داستان وست ساید و دوبله دوم آن دقیقا چه اتفاقاتی رخ داد. از کاووس دوستدار گفت و رفاقتشان با برادرش (فریبرز) که فری صدایش میکرد و از مرگش. از حسن عباسی و هنرش و مرگش. از ایرج دوستدار،  زندگینامه خود و بهروز وثوقی را تمام و کمال به ما گفت. هرجا که لازم بود میگفت این بخش را ننویسید. درست مثل مقامی که خاطره ای نچندان خوشایند از نوذری گفت و تاکید کرد جائی گفته نشود. اگر عکسی گرفته میشد که سیگاری بر لبانشان بود تاکید میکردند جائی منعکس نگردد. رعایت این آداب خاص هنرمندان واقعی است چنانکه خود را الگوی مردم میدانند و اگر اشتباهی هم دارند (که حتی بشود نام اشتباه روی آن گذاشت) هرگز نخواسته اند کاری خصوصی و شخصی وجهه هنری آنها را تحت الشعاع قرار دهد... از ممنوع الکار بودنش پس از انقلاب گفت و خاطره تنها فیلمی که بازی کرد و البته تنفر خودش از آن فیلم که مدتها پیشتر علی حاتمی وساطتش را برای بازی در سینما کرده بود و چه ها که بر سرش نیامد. وقتی صحبت از علی حاتمی به میان آمد حاتمی را مدیر دوبله واقعی تمام فیلمهایش میدانست نه آنانی که بعنوان مدیر دوبلاژ نامشان روی آثار او هست. می گفت حاتمی تک تک گوینده ها را انتخاب میکرد و سر دوبله ، جمله به جمله ، گفتارها را چک میکرد. حتی وقتی گفتم شما در هزاردستان هم (در نقشی کوتاه) صحبت کرده اید تعجب کرده بود که از کجا میدانم و یا وقتی گفتم حتی میدانم در حسن کچل هم صحبت کرده اید به روی زانویم زد و گفت تو از کجا میدانی؟ گفتم میدانم اما بیاد ندارم کدام نقش بود ، خود بگوئید. و گفت همان که اول فیلم تنقلات می فروشد و داد میزند... و بعد گفت حسن کچل را اول دوبله کردیم و بعد فیلمش ساخته شد و بازیگران بجای صداهای ما لب زدند. گفتم آن که باباشمل بود! گفت نخیر . هم حسن کچل و هم باباشمل به این روش ساخته شدند...  و اینبار مخ من سوت کشید، که در هیچ منبعی این مهم را نشنیده بودم.

بیوگرافی اش را همراه 650 اثر از او در دوبله در دفترچه ای شکیل که چاپ گرفته و مجلد کرده بودم به او دادیم. از اول نشست تا آخر تمام حواسش به آن دفترچه 15، 16 برگی بود. دایم میگفت کجا افتاد این زندگینامه من! چیکارش کردید؟ این برای من خیلی مهم است. (قابل توجه دوست گرانقدری که گفته بود اسامی فیلمهای بیوگرافی گویندگان از سایت قبلی استخراج میگردد این نکته را عرض کنم که اگر نام والی زاده را در تمام دایره المعارفهای آن سایت جستجو کنید به 150 مورد بیشتر نخواهید رسید. و این نهایت تشکر از زحمات من بود که ایشان نوشتند عمده کار به مدیونیت محفل قبلی است! و این دوست گرامی هرگز از خودش نپرسید 450 اثر مابقی از کجا استخراج شد ... و این نهایت بی انصافی بود در حق من... ). و پس از این چند مصاحبه به این نتیجه رسیده ام که سالهای سال ما از اینان گفتیم بدون آنکه خود خبر داشته باشند. عده ای غریب مردند و حتی بیش از تعداد انگشتان دست ، آثارشان را بیاد نیاوردند. در اصل آنانی که باید می دیدند ندیدند و ما برای خود گفتیم و خود تشکر کردیم . وقتی بروبیکر عزیز دایره المعارف را نشان والی زاده داد ، وقتی فیلمهای چند دوبله ای را دید فهمیدیم که طی این سالها هیچ خبری از زحمات هیچ دلسوخته دوبله در نت به گوش اینها نرسیده است و چقدر این جماعت با فناوریهای روز دنیا (از گوشی بگیرید تا نت و شبکه های اجتماعی) بیگانه اند. از سوی دیگر اینها هم می فهمند که کسانی پیگیر زحمات واقعی آنها (بعنوان علاقمندان واقعی) بوده و هستند و کسی آنها را از یاد نبرده است.
عمده کسانی که با این جماعت مصاحبه میکنند دو گروه بیشتر نیستند :

اول گروهی غیرحرفه ای اند که اطلاعی از گوشه های تاریک روشن زندگی اینها و آثارشان ندارند و هرچه می پرسند سوال هائی تکراری و بی ارزش است و هرگز نمیتوانند آنها را به چالش کشند .

