وب سایت سینما کلاسیک محفل عشاق دوبله و فیلم

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله

تاریخچه آنلاین دوبله و فیلم های کلاسیک

تخصصی ترین انجمن فیلم و دوبله در ایران

انجمن سینما کلاسیک مرجع دوبله
بروز ترین انجمن پارسی در زمینه دوبله
نام کاربری:  
رمز عبور:     

کلمات کلیدی: آموزش, شیوه, استفاده, از, امکانات, سایت,
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش و شیوه استفاده از امکانات سایت
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته سایت

وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:شهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه زوج جلال مقامی و همسرش+همه
دلنوشته من به کسی که غواصی آموختم ، عاقبت مرا غرق کرد
شماره کاربری : 3
ارسال: #1
آموزش و شیوه استفاده از امکانات سایت
با سلام
قطعا اغلب دوستان ، خود در استفاده ار قالبهای گفتگو محور استاد می باشند اما از آنجا که شرکتهای نرم افزاری سازنده این قالبها گاهی متفاوت می باشند لذا امکانات و نحوه فعالیت در چنین قالبهایی می تواند متفاوت می باشد. لذا در این مبحث گزیده ای از امکانات این سایت را به اطلاع دوستان می رسانیم.
لازم به ذکر است که هریک از دوستان در استفاده از سایت به مشکلی برخوردند و یا اشکالی را مشاهده نمودند که از دید مدیران سینما پنهان مانده است می توانند به جستار تعمیرگاه سینما مراجعه و در آنجا پست خود را ارسال دارند.

1 - آپلود سنتر:
برای استفاده از تصویر در پستهای خود می توانید در حین ارسال پست از منوی بالای سینما به آپلود سنتر سایت مراجعه فرمائید. دقت کنید : حتما آپلود سنتر را با استفاده از رایت کلیک در صفحه جدیدی باز کنید .اگر اولین بار است که پست ارسال می دارید لازم است در آپلود سنتر مجددا ثبت نام فرمائید. لازم به ذکر است که حتما با همان نام کاربری که در سینما ثبت نام نموده اید در آپلود سنتر ثبت نام فرمائید. زیرا آپلود سنتر هر 48 ساعت یکبار پاکسازی می شود و تصاویری که توسط افراد متفرقه آپلود می گردد حذف می شود. در پاکسازی آپلود سنتر تصاویری که توسط کاربران آپلود و در پستها استفاده شده باشد در امنیت کامل خواهند بود.
در آپلود سنتر شما می توانید همزمان 5 تصویر را آپلود کنید. این موضوع صرفا برای سرعت عمل کاربران سایت در نظر گرفته شده است. پس از انتخاب عکسها گزینه شروع آپلود را کلیک نمائید تا آپلود سنتر لینک تولیدی را در اختیارتان قرار دهد . لینک تصاویر را می توانید با استفاده از کپی و پیست در پستهای خود قرار دهید. برای استفاده از لینک تصویر از دومین آیکون در خط دوم بالای ادیتور ارسال پست استفاده نمائید.
آپلود سنتر سینما کلاسیک یکی از نقاط قوت این سایت می باشد. کاربران در آپلود سنتر می توانند عکسهای مورد نیاز خود را مدیریت فرمایند.
یادآوری: پس از آپلود عکسها لیستی به شما ارائه میگردد که در آن عکسها بترتیب آپلود شدن در باکسهای مجزای عمودی قرار میگیرد و برای هر عکس پنج نوع لینک تولید می گردد. شما برای استفاده تصویر مورد نظر خود دومین لینک عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید:

[تصویر: 14433911431.jpg]

توجه : سعی کنید عکسهایی که ابعاد آنها بزرگ می باشد را قبل از آپلود کردن بوسیله نرم افزارهای ویرایش عکس resize نمائید و ابعاد آنرا زیر 650 پیکسل (افقی) و 1000 پیکسل (عمودی) قرار دهید. در صورت در دسترس نبودن نرم افزار می توانید بوسیله برنامه paint که بصورت استاندارد به روی تمام ویندوزها نصب می باشد فرایند resize کردن را انجام دهید.
در هر حال تصاویر شما چنانچه دارای طول کمتر از 650 پیکسل باشد بدون تغییر در پستها قابل نمایش می باشد. در غیر اینصورت mybb آنها را کوچکتر نمایش می دهد و برای دیدن سایز واقعی از کاربران درخواست می کند تا روی عکس کلیک کنند.

2 - ارسال پیام:
اگر تصمیم دارید برای کاربری پیام  ارسال دارید می توانید به پروفایل کاربر مورد نظر مراجعه نمائید. اگر پیامتان خصوصی باشد گزینه اطلاعات تماس را انتخاب و سپس با کلیک به روی ارسال پیام خصوصی پبام خود را برای او ارسال دارید. امنیت این موضوع در سایت سینما کلاسیک کاملا تضمین شده است و حتی مدیران کل و صاحب سینما نیز نمی توانند این پیامها را بخوانند.
اما اگر پیام شما خصوصی نیست می توانید از قسمت یادداشتهای پروفایل استفاده فرمائید. این گزینه برای ارسال پیامهای فوری و غیر خصوصی تعبیه گردیده است. اینگونه پیامها برای سایر کاربرانیکه به پروفایل کاربر مورد نظر مراجعه می کنند قابل رویت می باشد. از این گزینه معمولا برای ارسال پیامهای تبریک و یا پیامهای اضطراری استفاده می گردد.
در نظر داشته باشید بازدید شما از پروفایل سایر کاربران ثبت می گردد. لذا اسامی کاربرانیکه از پروفایل سایر کاربران بازدید می کنند در یک باکس عمومی قابل رویت می باشد. این موضوع برای آشنایی کاربران با یکدیگر فاقد اشکال می باشد. گزینه پیام در پروفایل صرفا برای کاربران دو ستاره به بالا قابل دسترس می باشد. به کاربران سه ستاره به بالا اجازه حذف و ویرایش پیامهای پروفایلشان برای مدت نامحدود داده شده است . اما کاربران دو ستاره اجازه حذف و ویرایش پیامهای پروفایل خود را ندارند. پیام در پروفایل در واقع نوشتن یادداشت به روی دیوار کاربران می باشد.

یاداوری : وقتی شما پیامی را در پروفایل خود دریافت می دارید سایت شما را از آن پیام مطلع می سازد. شما پاسخ پیام را هم می توانید در پروفایل خودتان بدهید و هم می توانید در پروفایل طرف مقابل. اما منطقی آنست که پاسخ را در پروفایل مخاطب خود درج فرمائید. زیرا در چنین شرایطی سایت مخاطب شما را از پیام ارسالی آگاه می سازد. اما وجود پاسخ در پروفایل خودتان باعث عدم اطلاع مخاطب می گردد. و مخاطب صرفا اگر به پروفایل شما سر بزند از وجود پاسخ مطلع می گردد.

3 - آمارهای انجمن
در پایین صفحه اصلی آمارهای متفاوت و متنوعی برای اعضا قرار گرفته است. در حالت عادی در باکس اول برترین کاربران استارتر تاپیک معرفی میگردند. این آمار به تفکیک روز و هفته و ماه و کل می باشد. قابل ذکر است که این آمار صرفا مختص آغاز کنندگان جستارها (تاپیک یا همان موضوع) می باشد.
در باکس دوم ابتدا جدیدترین ارسالهای انجمن با ذکر ارسال کننده نمایش داده می شود. این آمار در حالت عادی به روی پیشفرض 10 ارسال آخر می باشد اما شما می توانید با تغییر گزینه ای که در سمت چپ قرار گرفته است این عدد را به 20 الی 50 افزایش دهید.
اما در سمت چپ این باکس آمارهای جالبی برای تکمیل اطلاعات دوستان ارائه می گردد. این باکس شامل دو ستون می باشد. ستون اول شامل فعالترین کاربران می باشد. معیار فعالیت در این امار تعداد ارسالهای کاربران می باشد. اما شما می توانید از منوی بالای آن امارهای دیگری را نیز بدست آورید. آمار جدیدترین کاربران و آمار بیشترین سپاس شده ها. در اولی معیار آخرین کاربران عضو شده می باشد و در دومی نیز بیشترین سپاس دریافتی مد نظر می باشد.
اما در ستون دوم بصورت پیشفرض پر بازدید ترین موضوعات قابل نمایش می باشد. این گزینه نیز از منوی بالای آن قابل تغییر است و شما می توانید داغ ترین موضوعات و محبوب ترین انحمنها را مشاهده فرمائید. معیار این دو گزینه تعداد پستهایی می باشد که در موضوعات و انجمنها ارسال می گردد.

4 - انتخاب دوستان

شما می توانید در صورت تمایل دوستانی را از بین کاربران انتخاب نمائید و به گروه دوستان خود اضافه نمائید. برای این موضوع شما به پروفایل کاربر مورد نظر خود مراجعه می کنید و گزینه ای را که زیر باکس دوستان قرار دارد را انتخاب می کنید. این گزینه دلالت بر افزودن آن کاربر به دوستان من دارد. پس از انتخاب آواتار کاربر مورد نظر در باکس دوستان شما قرار می گیرد.