دسته دوم کسانی هستند که مطلعند اما تحقیقات آنها جز در جائی که منافعی مادی برای آنها داشته باشد (همچون یک کتاب یا مستندی تحقیقی) درج نمیشود و یا اصولا بیرون نمی آید و در آرشیو شخصی آنها می ماند تا بپوسد. در مصاحبه با مقامی هم ایشان فرمودند اکثر کسانی که با من مصاحبه میکنند افرادی بی اطلاعند چنانکه مدتی قبل یک دخترخانم دانشجو پیش من آمد و تقاضای مصاحبه برای یک روزنامه را کرد. گفتم چه میخواهی بپرسی؟ کدام سوال است که من تا بحال جواب نداده ام؟ گفت به من رحم کنید! من دختری دانشجو و شهرستانی ام. از طریق پر کردن ستونی از آن روزنامه امرار معاش میکنم... دلم سوخت بحال این دختر و گفتم خودم می نویسم و میدهم تا به خواستت برسی.

در روز مصاحبه ، افتخار احوالپرسی و مجالست با یکی از کاربران قدیمی را هم داشتم که مزید امتننان بود و شاید راضی نباشند نامشان قید شود.

بهنگام خداحافظی و دم درب پارکینگ به والی زاده که دستش از در آسانسور تا کوچه بر گردنم بود گفتم چرا صنف شما اینقدر بیوفاست؟ گفت چرا؟ گفتم مقامی شکایت میکرد دوستانم مرا رها کرده اند و دریغ از یک تلفن و احوالپرسی... گفت مگر خودش حال ما را می پرسد؟! گفتم: خوب در سن بزرگتر از شما نباشد در ظاهر که هست، شما احترام بگیرید... دست روی سینه گذاشت و گفت : چشم.

(آخرین ویرایش در ۱۷-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ صبح توسط: منصور.)
۱۷-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۲۸ صبح
مشاهده سایت این کاربر یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر بازنشسته سایت

تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #22
من پست خودم و برداشتهایم را از ماجرای روز مصاحبه  نوشتم. اما در تکمیل و تایید پست منصور باید به عرض دوستان برسانم  دفترچه ایکه منصور برای استاد تهیه کرده بودند برای ایشان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود. بارها در طول مصاحبه عنوان نمودند که همه چیز یکطرف و این (درحالیکه دفترچه در دستشان بود) یکطرف. وقتی اسامی فیلمهایشان را با ذکر نقشهایی که در آن گویندگی نموده بودند را بدقت مطالعه می کردند و ورق می زدند با همان گویش زیبایشان گفتند: ای بابا هرچی ورق می زنم تموم نمیشه!!!

اما از حق نگذریم یک جمله پست منصور خیلی تاثیر برانگیز است:
نقل قول:.... که طی این سالها هیچ خبری از زحمات هیچ دلسوخته دوبله در نت به گوش اینها نرسیده است و چقدر این جماعت با فناوریهای روز دنیا (از گوشی بگیرید تا نت و شبکه های اجتماعی) بیگانه اند. از سوی دیگر اینها هم می فهمند که کسانی پیگیر زحمات واقعی آنها (بعنوان علاقمندان واقعی) بوده و هستند و کسی آنها را از یاد نبرده است.
 انصافا چرا باید زحمات دوستانیکه سالهای سال با عشق فراوان آثار این عزیزان را جمع آوری کرده اند در لایه های پنهان فضای مجازی مانده باشد و کسی آنها را به گوش این عزیزان که خود بانیان پدید آمدن این عشق در وجود ما هستند نرسانده است؟؟؟

نمی خواهم کار خود را بزرگ جلوه دهم و از صحبتهای من برداشت دیگری شود. زیرا تمام افتخاراتی که ما در مقابل این گویندگان بزرگ از آن صحبت به میان می آوریم حاصل یک تلاش جمعی و گروهیست. از پدرام عزیز خواهش می کنم برخی از تصاویری که استاد با دقت مشغول مطالعه سایت هستند را برای عزیزان ارسال دارد. ما در چنین روزهایی صرفا به این پستها که اعتبار ویژه ای به سایت می دهند می بالیم نه زحمت و خدمت خود.