برای کاملتر شدن فرایند همین موضوع نیز باید از سوی کاربر مورد نظر انجام پذیرد. لذا my bb یک پیام خصوصی برای کاربر مورد نظر ارسال می کند و از اینکه شما او را بعنوان دوست خود انتخاب نموده اید مطلع می کند و برای تایید و اینکه او نیز شما را بعنوان دوست خود انتخاب نماید لینک مخصوص را در اختیارش قرار می دهد.
این فرایند بصورت خودکار انجام می پذیرد. همچنین سایت بصورت خودکار یک ایمیل برای کاربر مورد نظر ارسال میدارد و او را از انجام این فرایند از طریق ایمیل نیز مطلع می نماید.
۳-۷-۱۳۹۴ ۰۶:۴۹ عصر
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر بازنشسته سایت

ارسال: #2
RE: آموزش و شیوه استفاده از امکانات سایت
روش حذف فایلهای زائد از اپلود سنتر:

دوستان گرامی:
یکی از معضلات سایت افزایش تعدادتصاویر آپلود شده غیر ضروری است. متاسفانه در همین مدت کوتاه این تعداد بیش از حد استاندارد گزارش شده است ، اکنون بیش از هشتاد درصد از فضای مورد استفاده شده تخصیص یافته است به تصاویر. تصاویری که فقط پنجاه درصد آنها در پستها استفاده شده است. برخی از دوستان یک تصویر را حتی بیش از 3 بار اپلود نموده اند. برخی دیگر تصاویریکه که اصلا لزومی نداشته است با رزولوشن بالا آپلود شود آنرا با روزولوشین بالا آپلود نموده اند.

تصویریکه می توانست با ظرفیت 80 کیلوبایت ذخیره و آپلود شود اکنون با ظرفیت 800 کیلوبایت آپلود شده است.
بنده بارها خدمت دوستان عرض نموده ام چون همه ما با هم صاحب سایت هستیم لذا بسیاری از محدودیتهایی که سایر سایتها برای کاربرانشان قائل می گردند را ما در اینجا اعمال ننموده ایم. لذا حداقل توقع ما هم این است که دوستان در اینگونه مواقع دقت بیشتری بخرج دهند. هیچ لزومی ندارد تصویری با دقت 2200 در 1200 آپلود شود.(مگر در تاپیک پرتره های کلاسیک یا تصاویر پیش زمینه ویندوز) این دو تاپیک استثنا هستند اما در سایر تاپیکها دوستان می توانند تصاویر خود را قبل از آپلود کردن در paint ویندوز resize نمایند.

این عمل هم باعث می شود صفحات سایت برای سایر کاربران سریعتر باز شود و هم در فضای هاست سایت صرفه جویی شود. ما آپلود سنتر خوبی داریم و دوستان می توانند به روی فایلهای خود مدیریت داشته باشند. لذا از دوستان عاجزانه تقاضامندم تا طی یکهفته اخیر فایلهای خود را چک نمایند و تصاویر غیر ضروری را حذف کنند. پاکسازی این تصاویر توسط بنده یا منصور هم بسیار وقت گیر است و هم ضریب خطای بالایی دارد و حذف اشتباهی یک تصویر ممکن است غیر قابل جبران باشد.

برای مدیریت روی تصاویر آپلود شده خود پس از ورود به آپلود سنتر سومین آیکن بالا از سمت راست بنام فایلهای من را انتخاب کنید:

[تصویر: 14499571851.jpg]

پس از آن شما تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود که شامل تمام تصاویریست که توسط شما آپلود شده است. وقتی نشانگر را روی هر تصویری ببرید در پائین صفحه سمت چپ لینک مورد استفاده شما را در پست نمایش می دهد. اگر شما از لینک نمایش داده شده در پستهای خود استفاده نموده اید پس با این تصویر کاری نداشته باشید. اما اگر از این تصویر استفاده نکرده اید لطفا آنرا تیک بزنید و نهایتا با کلیک کردن روی گزینه حذف انتخابها (پایین سمت راست) تصویر غیر ضروری را حذف نمائید.

ضمنا از این پس لطفا از آپلود تصاویر با ظرفیت و دقت بالا خودداری فرمائید. تصویر شما هرچقدر هم که دقتش بالا باشد نهایتا هنگام نمایش توسط سایت همسان سازی می شود و کوچکتر نمایش داده می شود. پس بهتر آنست که قبل از آپلود آنرا کوچکتر کنید.

از اینکه تصاویر غیر ضروری را حذف می نمائید سپاسگزارم.

[تصویر: 14499571852.jpg]
۲۲-۹-۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ صبح
مدیر بازنشسته سایت

ارسال: #3
نکاتی برای استفاده بهینه از امکانات سایت

گاهی اوقات امکانات ساده ای در سایت وجود دارد که دوستان بدلیل عدم آگاهی از آن استفاده نمی کنند و گاهی این موضوع باعث میگردد که وقت دوستان اتلاف گردد. من به چند نکته بصورت فهرست وار اشاره میکنم.

1 - آپلود سنتر

همانطور که قبلا هم اشاره شده است همه ما ملزم هستیم برای حفظ امنیت تصاویر سایت، تصاوبر پستهای خود را در آپلود سنتر سایت آپلود کنیم. شیوه نامه استفاده از آپلود سنتر در پست قبلی کاملا توضیح داده شده است. تصاویریکه شما برای پستهای خود انتخاب می کنید قطعا دارای ابعاد مختلفی هستند. خوشبختانه این نسخه mybb وقتی با تصاویر بزرگ روبرو میگردد آنها را همسان سازی می کند و یک برچسب زرد رنگ به تصویر شما الصاق می کند و توضیح میدهد که بدلیل بزرگ بودن ابعاد عکس شما این تصویر کوچکتر شده است و بازدید کنندگان می توانند برای مشاهده ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنند.

ما برای نمایش تصاویر مشکلی در اندازه عمودی تصویر نداریم. اما تصاویریکه اندازه ضلع افقی آن زیاد باشد آراستگی پستها را بهم می ریزد. بهمین دلیل است که سایت خودبخود اندازه آنرا کم می کند (فعلا روی 800 پیکسل تنظیم شده است) اما خود شما بارها مشاهده کرده اید صفحاتی که دارای تصاویر با ابعاد بزرگ هستند دیرتر لود می شوند. شما براحتی می توانید ابعاد تصاویر خود را هنگام صدا زدن در پست خود تغییر دهید. وقتی تصویری را تصمیم دارید در پست خود استفاده نمائید با چنین باکسی روبرو می شوید:

[تصویر: 14497908351.jpg]

شما اگر عدد 800 را در باکس عرض تصویر تایپ کنید تصویر شما کوچکتر می شود( در چنین شرایطی نیازی نیست که در باکس ارتفاع عددی را تایپ کنید زیرا سیستم به نسبت خودش ارتفاع را تنظیم می کند). این قابلیت برای زمانیکه شما تصمیم دارید دو تصویر را در کنار یکدیگر قرار دهید نیز کارایی دارد. اگر تصمیم دارید دو تصویر را در کنار یکدیگر روی یک خط داشته باشید کافیست عرض هر یک را کمتر از 500 پیکسل انتخاب نمائید. البته شخصا وقتی در پستهایم از تصاویر کوچکتر استفاده می کنم آنها خودبخود در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در چنین مواردی برای بنده ارتفاع عکسها مهمتر است. زیرا دو عکس وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند اگر دارای ارتفاع متفاوت باشد از زیبایی پست می کاهد. بنابر این در چنین شرایطی ارتفاع عکس بزرگتر را به اندازه ارتفاع عکس کوچکتر کم می کنم.

مهم: 

2 - پاسخ به موضوع:

همانطور که قبلا نیز خدمت دوستان عرض شد ادیتور سایت ، ادیتور ضعیفی است. بنده ادیتور مناسبی را تهیه نموده ام و بزودی روی سایت نصب می گردد. یکی از مشکلات این ادیتور پاسخ به موضوع می باشد. بدلیل ضعف ادیتور بارها مشاهده شده است که دوستان در پاسخهای خود به پیام خصوصی یا پاسخ به یک موضوع نوشته خود را درون باکس نوشته مخاطب خود می نویسند. این موضوع به این دلیل است که شما نمی توانید نشانگر چشمک زن را از درون باکس بیرون بکشید. بنابراین نوشته شما درون همان باکس نوشته می شود.

شما کافیست در انتهای مستطیلی که نوشته اصلی در آن قرار دارد یکبار کلید اینتر را بزنید ( مستطیل به اندازه یک خط خالی بزرگتر می شود) سپس براحتی نشانگر از درون مستطیل بیرون می آید و نوشته خود را در پاسخ به مخاطب خود در خارج از آن باکس بنویسید و مخاطب می تواند نوشته شما را تفکیک شده از موضوعیکه به آن پاسخ داده اید ببیند.

3 - تایپ مستقیم

یکی از مهمترین مسائلی که برای همه ما هم مهم می باشد نفوذ موضوعات سایت در سرچ گوگل می باشد. نمی دانم دوستان تا چه اندازه ای با این موضوع آشنایی دارند اما جهت اطلاعتان باید عرض کنم که رباطهای گوگل بسیار هوشمندانه عمل می کنند. این رباطها بگونه ای برنامه ریزی شده اند که کاملا تفاوت بین یک پست تولیدی را در فارومها نسبت به یک پست کپی شده از سایر  سایتها تشخیص می دهند.

سعی کنید نوشته های خود را بجای تایپ در ورد یا محیطهای دیگر مستقیما در ادیتور سایت تایپ بفرمائید. از گزینه ذخیره بعنوان نمونه هیچوقت غافل نشوید. شخصا تا این لحظه هیچوقت پستهای خود را مستقیما ارسال ننموده ام. بلکه مرتبا آنرا بعنوان پیش نویس (یا نمونه) ذخیره می کنم و پس از ویرایش و بررسی تمام جوانب آنرا ارسال می کنم.