در یک کلام برای من همین بس که استاد مقامی لحظاتی پیش تماس گرفتند و گفتند منوچهر زنگ زد و از من تشکر کرد. با تعجب گفتم نفرمائید استاد، این ما هستیم که باید هم از شما و هم از ایشان بخاطر قبول زحمت تشکر کنیم. و ایشان فرمودند که منوچهر گفت از اینکه منو  با چنین افرادی و چنین سایتی از نزدیک آشنا کردی ممنونم و استاد نیز فرمودند منهم به شوخی گفتم : پسرم من که تو رو جای بد نمی برم!!!!

از همه مهمتر اینکه ما در تمام این مصاحبه ها به نقاط تاریکی پی می بریم که سالها برایمان معما بوده است. نمی دانم چه باید بکنیم. برخی از آنها قابل انتشار نیستند. هفته گذشته همراه با استاد از مقابل امامزاده طاهر کرج می گذشتیم و من یادی کردم از زنده یاد پرویز نارنجیها که در آنجا آرمیده اند. ایشان در خصوص مرگ ایشان روایتی را برایم تعریف کردند که هنور بعد از گذشت چند روز تحت تاثیر آن هستم. از طرفی دوستان را در سایت اعضای یک خانواده می دانیم و معتقدم آنها نیز بواسطه پرداختن به این عشق مشترک باید بسیاری از مسائل را بدانند. (با پیاده سازی متن مصاحبه خودتان متوجه خواهید شد که چه مسائلی برای اولین بار در این سایت منتشر می شود)

در فکر آن هستم تا شاید در آینده ای نزدیک بتوانیم تمام گویندگانی که افتخار آشنایی با آنها را کسب می کنیم یک روز در مکانی بدور هم جمع کنیم و از تمام دوستان بخواهیم (آشکار یا پنهان) بیایند و برخی از روایتها را که نمی شود منتشر نمود از زبان خودشان بشنوند. (قطعا این اتفاق خواهد افتاد)

در همینجا جای دارد انصافا از تلاشها و زحماتی که جناب مقامی برای معرفی ما می کشند تشکر ویژه ای داشته باشم. امروز از ایشان اجازه گرفتم تا در اقدامی نمادین ایشان را پدر معنوی سایت خودمان خطاب نمائیم. ایشان فرمودند منوچهر هم چو نسایت شما را تایید کرده است شما را به دیگران معرفی می کند و دیگر هیچکس برای گفتگو با سایت شما جواب رد نمی دهد. و این برای ما یعنی : همگی خسته نباشیم .....

توضیح : امروز سالروز تولد خواننده قدیمی ایرج خواجه امیریست و جناب مقامی هم به دعوت ایشان هم اکنون در منزل ایرج هستند.
۱۷-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۲۲ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر عادی سینما کلاسیک
*

تاریخ ثبت نام:مهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه ****
دلنوشته من رفاقت بهتر از رقابته
شماره کاربری : 15
ارسال: #23
زمانی که تقریباً تمام قسمت ها رو خدمت استاد معرفی کردیم به قسمت دانشنامه که رسیدم جناب والی زاده گفتن صبر کن، دست کرد در جیب کتش و عینکش رو بیرون آورد و گفت حالا بگو Big Grin چون میخواستیم پست های بیشتری نشون ایشون بدیم خیلی سریع از پست ها عبور میکردیم و فقط اسم فیلم ها رو میگفتیم که در این لحظه ایشون گفت برگرد از اول و با دقت کامل تمام پست ها رو خط به خط میخوندند و زیر لب میگفتن بابا ایول اله و یک نگاه به ما و یه لبخند رضایت Shy

این عکس ها رو آخر یادم افتاد بگیرم و ممکنه پست بعضی از دوستان در عکس ها نباشه ولی مطمئن باشید جناب والی زاده همه پست ها رو با دقت نگاه میکردن و روی هر کدوم هم نظر میدادند (من به شخصه از کسانی که عکس پستهایشان نیست عذرخواهی میکنم)

[تصویر: 14522402691.jpg]

[تصویر: 14522402692.jpg]

[تصویر: 14522402693.jpg]

[تصویر: 14522402694.jpg]

[تصویر: 14522402695.jpg]
۱۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ صبح
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است