حتی اگر برای تکمیل نوشته های خود از سایتهای دیگر کمک می گیرید حتما برخی از کلمات آنرا تغییر و یا جابجا کنید. این موضوع باعث می گردد تا گوگل پست شما را بعنوان اولین پستی که این موضوع را نوشته است بشناسد. من پیشنهاد می کنم دوستانیکه آگهی فیلمها را ارسال می کنند و یا در جستار عکسهای سینمایی تصویر ارسال می کنند حتما حتی در حد 2 یا 3 کلمه ، نوشته ای را ارسال کنند.

فرضا اگر آگهی فیلمی را ارسال می کنند نام فیلم را (علیرغم آنکه در آگهی درج شده است) در بالای تصویر خود با عنوان آگهی فیلم ایکس تایپ نمایند. این موضوع باعث میگردد تا اگر کاربری در اینترنت نام آن فیلم را جستجو نماید یکی از پیشنهادهای گوگل پست شما باشد. (شخصا پیشنهاد می کنم اگر چنین موضوعی را دوستان قبلا رعایت نکرده اند در فرصتی مناسب پست خود را ویرایش نمایند و نام فیلم را به تصاویر خود اضافه کنند) 

قطعا همه ما اگر در اینجا وقت می گذاریم و اطلاعات و دانسته های خود را با دیگران به اشتراک می گذاریم دوست داریم ارسالاتمان مورد بازدید قرار بگیرد. بخش عمده ای از بازدید کنندگان میهمانان سایت می باشند. 95 درصد از میهمانان از طریق سرچ گوگل به سایت ما می رسند. بنابراین رعایت این موضوع کمک زیادی به افزایش بازدید از سایت می نماید.

4 - نام گوینده مورد علاقه

یکماه پس از راه اندازی سایت قابلیت جدیدی به پروفایل کاربران اضافه گردید. نام گوینده مورد علاقه و دلنوشته من. استفاده از این دو قابلیت زیبایی و جلوه خاصی به پروفایل کاربران بویژه در ارسال پست میدهد. ما در این سایت قابلیت تغییر عنوان کاربری را برای دوستان بسته ایم تا میهمانان سایت هنگام بازدید رده های کاربری  و دیسیپلین سایت را بتوانند مشاهده نمایند. معمولا در سایتهایی که امکان تغییر وجود دارد کاربران کلمه یا جمله کوتاهی که مورد علاقه شان باشد را در زیر نام کاربری خود جایگزین عنوان کاربری می نمایند.

در عوض فیلد دلنوشته را اضافه کردیم که بخاطر قابلیت متحرک بودن دوستان می توانند جملات بلندتری را نیز در آن بنویسند و پیشنهاد می کنم دوستانیکه تا کنون این قسمت را خالی گذاشته اند در اولین فرصت جمله کوتاهی را در آن بنویسند. (قبلا راهنمایی لازم شده است اما کافیست به پروفایل خود بروید در کنار باکس یادداشتهای پروفایل گزینه اطلاعات اضافی را انتخاب کنید و در مقابل دلنوشته و نام گوینده مورد علاقه نوشته خود را بنویسید)

اما آنچه که باعث شد این موضوع را در اینجا مطرح نمایم اینست که می دانم انتخاب یک یا دو گوینده از میان خیل گویندگان بزرگ ما کار مشکلیست اما این موضوع را در نظر داشته باشید که طولانی شدن این فیلد اطلاعات پروفایل شما را هنگام ارسال پست خارج از استاندارد نمایش می دهد. بنابراین تا جای ممکن این فیلد را کوتاه پر کنید بطوریکه کارکترهای آن از 25 کارکتر تجاور ننماید. الان اطلاعات پروفایل برخی از دوستان بدلیل عدم رعایت این موضوع در کنار پستهایشان  بزرگتر و پهن تر از دیگران نمایش داده می شود.

بنابراین ابتدا از دوستانیکه تا کنون این دو فیلد را کامل ننموده اند تقاضامندم آنرا کامل نمایند و سپس از دوستانیکه آنرا کامل نموده اند تقاضا دارم چنانچه اطلاعات پروفایلشان در کنار پستهایشان عریض تر از دیگران است لطفا تعداد کارکترهای نام گوینده مورد علاقه خود را کوتاه تر نمایند.

5 - پاسخ در پروفایل

یکی از قابلیت خوب این سایت یادداشت در پروفایل یکدیگر است. البته دیگر اغلب دوستان با این قابلیت آشنا شده اند اما مجددا جهت یادآوری خدمت دوستان عرض می کنم وقتی پیامی از دوست خود در پروفایلتان دریافت میدارید پاسخ این پیام را باید در پروفایل طرف مقابلتان بنویسید. برای این منظور می توانید با ورود به پروفایل مخاطب پیام خود را بنویسید. اما ساده تر آنست که در همان پروفایل خودتان گزینه پاسخ در پروفایل را انتخاب کنید. در چنین شرایطی متنی را که می نویسید mybb به پروفایل ارسال کننده پیام منتقل می کند.

[تصویر: 14497908352.jpg]

6 - الصاق نام سایت روی تصاویر

می دانم کمی وقت شما را می گیرد اما باور بفرمائید اگر قبل از آپلود تصاویر خود (بویژه تصاویر نایاب یا اسکرین شات هایی که خودتان از روی فیلمها می گیرید) آدرس سایت را روی آن بنویسید کار برخی از دوستانیکه هنگام نسخه برداری از اطلاعات سایت و انتقال آن به شبکه های اجتماعی یا سایر فارومها یا وبلاگها فراموش می کنند به منبع آن اشاره کنند راحت تر می کنید. دوستان خودشان استاد هستند اما ساده ترین روش که کمترین وقت را از شما میگیرد باز کردن تصویر در paint ویندوز است که بصورت استاندارد روی سیستم تمام دوستان نصب است. لطفا نام سایت را بگونه ای روی تصویر قرار دهید که اولا به تصویر صدمه نزد و دوما حذف نام سایت از تصویر غیر ممکن باشد.

7 - ارسالات منظم

پیشنهاد می شود اگر دوستان تمایل دارند به ارسالات خود نظم بدهند ( موضوعیکه حتی خود منهم رعایت نمی کنم) فرضا یکروز می بینید 6 پست ارسال می کنم و گاهی دو روز هیچ پستی ارسال نمی کنم. من فکر می کنم اگر همه ما همیشه 2 الی 5 پست آماده ارسال در پیش نویسهای خود داشته باشیم می تواند در روزهاییکه به هر دلیلی مشکلی داریم یا حوصله فضای مجازی را نداریم  در حد یک سر زدن به سینما بیائیم و یکی از پستهای آماده خود را ارسال نمائیم و برویم.

این عمل مزایای زیادی دارد. وقتی یکروز یا فرضا دو روز تعداد ارسالات سایت یک رقمی شود خودبخود سایت دچار رکود می شود. این رکود موجب بی حوصلگی و حتی عدم انگیزه برای کاربری می شود که حتی بقصد ارسال پست وارد سایت شده است. کاربران در فارومها یی که کاملا کاربر محور هستند خیلی زود به یکدیگر عادت می کنند. وقتی کاربری که دائما هر روز به سایت سر می زند و پست ارسال می کند دو یا سه روز آنلاین نشود و یا آنلاین بشود اما پست ارسال نکند خودبخود روی روحیه دیگران تاثیر منفی می گذارد.

این در حالیست که باید بپذیریم برای هر کسی در روزمره گی زندگی ممکن است مشکلی پیش بیاید. باید بپذیریم هرکسی ممکن است تحت شرایطی قرار بگیرد که فرضا دو الی سه روز حوصله نت را نداشته باشد. اینجاست که پستهای پیش نویس می تواند راهگشا باشد و هر کاربری می تواند در شرایط خاص در کوتاهترین زمان فقط لحظه ای لاگین نماید و پست پیش نویس خود را ارسال نماید و مجددا به امورات خود بپردازد.
البته اجباری در این موضوع وجود ندارد، این صرفا یک پیشنهاد می باشد.

بین تمام موارد بالا مورد سوم را بیشتر جدی بگیرید. گوگل کلماتی را که شما bold می کنید (پر رنگ) یا زیر آن خط می اندازید را کلمات مهمی می پندارد و آنها را بعنوان کلمات کلیدی در سرچ خود قرار می دهد. برای مثال برای بنده جالب بود که ببینم هفته گذشته 12 نفر بخاطر سرچ کلمه زن اتمی و جیمی سامر به این سایت هدایت شده اند. زن اتمی کلمه ای بود که بنده در متن معرفی سریال مرد شش میلیون دلاری و بصورت bold از آن استفاده کرده بودم. یعنی این پست دارای چند رکورد سرچ در گوگل شده است. هنگام انتقال پستهای خود از سایر فارومها حتما در حد یک یا دو مورد در آنها تغییر اعمال فرمائید تا گوگل آنرا بعنوان اولین موضوع به سرچ خود اضافه نماید.

من مرتبا تغییرات گوگل ، روی سایت خودمان را رصد می کنم تا در آینده بهتر بتوانیم به راه خود ادامه بدهیم و نتیجه آنرا نیز خدمت دوستان عرض می کنم. امروز خوشحالم که به عرض دوستان برسانم سایت ما  با 1500 پست دارای 2850 رکورد سرچ در گوگل شده است. (هنوز یکهفته نگذشته است که بنده این عدد را 2250 اعلام نموده بودم ) اکنون در سراسر دنیا هرکس کلمه سینما کلاسیک را سرچ کند گوگل سایت ما را بعنوان اولین گزینه و حتی بالاتر از ویکی پدیا نمایش می دهد. فراموش نکردید که این امر با همت 2 ساعته شما به وقوع پیوست. ناصر عزیز تعریف می کردند در محل کار خود موبایل همکاران خود را می گرفتند و در گوگل اسم سینما کلاسیک را سرچ می کردند و با آی پی های مختلف وارد سایت می شدند. به همین دلایل طی یکروز ما از صفحه چهارم به صفحه اول آمدیم.

ما هر وقت با هم همت کنیم می توانیم کلمه ای را در گوگل مهم کنیم. در آینده کمپینهایی برای این موضوع در نظر گرفته می شود. در پیامهای خصوصی بنده بارها دوستان را در اینخصوص راهنمایی کرده ام.

موفق و پیروز و پایدار باشید.
۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۳۰ عصر
مدیر بازنشسته سایت

ارسال: #4
شیوه نامه ارسال و ویرایش و حذف پیام در جعبه پیام سایت

دوستان همانطور که مستحضر هستند در اواسط بهمن ماه سال گذشته یک چت باکس بسیار کاملی را روی سایت نصب نمودیم. ظاهر امر نشان می دهد برخی از دوستان از امکانات و نحوه استفاده از آن اطلاع ندارند. زیرا بارها مشاهده نموده  ام که وقتی دوستی در پیامش غلط املایی وجود دارد بجای اصلاح آن ، پیامش را مجددا ارسال می نماید. لذا بر آن شدم تا اطلاعات مختصری در خصوص نحوه استفاده از جعبه پیام را برای دوستان بازگو نمایم.

پیش از هر چیز نگاهی به ساختار جعبه پیام داشته باشیم.

[تصویر: 1461447571671.jpg]

الف) ساختار ظاهری جعبه پیام:
1 - در بالای جعبه پیام چنانچه روی عبارت جعبه پیام انجمن کلاسیک کلیک کنید شما آرشیو کاملی از پیامهای گذشته را در صفحه بندی مجزا مشاهده خواهید نمود. در حالت عادی این جعبه پیام قادر است 30 پیام آخر کاربران را در بافر خود نگهداری و آنرا نمایش دهد که شما با اسکرول کردن نوار سمت چپ می توانید به 30 پیام آخر دسترسی داشته باشید اما برای مشاهده پیامهای قدیمی تر می توانید روی تیتر بالای جعبه پیام کلیک کنید. با کلیک کردن روی این گزینه تمام پیامهای گذشته بصورت دسته های 80 تایی در هر صفحه برای شما قابل نمایش می گردد.

2 - باکس ارسال پیام : محلی است برای تایپ پیامی که می خواهید ارسال فرمائید. طول پیام شما می تواند حداکثر  1000 کارکتر باشد. پس از اتمام پیام می توانید از گزینه های مقابل آن برای ارسال یا تغییر فونت و رنگ یا استایل متن خود استفاده فرمائید.

3 - در پائین باکس ارسال دو گزینه اطلاعاتی را مشاهده می فرمائید. منظور از کاربران فعال تعداد کاربرانی است که در 60 دقیقه گذشته در چت باکس حضور داشته اند و پیام ارسال نموده اند. با کلیک به روی آن اسامی این کاربران نیز نمایش داده می شود. برای بازگشت به حالت قبلی روی گزینه سمت راست کاربران فعال یعنی جعبه پیام کلیک فرمائید.

ب ) حذف و ویرایش پیام:
ممکن است شما پس از ارسال پیام خود از ارسال آن پشیمان شده باشید. لذا در چنین مواقعی کافیست به روی پیام خود دوبار کلیک فرمائید . یک باکس مضاعف در بالای باکس ارسال پیام باز می شود که در مقابلش (انتهای سمت چپ چت باکس) سه گزینه وجود دارد. به روز رسانی - حذف - لغو. برای حذف پیام خود روی گزینه حذف کلیک کنید. برای ویرایش پیام خود بعد از اصلاح پیام در باکس مضاعف روی گزینه بروز رسانی کلیک نمائید. و در صورتیکه از حذف یا ویرایش پیام خود منصرف شده اید روی گزینه لغو کلیک کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.

[تصویر: 1461447571742.jpg]

ج) سایر موارد:
جعبه پیام گاهی پیامهایی را بصورت هوشمند جهت افزایش اطلاعات کاربران بصورت خودکار ارسال می دارد. این پیامها بصورت دستوری از سوی قالب سایت به جعبه پیام می رسد و در ارسال آن هیچیک از کاربران یا مدیران نقش ندارند. در ابتدا و انتهای اینگونه پیامها یک ستاره قرار دارد. پیامهایی نظیر تعداد ارسال کاربران وقتی به ضریبی از 50 می رسد. و یا اطلاع رسانی ایجاد یک تاپیک جدید توسط یکی از کاربران. جزو اینگونه پیامها هستند . بنابراین چنانچه دوستان موضوع جدیدی ایجاد می کنند دیگر نیازی نیست آنرا جهت اطلاع دوستان در جعبه پیام اعلام کنند. زیرا جعبه پیام بصورت خودکار ایجاد موضوع جدید را اعلام می کند

جعبه پیام هر 5 ثانیه یکبار بروز می گردد. بنابراین به محض ارسال هرگونه پیامی سایر کاربران درصورتیکه در صفحه اصلی سایت حضور داشته باشند حتی درصورتیکه هیچ عملیاتی انجام ندهند 5 ثانیه بعد پیام شما را مشاهده می نمایند.

در صورتیکه شما 60 دقیقه روی صفحه اصلی بدون فعالیت ثابت باشید جعبه پیام شما را به حالت IDLE در می آورد. در اینحالت جعبه پیام شما ،دیگر به روز نخواهد شد.

در اغلب فارومها که می خواهند به روی کاربران خود احاطه داشته باشند محدودیت های زیادی برای ارسال پیام قائل می گردند. یکی از این محدودیتها ، محدودیت در تعداد حروف است. اما از آنجا که ما اغلب محدودیتها را برای اعضای خود غیر فعال نموده ایم شما می توانید پیامهای طولانی تر از یک خط را هم ارسال کنید. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که جعبه پیام معمولا برای ارسال پیامهای اضطراری و یا اطلاع رسانی استفاده می گردد. لذا هرچه پیام شما کوتاهتر باشد، آراستگی جعبه پیام بیشتر حفظ می گردد. برای ارسال پیامهای طولانی می توانید از ارسال پست در تاپیک گفتگوی آزاد استفاده نمائید. ارسال پست در تاپیکهای گفتگو محور جزو سوابق ارسالات شما محسوب نمی گردد. لذا محدودیتی در ارسال پست چه کوتاه و چه بلند و یا حتی در حد یک کلمه مانند: موافقم یا مخالفم ، اسپم تلقی نمی گردد.

خارج از موضوع: از فرصت پیش آمده استفاده می کنم و به دوستانیکه پستهای نوشتاری ارسال می کنند پیشنهاد می کنم برای راحت خوانده شدن و خسته نشدن چشم حتما بین هر سه یا چهار خط (یا هر پاراگراف) از یک خط خالی استفاده نمایند. البته بنده این موضوع را بصورت پیام خصوصی برای برخی از دوستان ارسال نمودم اما در اینجا مجددا یاداوری می کنم که حتما بین پاراگرافها از یک خط خالی استفاده کنید. مضافا اینکه پاراگرافها از 3 الی 4 خط تجاوز نکند. (این موضوع شامل پستهای تصویری و پستهای ارسالی در دانشنامه های دوبله نمی گردد)

۵-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ صبح
کاربر عادی سینما کلاسیک
*

تاریخ ثبت نام:مهر ۱۳۹۴
گوینده موردعلاقه ****
دلنوشته من رفاقت بهتر از رقابته
شماره کاربری : 15
ارسال: #5
نحوه قرار دادن فایل های صوتی و تصویری
ابتدا باید فایل مورد نظر رو در یک سایت (مثلاً http://picofile.com) آپلود کرد

بعد از آپلود باید لینک دانلود رو بدست آورد

برای بدست آوردن لینک دانلود بر روی علامت زیر کلیک میکنیم

[تصویر: 1464340997061.jpg]

آدرس تولید شده (لینک دانلود) را کپی میکنیم

[تصویر: 1464340878041.jpg]

کافیست لینک دانلود تولید شده رو به جای کلمه قرمز رنگ (لینک دانلود) در فرمول های زیر قرار دهید

فرمول برای ویدوئو    [*video]  لینک دانلود  [/video]                ستاره قرمز رنگ باید حذف شوند و به جای کلمه لینک دانلود،لینک مربوطه قرار گیرد

فرمول برای صوت     [*audio]  لینک دانلود  [/audio]               ستاره قرمز رنگ باید حذف شوند و به جای کلمه لینک دانلود،لینک مربوطه قرار گیرد

در پایان کل فرمول را در پست مربوطه قرار میدهید که به صورت زیر باید تبدیل شوند و کاربران میتوانند فایل شما رو به صورت آنلاین تماشا کنند

[تصویر: 1464345294021.jpg]
۷-۳-۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ عصر
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

شبکه های اجتماعیدرباره مادوستان ما

تمامی حقوق محصولات و امکانات این سایت برای سینما کلاسیک محفوظ است
وهرگونه کپی برداری و سو استفاده پیگرد قانونی دارد

پشتیبانی توسط : گروه سایت سازان برتر
MyBB © MyBB Group
دانلود آهنگ جدید